Motoryzacja

Cezorek

Postów: 162 Bywalec
1607120718

Luźny temat właśnie o motoryzacji.

Porady warsztatowe, własne doświadczenia i pozostałe związane z tytułem.


Może ja zacznę.


Powoli zabieram się za zmianę budżetowego auta. Interesuje mnie Saab 93 z silnikiem Diesel. Warto wchodzić w tę markę? Szukam jakichkolwiek konkretnych opinii użytkowników. Zrobiłem spory research w necie, ale opinie są 50/50 i właściwie nie wiem sam co myśleć. Jaką wersję silnikowa wybrać?


  •  
    Postów: 162 Bywalec
    1607203278

    @Tomix też się zastanawiałem, ale mechanik martwi mnie, że pod koniec przyszłego roku może czekać mnie przeszczep silnika. Kończy się żywotność mojego boxera nieubłaganie. Poza tym chciałbym coś świeższego. Mogę dozbierać do 15k na zakup auta. Obecnie mam 2002 rok, a chciałbym coś 2005-2010


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 118 Wygadany
    1607204387

    @Cezorek Rozumiem chęć zakupu diesla, ale któryś z kolegów z forum ma rację co do diesli z więkrzym przebiegiem. Skarbonka. Mój ojciec ma Opla Vectra 1.9 diesla. Przebieg niby 300tyś. Jak przestał palić silnik to wydał 8tyś. zł. aby reanimować pacjenta. Auto warte około 20tyś. Naprawiał tylko dlatego, że dostał auto od brata w prezencie.  A co do skody, to naprawdę polecam. Żona jeździ już 8 lat i tylko wymiany oleju, filtry, serwisy klimy i wiadomo klocki hamulcowe, raz tarcze. 1.8 turbo benzyna daje radę.  Spalanie średnio 7-10 l. To drugie jak ja wsiadam. Polecam.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 162 Bywalec
    1607205523

    @malik123 patrzę, że Octavię u mnie w okolicy to zazwyczaj 1.9 w gnojowicy. Jak jakaś sensowna 1.8t to ruda chrupie że nogami można się odpychać. Czy 1.9 była cynkowania a 1.8 nie? Tych 1.4 i 1.2 nie biorę pod uwagę bo kosiarka ma więcej mocy.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1607207606

    @Cezorek

    Octavia 1.4 jest dobrym silnikiem, mało awaryjnym z tym że ma tylko 75 kucy. W tym modelu wystapuje również 2.0 115 koni jedna z najlepszych jednostek benzynowych jaką znam z tamtych lat.

    1.9 o którym wspominasz jest dieselm....ja bym to omijał bardzo szerokim łukiem

    Z całą pewnością Skoda będzie dużo lepszy wyborem niż Sab.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 118 Wygadany
    1607207864

    @Cezorek Nie wiem jak z ocynkiem, ale moja ma trzy odpryski do blachy wielkości małego paznokcia na progu i nic nie włazi. Fakt zabezpieczyłem lakierem do paznokci.🤣 A co do silnika to były też chyba mpi bez turbo?  Może do gazu dobre? Ale nie wiem co to za pojemność. Jako rodzinne wozidło polecam. Bagażnik naprawdę wielki. A i dla pasażerów jest miejsce pomimo przedłużonej płyty podłogowej golfa. Szukaj wersji hatchbag, czy liftback zapomniałem jak to się nazywa, chyba, że kombi wolisz.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 118 Wygadany
    1607219881

    @Tomix Ile Tobie paliła wersja 2.0? Bo mi passerati 2.0 116koni mech. paliło 16,5l/100 w mieście. Pewnie ten sam silnik był wkładany.  Palił dużo, ale bez awaryny był. 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 162 Bywalec
    1607242212

    @malik123 ilość koni właściwie nie ma znaczenia, bo poruszam się głównie po mieście, kilka razy do roku trasa. Kolega poleca mi Fiat Croma. Oglądam właśnie go na OLX i nawet ciekawe auto. Jedyny minus taki, że nie chciałem kombi w założeniu.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1607244580

    @malik123

    Te silniki w trasie 7-8 miasto 9-11 ( może w zimie przy -15 byś wykręcił 12-13 litrów na krótkich odcinkach, deptajac do podłogi kręcąc jak dzik ze świateł po 5-7 tyś obrotów . Wiadomo wszystko zależy od stylu jazdy Jeśli spala Ci 16.5 litra to zdecydowanie jest coś nie tak, podjedź do mechanika niech podepnie pod kompa, odczyta błędy - usunie usterkę. Dla przykładu CLS automat 5.5 litrowy 525 koni pali w mieście okolice 15-18 litrow, 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 118 Wygadany
    1607250301

    @Tomix To auto to już historia,. Pomyliłem się,  miałem napisać 13,6l/100 miasto. Nawet tyle miał w książce serw. napisane. Przynajmniej nie ściemniali.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 118 Wygadany
    1607259716

    @Cezorek Koni mech. nigdy za wiele. 1.8 tsi. zbiera się rewelacyjnie. Tylko trzeba pamiętać o dolewkach oleju, bo jednak trochę zużywają. Aha, nigdy aut na F. Fiat, Ford i francuskie😋

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade
3 maja 2024

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry