Komentarze neutralne

cygan99

Postów: 45 Gaduła
1563446991

Czesc, czy jest plan wprowadzenie komentarzy neutralnych. Na 3 ostatnie transakcje, 2 z nich okazało się, że okładki gier są jedna w języku holenderskim, a druga w czesko-madziarskim. Oczywiscie gry maja j.polski, jak to bylo opisane, ale w informacjach dodatkowych brak bylo takiej informacji. Dodam tylko ze doplaciem przy wymianach do swoich gier, myslac ze okladki sa PL, bo wiadomo takie gry lepiej sprzedac. Wystawilem komentarz pozytywny, jednak zaczynał się zwrotem KOMENTARZ NEUTRALNY. Co sądzicie ?

  •  
    Postów: 26 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1563532975

    Również jestem za dodaniem pola "język okładki" jako obowiązkowego. Pozwoliłoby to uniknąć takiej sytuacji jakiej doświadczył autor tematu.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1563658953

    A nie łatwiej zrobić i wstawić zdjęcia wystawionej do sprzedania czy wymiany gry? Czy tutaj czy gdzie indziej zawsze wstawiam zdjęcia z widokiem przodu , tyłu i otwartego pudełka z grą i to rozwiewa wszelkie wątpliwości , bo każdy widzi co kupuje.

    I nie muszę odpowiadać na pytania typu w jakim języku jest okładka :)


    3 Fajne!
  •  
    Postów: 67 Gaduła
    1563735457

    @maciek4281 może być jeszcze problem z jakością zdjęcia, a plik dodawany do ogłoszenia ma ograniczoną wielkość

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1563741090

    @Sowix jaki problem z jakością zdjęć? Zwykłe zdjęcia i wszystko widać. Chyba że się trafi na kogoś kto jest ślepy. Sprzedałem mase gier i nikt nie narzekał na jakość. Ale widocznie na moje szczęście nie trafiłem jeszcze na jakiegoś „normalnego inaczej” który szuka problemu tam gdzie go nie ma

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 67 Gaduła
    1563784073

    @maciek4281 Też nigdy nie miałem problemu z jakością zdjęć i sam go nie szukałem, ale jeśli chodzi o język okładki to łatwiej jest sprawdzić dodatkowe pole w ogłoszeniu gdzie masz jasno napisane, niż dopatrywać się na zdjęciu bo komuś ręka drgnęła jak robił fotkę.

    To tak na marginesie, bo akurat język okładki dla mnie większego znaczenia nie ma, ale jak się okazuje dla innych ma i gdyby nie ta dyskusja pewnie dalej bym na to uwagi nie zwracał.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 255 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1563794707

    @Sowix Już wolę żeby komuś ręka drgnęła jak będzie robił fotkę, bo wtedy bez problemu poznam polskie słowa.


    Dodatkowe pole "język okładki" może i pomogłoby uniknąć nieporozumień, ale przecież sami wiemy jak jest z tym uzupełnianiem. Dla przykładu zostawię jakieś screeny, pierwsze z brzegu gry, które przyszły mi do głowy, nie mające polskiego języka. Z okładkami będzie tak samo.(Zaloguj się żeby zobaczyć zdjęcia)(Zaloguj się żeby zobaczyć zdjęcia)(Zaloguj się żeby zobaczyć zdjęcia)


    W każdym razie, nie zaszkodzi spróbować dodać to pole i obserwować forum ;)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 10 Nowicjusz
    1563860690

    Podpinam się do tematu, komentarz neutralny powinien zostać wprowadzony. po ostatniej wymianie właśnie taka opcja by była najlepsza jak dla mnie - w opisie stan płyty idealny w rzeczywistości jest kilka rys do tego gość wysłał listem ekonomicznym i czekanie ponad tydzień na grę gdzie w zasadach mam wyraźnie zaznaczone jak wysyłam grę i jakiej wysyłki sam oczekuje. koniec końców musiałem wystawic pozytywa bo na negatywa to nie zasługiwało a właśnie Neutral byłby trafioną opinią.

    1 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1563879141

    @Dymol1312

    W sumie to nie chcę polemizować z Twoim zdaniem, bo każdy ma własne ALE motywowanie "neutrala" tym, że OCZEKUJESZ wysyłki priorytetem wydało mi się tak śmieszne, że aż żałosne. Fakt faktem, że kontrahent teoretycznie zgadza się z twoimi warunkami akceptując lub wysyłając propozycję wymiany, ale zakładka "o mnie" nie jest obligatoryjna. Nie trzeba jej czytać, potwierdzać lub akceptować. Tu właśnie wchodzi "dopytywanie się" o wszystko. Nie ustaliłeś z koleżką (przynajmniej z postu nie wynika), że obydwaj wysyłacie poleconym/priorytetem Pocztą Polską(czy jakkolwiek inaczej). Gdyby kontrahent wysłał kurierem/paczkomatem, to co, też neutral?  W końcu nie tego oczekiwałeś......

    Co do rys na płytce to nie skomentuję, bo nie widziałem płyty, ale jeśli rzeczywiście jest inaczej niż napisano na ogłoszeniu, to to podchodzi pod negatywa i wprowadzanie kontrahenta w błąd.

    Mam wrażenie, że żyjemy w pretensjonalnym społeczeństwie, gdzie ludziom się "należy". Trochę zajechało "chorom curkom, bo ja mam napisane, że oczekuję tego i tamtego". Spędziłbyś 5-10min więcej na podpytaniu jegomościa i miałbyś problem z głowy, zanim w ogóle by się pojawił.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 10 Nowicjusz
    1563885967

    @hajpero 

    Głownie bardziej chodzilo mi o stan plyty niz sama wysylke.Zauwaz ze przy dodawaniu ogloszenia z gra nie ma opcji list polecony ekonomiczny tylko wysylka poczta(polecony priorytet) lub paczkomat, kiosk ruchu, kurier, odbior osobisty, wiec normalne i jasne dla mnie bylo ze wysylka bedzie priorytetem i to nie jest na zasadzie ze ja chce, ja wymagam.

    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1563886949

    @Dymol1312

    Zauważ też, że opcja "Przedpłata" jest wyszarzona dla niezweryfikowanych użytkowników, a bez problemu dogadałbym się z osobą, gdyby mi na tym zależało.

    W każdym razie rzeczywiście jest to napisane w nawiasie - nie wiedziałem o tym i zwracam honor posypując głowę popiołem - chociaż nie wiem czy Twój kontrahent miał to zaznaczone:). W tym wypadku mówimy o dwóch czynnikach z których on się nie wywiązał. Zajeżdża negatywem. Gdybym miał zły dzień, to by wyrwał takim:)

    Mimo wszystko dalej uważam, że neutral by tego nie rozwiązał, a na pewno nie uczuliłby kontrahenta na tego typu zagrywki. Negatyw ma większą moc sprawczą :) To tylko dzięki twojej dobrej woli koleś dostał pozytywa.

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade
3 maja 2024

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry