Szukam osób do stworzenia gry

Konto usunięte

Konto usunięte

Postów: 1 Nowicjusz
1639085950


Witam serdecznie,


zamieszczam ogłoszenie w niniejszym portalu ponieważ szukam ludzi którzy byliby zainteresowani stworzeniem gry od podstaw. Szukam przede wszystkim grafików, programistów i dźwiękowców, którzy znają chociaż podstawy swojego fachu lub zaczynają się uczyć. Pomysł na grę chciałbym byśmy stworzyli razem, kiedy już zbierze się grupa chętnych do jej tworzenia oraz po uwzględnianiu naszych umiejętności jako zespół . Chciałbym również żeby założeniem projektu była także nauka nowych rzeczy z zakresu tworzenia gier, więc jeśli czegoś w trakcie nie będziemy umieli (w czym się dana osoba będzie specjalizować) to się tego nauczymy.


Z mojej strony oferuję wiedzę z zakresu pisania biznesplanów, teaserów inwestycyjnych, sporządzania analiz rynkowych czy podstawowa wiedza z zakresu pozyskiwania grantów/ finansowania na projekt, który chciałbym z zainteresowanymi osobami powyższym projektem stworzyć (dwa lata temu ukończyłem studia ekonomiczne na UE w Katowicach - specjalizacja handel międzynarodowy zaocznie, a w tygodniu pracowałem jako stażysta w firmach/zespołach zajmujących się graniem na giełdzie  NYSE oraz NASDAQ, podatki międzynarodowe oraz pozyskiwanie grantów na różnego rodzaje „inwestycje” przez co posiadam kontakt do kilkudziesięciu firm zajmujących się pozyskiwanie środków finansowych na projekty (nie kredyt) oraz biur typu venture capital oraz private equity). Mam podstawową wiedzę z zakresu sporządzania dokumentacji potrzebnej do stworzenia gry tzw. Pitch Document, a także Game Design Document (posiadam także wzory tych dokumentów jak powinny być sporządzane) oraz czuję się również na siłach jako pisarz do fabuły/dialogów gry.


(Można również pozyskiwać środki z platform crowdfundingowych).


Dodatkowo jeśli grupa wyraziłaby chęci to można by założyć kanał na YT, który byłby poświęcony stricte tworzeniu gier (na podstawie jakiegoś konkretnego tytułu) by pozyskać dodatkowe środki (i jednocześnie się zareklamować) lub zajmować się sprzedażą różnego rodzaju rzeczy związanych z grami (koszulki/puzzle/figurki/plakaty itp.).  W tym drugim aspekcie mam nieduże doświadczenie ponieważ przez rok zajmowałem się sprzedażą na zasadzie dropshippingu (lecz zupełnie inna branża). Powyższe pomysły są jednak do przedyskutowania przez grupę ponieważ są to moje luźne sugestie, czy również poświęcać czas i energię na tego typu rzeczy.


Jak widać nie posiadam wiedzy stricte technicznej z zakresu tworzenia gier (jedynie teoria, ponieważ nie jestem żadnym grafikiem czy programistą) ale uważam, że powyższe moje umiejętności, które wymieniłem również są potrzebne w procesie tworzenia gier by w późniejszym czasie znaleźć i przedstawić dokumentację potencjalnemu wydawcy/inwestorowi który chciałby zainwestować w nasze projekty (lub na platformach crowdfundingowych).


Poszukuję osób które na poważnie chciałyby zajmować się tematyką tworzenia gier i rozwijać się w tym kierunku, żeby z czasem jeśli nasze umiejętności pozwolą na to (oraz trochę szczęścia dopisze) chciałyby na tym również zarabiać i tworzyć coraz bardziej ambitne tytuły.


Osoby, które mają pytania oraz są zainteresowane projektem proszę o kontakt:


bykgielda@gmail.com


Pozdrawiam i do usłyszenia.


Kamil


  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 748 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1639146808

    Zasadnicze pytanie brzmi za ile?

    3 Fajne!
  •  
    Postów: 87 Gaduła
    1639167142

    @konewko przeciez to w ogole nie ma szansy powodzenia, jezeli nie masz umiejetnosci programistycznych/graficznych , nie jestes dzwiekowcem i ogolnie nie masz pojecia o tworzeniu gier to wiadomo ze musisz miec do tego mase ludzi, ktorym jezeli sie nie zaplaci to raczej za darmo niczego nie zrobia :D dlatego tez dziwie sie ze ludzie jak kolega wyzej porywaja sie z czyms takim, w ogole zadajac sobie trud zeby taki temat poruszyc :D pamietasz moze konewko pare miesiecy temu tez byl taki as co chcial sie zajac tworzeniem gier, opowiedzial swoj pomysl na fabule, wyszlo na to ze w 95% opowiedzial fabule gry SOMA i ludzie go sprowadzili ostro na ziemie xd 

    2 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 748 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1639212145

    @spoko ja się nie nadaję na nikogo z tych, co wymieniłeś nawet, swoich sił w gamedevie szukałbym jako scenarzysta/reżyser/castingowiec, bo tutaj bym sobie poradził, a takich ludzi również potrzeba, o czym autor chyba zapomniał. Chyba że robimy pacmana albo ponga...

    Oczywiście, że pamietam, wyszło to bardzo źle.


    Kończąc wątek pół żartem pół serio, ja chcę być CEO jak Kotick albo Zelnick <3

    1 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1639224189

    @konewko

    Gratuluję ambicji. Kotick wiedział o gwałtach i o molestowaniach na tle seksualnym w swojej firmie - zwalniając tym samym pracowników, którzy stawiali mu zarzuty. Powstają petycje o odwołanie go ze stanowiska, jest jednym z najbardziej idiotycznych CEO w historii branży gier wideo (ot choćby jego prognozy jakoby PS3 i X360 miały być ostatnimi "normalnymi" konsolami, bo potem będzie wyłącznie chmura). Nie ma teź bardziej chciwej i wyłuskującej firmy w branży gier niż jego obecne acti-blizzard (dodatki do destiny za ponad 400zł:D).
    Kotick nie został też zaproszony na Game Awards, bo jest skorumpowanym i obłudnym ch**m.

    Proszę, bądź jak Kotick! Kilka jego cech już nawet wydaje mi się, że posiadasz:)

    5 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 748 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1639250798

    Spoko oko, wiem, że czasami jestem ch*jem :D

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 333 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1639252249

    @hajpero @konewko   🤣🤣(Zaloguj się żeby zobaczyć filmy)

    4 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry