Ceny wysyłek pocztą polską i innych firm - poradnik pakowania

TacioTomcio

Postów: 6 Nowicjusz
1573718723

Hej, w poradniku jak pakować grę jest informacja o cenie za rekomendowany:  list polecony - "nie więcej niż 10zł", myślę, że to już nieaktualne niestety, bo zgodnie z cennikiem poczty, gry nie są już klasyfikowane jako list polecony (chodzi o grubość która przekracza w folli bąbelkowej 2cm) i naliczana jest opłata jak za duży gabaryt coś koło 15 zł. Proponowałbym poprawić poradnik a w przypadku cen za wysyłkę, może użytkownicy chcą sie podzielić jakimiś uwagami lub co lepiej,  sposobami na najtańszą wysyłkę?


Ja korzystam z usługi firmy trzeciej gdzie koszt wysyłki gry (kurier 48, nadanie w placówce Poczty Polskiej) jest na poziomie 12,50zł, ewnetualnie Paczkomat 11,50.

(nie chcę podawać nazwy bo nie wiem czy mogę żeby nie być posądzony o krypto reklamę)

  •  
    Postów: 22 Początkujący
    1573719616

    W większości przypadków przy wysyłce jednej gry w zwykłej kopercie bąbelkowej zapłacisz 8/9zł jeśli płacisz więcej to przez zawyżanie kosztów przez pocztę np. już kilka razy musiałem zwrócić uwagę żeby pani w okienku sprawdziła tym ich "super sprzętem" czy wymiary się zgadzają bo już po dostaniu listu do ręki naliczała koszt około 20zł. Obecnie przez to, że poczta zawala przesyłki (od września już z trzema się pożegnałem xD) zmieniłem wysyłkę z listu poleconego na paczkę priorytetową i proponuje drugiej stronie również taką wysyłkę szczególnie jeśli gra jest o większej wartości ;)

    1 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1573720928

    Wysyłka jednej gry listem poleconym priorytetowym to obecnie koszt 8,70 zł. Trzeba jednak mieć odpowiednią kopertę, najlepiej żeby pudełko weszło na styk. I trzeba zwrócić uwagę jaki format wpisuje pracownik (gry z odpowiednią kopertą to format M). Ja sam wpisuję format na potwierdzeniu nadania żeby nie kłócić się z pracownikami.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 6 Nowicjusz
    1573721724

    Zagdza się, wg cennika 20mm jest maksymalną wysokością dla gabarytu M i ceny 8,70 za list polecony. Czy się zmieści czy nie to kwestia koperty bąbelkowej, więc wygląda na to, że trzeba sprawdzać i ewentualnie się wykłucać na poczcie...

    Dzięki za rady.

    2 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1573722151

    @TacioTomcio

    Ja wybieram zawsze rozmiar 14/D i nigdy nie ma problemów. Gładko przechodzą przez ten pocztowy miernik.

    5 Fajne!
  •  
    Postów: 381 El Profesor
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1573727073

    @TacioTomcio Tak, jak napisał @ArdianoX i @mastahluc - wybierając rozmiar koperty 14/D nie będzie problemu z wysyłką poniżej 10zł, a w razie czego należy zwrócić uwagę pracownikowi poczty.


    Druga sprawa, wynegocjowaliśmy dla Was specjalne warunki na przesyłki kurierskie możliwe do zamawiania z dedykowanego panelu. Szczegóły już w krótce :)

    6 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1573729042

    @andreo.spc

    Ekstra! Czekamy na szczegóły.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 222 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    1573730717
    To jeszcze proszę o koperty bąbelkowe z nadrukiem wymiengry.pl :D 
    1 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1573737162

    @andreo.spc to spore i miłe zaskoczenie. Szacunek za to

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 11 Początkujący
    1573745155

    @andreo.spc I będzie taniej niż Pocztą?

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 6 Nowicjusz
    1573795673

    @andreo.spc

    Super, zawsze to inna możliwość, pewnie cena nie przebije listu poleconego w przypadku gabarytu M ale czasem dla wygody dopłacenie paru złotych jest jak najbardziej akceptowalne.

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry