Jaki TV OLED 65 pod PS4

Tomix

Postów: 134 Wygadany
1590088484

Jaki TV OLED 65 cali pod konsole PS4

Jakie macie doświadczenie ? Rozważam LG model c9, jeśli ktoś odpalał na nim konsolę proszę wskazanie słabych stron lub wad TV :)

  •  
    Postów: 312 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1595364682

    @sensei86pl to polecam monitor.

    Co do oledow to jeszcze bym sie wystrzymal, sam takiego niemam ale chcialem kupic zanim w internecie naczytalem sir masy negatywnych opinii, główny problem to właśnie wypalona matryca. 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 27 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1595365355
    0 Fajne!
  •  
    Postów: 133 Wygadany
    1595387492

    Kolega szuka 65 cali, a wy mu polecacie 55 i monitory ;) jeżeli chcesz dostać konkretne propozycje wbij na hdtv, tam ludzie dobrze ogarnięci z tym tematem ;)

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 27 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1595402959

    @Zurek wysłałem koledze 55" ze względu na ciekawy okaz, może akurat styknie. Dobrze by było aby kolega napisał jaka odległość go będzie dzielić między Tv a " kanapą" :)

    Jedyne minusy OLED to wypalanie, oszczędność energii, lag które podbija cenę.

    Bez dwóch zdań OLED przewyższa LCD.

    Ale jak to kolega napisał, wejdź na forum i tam Ci doradzą " profesjonalnie".

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 312 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1595408139
    A tak wogole to czy ktos z Was ma juz jakiegos OLEDa? To ze jakosc obrazu jest nieporownywalnie lepsza to wiem. Ale rozsadek podpowiada mi ze 6tys za telewizor ktory po dwoch latach moze sie "wypalic" to bardzo duzo jak dla mnie. Kupilbym OLEDa ale to musialby byc juz zakup minimum na 5 lat. Niech sie wypowiedza Ci co maja i napisza jak dlugo go juz maja. Z gory dziekuje za porady.
    0 Fajne!
  •  
    Postów: 133 Wygadany
    1595411949

    @kryjab20

    Z tym wypalaniem to już nowsze modele nie mają niby tego problemu. Dlatego najlepiej wtedy przedłużyć gwarancje do 5 lat w razie czego. 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 195 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1595412732

    @Zurek z tą przedłużoną gwarancją to później różnie bywa. Niby wszystko ładnie pięknie wcisną ci papier za kilkaset złotych a jak przychodzi co do czego to wychodzi ze to twoja wina i czapa nara

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 63 Seeker of Knowledge
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1595429384

    @kryjab20

    mam oleda LG 55" C8 od około roku. Jestem zadowolony a wypaleń nie doświadczyłem

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 381 El Profesor
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1595452344
    Ja się mocno zastanawiam nad Philips 65OLED804/12. Chcę kupić nowy telewizor, najchętniej dałbym mniej, np:. 3999 zł za Philips 70PUS7304, ale no właśnie.. wydać tyle kasy raz na kilka lat (wymiana tv) i kręcić się dalej dookoła technologi LED oraz nie mieć odpowiedniej obsługi pod konsolę PS5? HDR w LED'ach to raczej chwyt marketingowy niż prawdziwa wartość, a do tego 50 Hz..Dopłacić prawie drugie tyle do technologi OLED? Czy to odpowiedni czas? Czy może niedługo technologia się rozwinie i ceny pójdą w dół? Nawet zużycie energii w OLED jest jeszcze dramatycznie wysokie. Wiadome, że jak ktoś kupuje tv za 9k to nie przejmuje się rachunkami, ale chodzi mi bardziej o fakt, że aktualne OLED'y przypominają prędzej drogie prototypowe zabawki. Do normalnej ceny i optymalnej produkcji oraz cyklu eksploatacji i życia produktu zejdą dopiero, gdy OLED stanie się standardową technologią (a LED przejdzie do lamusa jak wcześniej plazma). Mniej więcej, jak obecnie na zasadzie elektrycznych samochodów. Tyle pytań.. Zapewne skończy się na "aaa biorę lepszy i już" :) Jedno jest pewne, posiadając aktualnie telewizor LED Philips z Ambilight.. nie wybiorę żadnego innego producenta niż Philips :)
    1 Fajne!
  •  
    Postów: 101 Wygadany
    1595539278

    @andreo.spc

    Właśnie tak to działa, że albo wydasz teraz kupę siana albo będziesz krok do tyłu, zawsze tak było i tak będzie bo własnie o to w tym chodzi. Jak weszło 4k to było drogie.. jak już potaniało to weszły oledy... jak potanieją oledy to będą oledy 8k a jak potanieją to wejdą turboledy.. potem telewizory zwijane w rolkę.. i tak w koło panie Macieju. Albo stajesz się niewolnikiem technologii i wymieniasz sprzęt co 2 lata stając się poniekąd niewolnikiem tej technologii (pal licho jak zarabiasz 30k miesięcznie, gorzej jak zarabiasz 4k i wszystko bierzesz na kredyt, a takich ludzi jest wieele). Jedno jest pewne, końca w tym pędzie nie ma i nie będzie- trzeba usiąść, potestować, zadać sobie samemu pytanie czego potrzebuję? Czy potrzebuję aż tak wypasionego telewizora? I dokonać rozsądnego wyboru. Ja zawsze byłem zwolennikiem średniej półki, bo wtedy nie przepłacam za nowość. 

    3 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry