Ceny wysyłek pocztą polską i innych firm - poradnik pakowania

TacioTomcio

Postów: 6 Nowicjusz
1573718723

Hej, w poradniku jak pakować grę jest informacja o cenie za rekomendowany:  list polecony - "nie więcej niż 10zł", myślę, że to już nieaktualne niestety, bo zgodnie z cennikiem poczty, gry nie są już klasyfikowane jako list polecony (chodzi o grubość która przekracza w folli bąbelkowej 2cm) i naliczana jest opłata jak za duży gabaryt coś koło 15 zł. Proponowałbym poprawić poradnik a w przypadku cen za wysyłkę, może użytkownicy chcą sie podzielić jakimiś uwagami lub co lepiej,  sposobami na najtańszą wysyłkę?


Ja korzystam z usługi firmy trzeciej gdzie koszt wysyłki gry (kurier 48, nadanie w placówce Poczty Polskiej) jest na poziomie 12,50zł, ewnetualnie Paczkomat 11,50.

(nie chcę podawać nazwy bo nie wiem czy mogę żeby nie być posądzony o krypto reklamę)

  •  
    Postów: 381 El Profesor
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1573835465

    @Resident Zależy jaką opcję wybierzesz. Tanio nie równa się zawsze wygodnie/szybko. Dzięki wszystkim za docenienie :) Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni. Więcej info już niebawem.


    P.S. @Erick0674 Ekstra pomysł, pomyślimy nad tym :D

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1573841786

    Koperta D14 jest idealna do pudełek od ps4/xbox'a, ale spokojnie też się w nią zapakuje gry ze Switcha. Kupiłem na allegro 200 sztuk za 20 zł (kilka lat temu i służą do tej pory) żeby nie płacić na poczcie po 1,50 - 2 zł za każdym razem. Ostatnio (w ubiegłym tygodniu) za przesyłkę priorytetową (nie licząc mojej koperty) dałem niecałe 8 zł. I w razie czego trzeba się kłócić o ten gabaryt A, bo lubią dać B bez słowa, bo "na oko" to jej nie pasowała ta koperta do gabarytu A. W B faktycznie potrafi ta ten sam "list" kosztować nawet 15 zł.


    @Resident zapomnij... kurier poniżej 10 zł nie zejdzie. Tyle, że u niego możesz mieć w cenie ubezpieczoną przesyłkę tzn powinna być za 15 zł jak już się daje... a tyle przeważnie bierze kurier.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 63 Gaduła
    1574485855

    Ja ostatnio wysyłałem paczką bo jak powiedzianoże nie mają pasujących kopert tylko dużo większe i wyniosło mnie to ponad 18 zł

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 6 Nowicjusz
    1574849276

    @andreo.spc , po przyjrzeniu sie ofercie GlobKurier, na plus w przypadku GlobKurier to usługa "mini Paczka w Ruchu" za 9,24zł, z kolei u mojego mam opcję Pocztex Kurier 48 z możliwością nadania w punkcie za 12,29zł.


    Inne przykłady (ceny brutto):


    Paczkomat (GlobKurier) - 11,75zł , u mojego 10,93zł

    FedEX (GlobKurier) - 13,79zł, u mojego 15,29zł


    Reasumując szału nie ma, coś jest taniej a co innego drożej ale ogólnie podobne ceny.


    Przy okazji, ostatnio wysyłałem pocztą i z zaznaczonym gabrytem M i poszło bez problemów 6,30 zł zwykłym listem poleconym, więc jeśli nic nie zmienią to to jest najtańsza z możliwych opcji.


    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1574851234

    @TacioTomcio

    "Przy okazji, ostatnio wysyłałem pocztą i z zaznaczonym gabrytem M i poszło bez problemów 6,30 zł zwykłym listem poleconym, więc jeśli nic nie zmienią to to jest najtańsza z możliwych opcji."


    Bez priorytetu to tak, najniższa opłata.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 67 Gaduła
    1574870665

    A jaką przesyłkę polecacie w przypadku dwóch gier?

    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 6 Nowicjusz
    1574871172

    Wyślij jako paczka pocztowa ja ostatnio tak wysłałem, miałem akurat karton na dwie gry.


    Paczka pocztowa priorytetowa zapłaciłem 14zł.


    jako list polecony priorytetowy zapłacisz pewnie więcej.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 2 Nowicjusz
    1574871185

    @Sowix paczka+ na poczcie. 12.50 kosztuje i szybko dochodzi (zazwyczaj na drugi dzień)

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1574880930

    2 gry jako list polecony priorytet 8,40.

    Tylko gry muszą być ułożone poziomo jedna nad drugą , bo jeżeli je ułożysz inaczej to będzie albo za gruba ( powyżej 2 cm ) albo za wysoka i zapłacisz drożej(17,60) niż jako paczka ekonomiczna (13zł) lub priorytetowa (14zł)

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 67 Gaduła
    1574944593

    @maciek4281 Jeśli to faktycznie działa to spoko patent, nie pomyślałem o tym. Pudełka muszą się stykać dłuższą czy krótszą krawędzią?

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade
3 maja 2024

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry