Persona 5 - z czym to się je?

kenny2612

Postów: 365 Maniak
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

1614676099

Hej, w bibliotece ps5 doszła mi Persona 5 z Plusa.

Jako że lubię klimaty anime zastanawiam się czy warto a jeśli tak - dlaczego? 

Jaki to typ gier?

Serie FF czy Code Vein bardzo mi się podobały lecz to chyba zupełnie coś innego.


Wiem że gra jest długa dlatego zanim spędze trochę czasu chciałbym usłyszeć wszystkie + i -  :) 


Z góry dzięki za wszystkie opinie!

  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1614680750

    Mix walk turowych z symulatorem randkowania i zwiedzania miasta. Ogólnie gra 11/10. Polecalbym jednak edycję Royal z dodatkowym contentem na jakieś 25 godzin.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 365 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1614687872

    W połączeniu z długim gameplayem to chyba niestety nie dla mnie :( 

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1614688255

    To tylko gra na sto godzin. Mogłaby być dłuższa o drugie tyle :( ja w P5 przejście gry trzykrotnie zajęło mi 170 godzin, z tym że drugi i trzeci raz to speed run. W edycji Royal pojedyncze przejście z platyną jakieś 140 godzin. Chciałbym więcej :(

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 365 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1614692361

    @konewko podziwiam! :D

    ja takie longplaye to jedynie Wiedzmin ok 200h i RDR2 180 :D


    Choć teraz czyszczę Anglię w Valhalli i zapewne ponad 100 pęknie

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1614693460

    @konewko ja przy pierwszym podejściu miałem 150h, ale czytałem wszystko do deski do deski... no właśnie.

    @kenny2612 jeśli chcesz grać to szykuj się, że będziesz musiał przeczytać kilka książek po angielsku. No chyba, że jakiś inny język umiesz w chociaż średnio zaawansowany stopniu. Bez czytania nie ma sensu ta gra.


    Przed rozpoczęciem dobrze jest sprawdzić w sieci artykuły tłumaczące czym wszystko polega oraz na jakiej podstawie jest wymyślony świat, a ten opiera się na teoriach psychologicznych Junga, bo to dość złożony produkt i jak dla mnie trzy gry w jednej. Główny wątek to raz, dwa misje poboczne, które trzeba robić, żeby budować więzi z innymi postaciami i  trzy dungeon crawler. Ja tak przy pierwszej styczności z serią rzuciłem się "na jana" nie znając serii nic to w P5 prawie 20 godzin robiłem tutorial xD a tutorialem jest praktycznie całość do momentu pokonania pierwszego bossa. Można to zrobić i w 10h jak się wie na czym polega gra.


    Poza tym jestem dość mocno zakochany w tej serii i uważam ją za jedną z najlepszych w ogóle, też przepadam za anime i w Personach jest świetny klimat oraz muzyka. Obecnie przechodzę Persone 4, która jest równie genialna i jak P5 podejdzie to na PC warto z P4 Golden się zapoznać. Boli mnie trochę tyłek, że nie kupiłem P5 Royal w Steelbook jak była okazja tylko się skrobałem o 10 - 20 zł i myślałem, że jeszcze spadnie :D Jakby ktoś z czytając miał to chętnie odkupię :)

    heh :)

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Persona_(psychologia)

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1614696461

    @milka_90 wg mnie czwórka jest o wiele lepsza, a wersja Golden to już w ogóle. Szkoda, że nie przeportowali na PS4... Mnie też boli tyłek... że pozbyłem się steelbooka Rojalki ;(

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 365 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1614699462

    @milka_90 wooow, no to mega bogaty tytuł.. spróbuję kiedyś się zapoznać ale to faktycznie jak będzie to 150h wolne na grę ;) 


    Dzięki @konewko również za opinie :) 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1614701299

    @konewko ale na pc odpalisz przecież bez problemu P4 Golden to nie ma tragedii. No jest to lepsza gra. Chociaż najwięksi fani i tak twierdzą, że jest kiepskawa na tle P3. Nie powiem, bo jak ogrywam P4 Golden to tak myślę, że w P5 mogli sie postarać bardziej z fabułą, a nie, że większość  przepisali i przenieśli do miasta. Trochę zbyt podobna jest P5, ale to i tak nie zmienia faktu, że tytuł jest genialny.

    @kenny2612 nie popełniaj mojego błędu i nie próbuj przechodzić tej gry o raz, bo to jest awykonalne jeszcze w jakimś rozsądnym czasie. Akcja gry dzieje się przez niecały rok kalendarzowy i tak może lepiej sobie ogrywać po dwa miesiące raz na miesiąc i grać w coś innego w między czasie. Chciałem przez luty przejść P4 o raz to jednak przesadziłem i przy 3/4 gry straciłem moc. Tak samo miałem z P5, bo ta gra końca nie miała i przechodziłem ją pół roku. Też jak zasiadałem to uznałem, że rozklepie ją w miesiąc. Nie ma takiej opcji :D

    1 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1614709493

    @milka_90 na pececie grałem w cokolwiek ostatni raz chyba 8 miesięcy temu, bo zasilacz mi padł i nie mogę w nic grać :D a wymieniać mi się go nie chce, ba, nawet myślę, by sprzedać GTX 1070, która siedzi w pececie. Zawsze parę grosza wpadnie. Co do Persony 3, jakoś nie mogę się przekonać. Mam nabite kilka godzin na vicie, ale nie mogę coś wpaść w taki wir jak w P4G czy P5 :/



    1 Fajne!
  •  
    Postów: 33 Początkujący
    1614782436

    @kenny2612 Ja wczoraj wyczyściłem Valhallę,115h bez 10 minut :)

    1 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry