Motoryzacja

Cezorek

Postów: 162 Bywalec
1607120718

Luźny temat właśnie o motoryzacji.

Porady warsztatowe, własne doświadczenia i pozostałe związane z tytułem.


Może ja zacznę.


Powoli zabieram się za zmianę budżetowego auta. Interesuje mnie Saab 93 z silnikiem Diesel. Warto wchodzić w tę markę? Szukam jakichkolwiek konkretnych opinii użytkowników. Zrobiłem spory research w necie, ale opinie są 50/50 i właściwie nie wiem sam co myśleć. Jaką wersję silnikowa wybrać?


  •  
    Postów: 118 Wygadany
    1607133773

    Fajne auto. Gadałem z fanem marki, Był załamany cenami części i brakiem odpowiedniego serwisu. Wiem coś o tym. Mam auto które jest może mniej egzotyczne, ale równie kosztowne. 


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 118 Wygadany
    1607135109

    9-5 ten model mi się spodobał.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1607148692

    @malik123


    Przecież Sab 93 jeździ na tej samej podłodze co vetrca c signum, silniki części są identyczne w obu samochodach. To żadna egzotyka. Kupując części zamienniki do Saba np. klocki, filtry, paski powiedzmy marek Gates, Ina, Febi, w 90% przypadków otrzymasz część która na pudełku będzie miała napis jak również model Vectra c/Signum nie Sab 93 😉 pomimo tego będzie idealnie pasowała

    Osobiście nie polecam starych Diesli w tym modelu ze względu na awaryjność. Naprawy bywają bardzo kosztowne. Jedyny silnik jaki bralbym pod uwagę z tego modelu to jednostka benzynowa 1.8 - 122 konie. Znam kilka przypadków które bez remontu silnika kręciły po 500/600 tyś. Ewentualny koszt naprawy w stosunku do diesla części / robocizna będzie na poziomie 20/30% 


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 4 Nowicjusz
    1607153428

    Ja posiadam peugeota 207 CC i tak w ramach ostrzeżenia jakby ktoś chciał kupić myśląc że to auto 4 osobowe . Otóż jak z tyłu mają siedzieć karły z amputowanymi nogami to jest to auto 4 osobowe 😂😂  Ale tak poza tym auto bez awaryjne w modelu 1.6 benzyna 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 110 Wygadany
    1607154372

    W marcu tego roku kupiłem Scenica III 09r. 1.4 TCe 140KM. Zanim dokonałem zakupu, oczywiście jakieś rozeznanie i powiem Wam, że chyba jak ze wszystkim, ile ludzi tyle opinii. Słyszałem, że TCe to gówno, że UPG po chwili siada i ogólnie nie polecają. Z drugiej strony mówili, że silnik bajka jak się dba o niego i no olej robi normalnie po 10-15 tys., a nie jak proponuje producent po 30 czy tam 40 tys. U mechanika jakoś specjalnie często nie jestem, na auto nie narzekam. Póki co jeździ i ma się dobrze ;)


    Stoję właśnie przed dylematem zmiany opon. Z racji, że letnie już nienajlepsze , to zastanawiam się nad wielosezonowymi. Jeździcie na chińskich czy lepiej inwestować w półkę wyżej? Szczerze mówiąc to dużo nie jeżdżę, głównie i tak po mieście i zastanawiam się nad chińskimi właśnie.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 162 Bywalec
    1607155752

    @Tomix najbardziej boje się serwisu. Teraz jeżdżąc boxerem robię 60km w jedną stronę do warsztatu, bo w okolicy nie ma specjalistów. Opinie są, że mirki nie chcą robić Saabow.


    @NKKWZ kolega w pracy ma ten sam model. Przejeździł rok, ale zaczynają się już problemy, np domykanie szyb, które po godzinie zamiast dosunąć to opadają do połowy. Ogólnie jednostka ok. ale największy problem jest z elektroniką.


    Sam miałem 607 i ultra wygodne auto, właśnie gdyby nie elektronika. Takie pierdoły sprawiały, że raz na tydzień miałem cały dzień grzebania.


    @eMRom w tamtym roku założyłem narzeczonej wielosezon zimowy na Forda KA, też chiński. Opcja 95% miasto. Po roku nie wyglądały najgorzej, jednak głośne jak pierun. Z racji gabaryty Twojego auta wybrałbym jednak bardziej rozsądną opcje, czyli jakieś Dębice czy Kormorany. W cyklu 80% miasto służbowe auto w pracy jeździ 3 rok na Kormoranach wielosezon i robi nie mało kilometrów. Konkretnie to VW Candy.


    1 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1607158988

    @eMRom


    Zainwestuj w dobre opony zimowe czasem lepiej wydać na opony niż na naprawy po kolizji ( bo nie wyhamowałem) miałem okazję jeździć na wielosezonowych Continental w lecie były kiepskie na mokrym w zimie jak spadł śnieg również.

    Jak nie masz kasy kup zimowe minimum półka Kumo/Dębica jak masz zainwestuj w np. Nokian. Chińczyków nie kupuj szkoda pieniędzy. 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1607159269

    @Cezorek


    Osobiście Saba jakoś specjalnie nie polecam jednak model 9-3 to dla mechanika nic innego jak Opel Vectra. Silniki benzynowe przyjemnie się serwisuje, diesle tragicznie.


    Wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz trafisz chyba jak z każdym autem. Będzie wyjeżdżone to wiadomo że będziesz musiał często odwiedzać warsztaty niezależenie od marki czy modelu.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 162 Bywalec
    1607161910

    @Tomix kurcze trochę się zgasiłem teraz. Zależało mi mocno ma dieslu. W modelach 95 jest to samo pewnie...

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1607162646

    @Cezorek


    Domyślam się że chcesz Diesla ze względu na oszczędność przy tankowaniu ?

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade
3 maja 2024

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry