Recenzje gier (13)
Lista recenzji napisanych przez re21
Far Cry 3
Ocena: 10/10
W porównaniu do Far Cry 2 to ogromny postęp. Nie ma już na szczęście beznadziejnych respawnów przeciwników na każdej krzyżówce dróg. Poprawiono rozwój umiejętności. Cała gra stała się bardziej przejrzysta oraz ciekawsza. Poprzednie części oferowały ciekawy pomysł na grę, ale niezbyt dobre wykonanie, przez co gra szybko się nudziła. natomiast Far Cry 3 to wreszcie dobra gra. Filmiki przerywnikowe są naprawdę klimatyczne i dobrze wkomponowane w działania gracza. Polecam.
Syberia
Ocena: 10/10
Świetna gra nawet dla tych, którzy nie są fanami przygodówek. Warto rozpocząć grę w ten gatunek właśnie od Syberii. Graficznie prezentuje się ładnie, wręcz artystycznie. Większość zagadek nie jest trudna, a opowiedziana historia jest ciekawa i dobrze zaprezentowana. Na uwagę zasługują przerywniki filmowe oraz koncept graficzny.
Colin McRae: DiRT 2
Ocena: 8/10
Atutem tej gry jest zróżnicowanie nawierzchni tras, rajdy oraz różne typy pojazdów i zawodów. Ładna grafika, dobrze zaprojektowane trasy, wciągająca i emocjonująca rozgrywka. Minusy to zbyt mała liczba tras, powtarzalność tras w ramach zawodów i brak prawdziwych możliwości tuningu (są tylko zmiany malowania i klaksonów). Tryb kariery mógłby być ciekawiej rozwiązany. Porządna gra, więcej niż dobra, ale brak jej sporo do ideału.
Valiant Hearts: The Great War
Ocena: 9/10
Świetny rysunek, chociaż dwuwymiarowy. Wgląd w realia I wojny światowej. Interesująca fabuła. Zagadki nie za trudne plus podpowiedzi w internecie do wszystkiego. Polecam nawet tym, którzy nie grają w gry przygodowe.
The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two
Ocena: 9/10
Bardzo krwawa gra, w której jakiegokolwiek wyboru byśmy nie podjęli, bohaterowie i tak popadają w tarapaty. Podejmowanie decyzji to ułuda i często nie ma takich opcji, na jakie by się nam chciało zagłosować. Mimo tego gram z chęcią i polecam grę wszystkim, a nie tylko miłośnikom horrorów, przygodówek lub apokaliptycznego SF. Nawiasem mówiąc niesamowita jest ilość trofeów srebrnych w tej grze praktycznie za nic. Gra na nie więcej, niż kilka dni. Jednak warto.
Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series
Ocena: 9/10
Kto lubi ten system rozgrywki od wydawcy Telltale, nie będzie zawiedziony, bowiem opowiedziana tu historia jest ciekawa, dynamiczna i zręcznie przedstawiona. Gra jest wyraźnie lżejsza od serii Walking Dead, momentami z poczuciem humoru, choć i tu grozi bohaterom śmiertelne niebezpieczeństwo oraz nie wszyscy drugoplanowi przeżyją. Akcja tej gry przygodowej została osadzona w uniwersum Borderlands, wykorzystanym wcześniej przez gry z całkiem innego gatunku.
Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One
Ocena: 9/10
Kolejna mocna gra przygodowa producenta Telltale. Bohaterami tej historii jest rodzina wierna Starkom, która przeżywa podobne losy. Sterujemy w każdym odcinku kilkoma spośród nich. Pojawiają się ponadto znani z seriali i książek: Daenerys Targaryen i jej smoki, Jon Snow w Nocnej Straży, Cerseia Lannister na zamku. Wyborów dla gracza jest wiele. Dokonując wyboru nigdy nie wiemy, kiedy mamy rzeczywisty wpływ na bieg zdarzeń, a gdzie istnieje punkt wspólny dla wszystkich rozgrywek. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć konsekwencji – podobnie jak w prawdziwym życiu. Gra momentami brutalna, nie dla dzieci.
The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier
Ocena: 9/10
Zwana na okładkach "New Frontier" lub "Season Three". Jak to ma miejsce w serii Walking Dead w tej części także mamy relacje pomiędzy bohaterami, które pod wpływem naszych wyborów mogą ułożyć się tak lub inaczej i tym razem koncentrujemy się wokół pewnej rodziny, więc emocje są jeszcze większe. Wybory zaś są nadal pozorne, lecz dobrze udają rzeczywiste wybory. Jest to dobra i sprawnie opowiedziana historia, którą warto przeżyć grając, a nie na youtube, bo odbiór jest w obu przypadkach krańcowo inny. Mam zastrzeżenie do kursora we Frontier, który jest zdecydowanie mniej widoczny, niż w poprzednich częściach, bo ma postać czerwonej, cienkiej ramki małych rozmiarów i trudno się do niego przyzwyczaić. Reszta jest w porządku.
Until Dawn
Ocena: 6/10
Gra wyborów o nieznanych konsekwencjach, przygoda i horror w 3D, nie tak dynamiczna jak produkty Telltale. Chodzimy po ścieżkach w lesie i po pomieszczeniach, zbierając przedmioty; wybieramy w ograniczonym czasie jedną z dwu alternatyw; wykonujemy QTE czyli szybkie wciskanie przycisków na padzie, jakie pojawiają się na ekranie. Gra przedstawia nam dziwne, niefunkcjonalne budownictwo i wyposażenie wnętrz. W bardzo starej podobno posiadłości w górach odnajdujemy samo nowoczesne wyposażenie, wypasione. Znajdziemy tu bardzo ładną, wysmakowaną oprawę muzyczną i graficzną. Bohaterowie dostali twarze autentycznych aktorów, z których twarzy zczytano mimikę (za pomocą kluczowych punktów) i przeniesiono ich ruchy do gry techniką motion capture. Postacie w grze dziwnie się poruszają, bo tę konwencję narzucono aktorom. Mamy tu klimat nastolatkowy i tajemnicy. Sama akcja i rozgrywka jest dość głupawa, gra momentami nuży. Nie żałuję jednak czasu przy niej spędzonego.
Tom Clancy's The Division
Ocena: 3/10
Rzadko mi się zdarza zagrać w takiego knota. Gra rzucona po kilku godzinach. Sknocone strzelanie, interfejs, sterowanie i zieje nudą.
Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a
Ocena: 9/10
3 świetne gry w świetnej cenie – to reklama z pudełka i wyjątkowo trafna. To wydanie jest doskonałym argumentem za tym, że remastery starych gier na nowe konsole powinny się ukazywać. Ładna, charakterystyczna dla tej serii, grafika. Dobrze dobrany dubbing. Wyraziści bohaterowie.Udane wplatanie przerywników filmowych w rozgrywkę. Walka z wyborem poziomu trudności nadaje się zarówno dla początkujących w strzelankach, jak i dla zaawansowanych. Do urozmaicenia w walce trofea za zabicie określonej liczby przeciwników w określony sposób. Eksploracja świata i mimo, że rozgrywka jest liniowa a świat nie jest otwarty, jest gdzie połazić, bo lokacje są dobrze pomyślane.
Mafia III
Ocena: 6/10
Moja pierwsza gra z cyklu Mafia. Początkowa część gry bardzo dobra. Fabularnie i pod kątem rozgrywki bez zarzutu. Z radością witam elementy sandboxowe w części kolejnej, swobodę ruchu. Jednak wykonywanie wciąż podobnych aktywności z czasem nuży. W rezultacie gra nie ukończona. Średniak, ale warto zagrać.
Fallout 3
Ocena: 9/10
Pierwsza trójwymiarowa odsłona Fallout. Czas rzeczywisty i jednocześnie możliwość zastosowania pauzy z celowaniem wyśmienite. Dobra fabuła, bogaty świat. Rozgrywka wraz z szeregiem zadań pobocznych długa. Klimat postapokaliptyczny i falloutowy.