PlayStation 5 - co, kiedy i jak

konewko Elite Vip

Postów: 749 Major
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Hero

WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

WymieńGry.pl Ranga Tester

1552328184

Temat do plotek, dyskusji i luźnych rozmów o nadchodzącej wielkimi krokami PlaysStation 5. Jak myślicie, kiedy PS5 wyjdzie? Jakie będzie miało bebechy? Odpali wszystko w 4K/60 fps? Zapraszam do dyskusji fanów nie tylko plejki, ale też wszystkich graczy.

Blog: Oficjalnie o PlayStation 5

  •  
    Postów: 198 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552335568

    Ja osobiście obstawiam 2021. Przede wszystkim mam nadzieję, że plotki o wstecznej kompatybilności się potwierdzą i będzie w co grać na premierę. 

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 26 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552337028

    Moim zdaniem w 2020 już będzie wypuszczone i o wszystkich grach 4K/60 fps można zapomnieć :) Ba, będzie dobrze jak w FHD będzie te 60 klatek we wszystkich gierkach ;)

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 15 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552378932

    Uważam, że możliwości PS4 nadal nie zostały w pełni wykorzystane. Nadal pojawiają się tytuły, które wyglądają oszałamiająco (RDR2, DMC5, God of War, itp.), a ich sekret tkwi w optymalizacji. Gry takie jak Battlefield, Assassin`s Creed czy inne multi-platformówki nigdy nie będą wyglądały tak dobrze, jak gry przygotowane stricte pod jedną konsolę (lub dwie). 
    Dlatego też, według mnie, pojawienie się PS5 musi oznaczać spory przeskok w wydajności oraz mocy obliczeniowej - myślę, że jeszcze większy niż ten z PS3 -> PS4. A żeby pogodzić to z rozsądną ceną, trzeba pójść na pewne kompromisy. Jakie? Cholera wie...
    PS4 ma już prawie 6 lat! W tym czasie pojawiły się jej dwie wersje - podstawowa oraz Pro (nie licząc różnych rewizji/wersji slim). Co przyniesie PS5? Czy będą trzy wersje - Basic, Pro, Elite? Mam nadzieję, że konsola jednej marki nie zacznie dzielić graczy według ich możliwości finansowych, ograniczając tym z najbiedniejszą wersją klatki lub inne elementy wyświetlanej grafiki.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 200 Receiver of Wisdom
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552416091

    Ja obstawiam jednak koniec 2020r. - nawet przy tak dobrej sprzedaży PS4. Wątpię bowiem w to, że Sony będzie czekać tak długo z wypuszczeniem konsoli, jeśli na rynku będzie wojował już nowy Xbox. 4K/60fps? Dobre sobie. Już na tej konsoli gry miały chulać w 1080p/60fps i co? I g***o, że pozwolę sobie użyć kolokwializmu. Jeśli na PS5 90% gier będzie chulać w 1080p/60fps, albo 4K/30fps to już będzie super.

    2 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552490462

    Moim zdaniem:

    • PS5 pojawi się w 2020 roku,
    • Specyfikacja będzie jak na cenę mocna,
    • Deweloperzy nadal będą wybierali czy dać więcej klatek, poprawić grafikę oferując wyższą rozdzielczość, dodać lepsze efekty wizualne,
    • Dostaniemy 2-3 tytuły ekskluzywne na start,
    • Będzie jakiś rodzaj wstecznej kompatybilności,
    • Pojawi się nowa wersja DualShocka z jakimiś bajerami.
    0 Fajne!
  •  
    Postów: 250 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552503426

    Ja mam tylko nadzieję że z padem nie będą za bardzo kombinować. Asymetryczne analogi i krzyżak na jednej płycie niech zostaną w padzie od MS. Dotykowy panel mógłby być zastąpiony jakimś ekranikiem LCD, który na bieżąco wyświetla status gracza czy tam inne pierdoły, z tym że bateria w takim wypadku też musiałaby mieć zacną żywotność.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 26 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552503432

    Mam nadzieję że będzie pod koniec 2020roku w wakacje kupuje telewizor 4k z hdr ponad 500nitow

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 250 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552505474

    @lukasplock no ja już na szczęście TV4K już mam także pozostaje jedynie zakup konsoli. Cenowo nowa Sonka będzie zapewne w widełkach między 2 a 2.5 tysiąca zł. Ceny powyżej tego progu nie przyjmuję do wiadomości:-)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 200 Receiver of Wisdom
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552518387

    @Minuta1985 Ja też mam nadzieję, że nie przekombinują zbytnio z padem. Prawdę powiedziawszy z wbudowanego w DS4 głośniczka nie korzystam. Wolę go wyciszyć i oszczędzić tym samym baterię. Tak samo light bar mam maksymalnie przciemniony, bo nie jest mi do niczego potrzebny.

    @mastahluc Podejrzewam, że na początku gry mogą otrzymywać możliwość wyboru opcji graficznych. Podobnie jak chociażby God of War czy NiOh.

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552544224

    @sullivan_1989

    Ja akurat lubię głośniczek - gdy nie gram na słuchawkach dodaje świetne efekty.

    Z nowości w padzie chciałbym zobaczyć jakąś zmianę w kwestii wibracji. Panelu LCD nie chcę - za dużo baterii by czerpał, łatwo uszkodzić i niepotrzebnie wzrósł by koszt pada.


    Co do kwestii graficznych - może być tak jak piszesz. Chociaż ja nadal uważam, że te gry, które potrzebują 60 FPS będą w tej płynności działały - mam tu na myśli bijatyki, wyścigi itp. Przychodówki czy akcyjniaki jak dla mnie mogą mieć nadal 30 FPS byle stabilne.

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry