Assasins creed

anecix

Postów: 131 Wygadany
1571445748

witam wszystkich forumowiczow! przejde do sedna, otoz pytanie do znawcow i amatorow serii assasins. chcialbym powiedziec, ze swoja przygode rozpoczalem od 1 czesc jeszcze na ps3. napalony jak szczerbaty na suchary, bo hype na gre byl niesamowity itd...ale tak niestety nie bylo.odpalilem, pogralem 1h i koniec zabawy.dlaczego? zrazilo mnie jakies przenoszenie sie w czasie.korzystanie z jakiegos wehikulu. chcialem gre osadzona w tych realiach, ale niekoniecznie z obcowaniem z terazniejszoscia z opcja cofania. 1 slowem nie przypadlo mi to do gustu.
czas biegnie dalej, a tu serii kolejnych odslon mozna chyba naliczyc na 2 dloniach. i to mi nie daje spokoju. aktualnie mam ps4 i ogralbym tylko i wylacznie gry z serii na tej konsoli, nie wracajac do odslon z ps3. ale prosze o wypowiedz forumowiczow. czy schemat kolejnych czesci jest ten sam? glownie chodzi mi tez o opinie osoby, ktora tez sie zrazila, ale moze nawrocila?zapraszam do dyskusji

  •  
    Postów: 98 Wygadany
    1571656257

    Ja grałem na różnych konsolach tą serię , wygląda na to że grać będę dalsze.

    Są gusta i guściki jedni lubią inni tą serię nienawidzą ,lecz widzę że z każdą nową serią coraz piękniejsze scenerie i pomysły.

    Ludzie będą narzekać na błędy itd , tylko powiedzcie mi czy wszystko w życiu jest takie idealne ? tak jak my wymagamy od gier?

    Moim zdaniem jedna z najbardziej rozwojowych seri i marek na rynku,co do schematu od czasu ac origin gra zmieniła się bardziej w rpg.

    Mi to bardzo odpowiada i czekam na ac ragnarok która będzię z vikingami ,zobaczymy oby była tak dobra jak poprzednie :)

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 752 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1571659733

    Oprócz tego, że od Origins są jakieś drzewka rozwoju postaci to te gry nie maja żadnego związku z RPG i nazywanie ich erpegami jest po prostu obrazą dla gatunku. 


    Marcin, piszesz, że seria jest jedną z najbardziej rozwojowych w historii. No cóż, nie zgodzę się z wielu powodów. Po pierwsze i najważniejsze, stricte rozwój następuje tylko i wyłącznie poprzez silnik graficzny Anvil. Cała reszta wola o pomstę do nieba. Brak pomysłu na zadania poboczne, fabuła dziurawa i w gruncie rzeczy nie mająca żadnego sensu, wybory moralne trudno nazwać wyborami, cała mapa za przeproszeniem za7ebana rożnej maści znajdzkami, questami i innymi w sumie niepotrzebnymi rzeczami, o których zapomnimy tuż po ich wykonaniu. Wiem, że niektórzy lubią jak jest dużo roboty, sam się do takich ludzi zaliczam, ale niech to będzie wykonane z głową, a nie byle było. 


    Origins i Oddysey mają tyle wspólnego z RPG co Sekiro ze ścigałką. Fakt, że rozwijamy postać umiejętnościami, ale mamy iluzję tworzenia potężnej postaci przez autoskalowanie poziomów przeciwników. Zostało to jako tako naprawione, ale niesmak pozostał. Te dwie gry można co najwyżej zaklasyfikować jako słabe cRPG.


    Kolejna sprawa to wręcz cofanie się w rozwoju pod względem opowiedzianej historii. Wszyscy pamiętamy klasyczne AC, które zakonczylo się na AC3. Kolejne części to już było kombinowanie z czymś nowym (Black Flag, Rogue), próby ratowania (Syndicate) i wprowadzanie wielkich nowości (Origins, Oddysey). Celowo pominąłem Unity, gdyż dla mnie jest to jedna z lepszych odsłon serii, która po połataniu błędów była po prostu świetna. Pod względem fabularnym najnowsze części są kiepskie. Nie ma już takiego efektu wow jak kiedyś. Wszystko jest przewidywalne, płytkie i bezpłciowe. Elementy mitologiczne i scifi, które chciano połączyć wyszły na pół gwizdka, są bez sensu i bez nich byłoby znacznie lepiej. Wątek z mitologicznymi bestiami, które mamy zabić w Oddysey jest spoko, ale nie ma on żadnego związku z AC jako takim. 


    Dalej jest kwestia idiotycznego humoru i patosu bijącego na kilometr, ale co kto lubi. Pozostawię to bez komentarza.


    Jeśli kolejna odsłona będzie reskinem Oddysey z nową mapą i rozwinięciem głupich pomysłów to ja wypisuję się z tego przedstawienia. Umiejscowienie akcji w średniowiecznej Skandynawii jest niestety ułatwieniem sobie roboty, o czym w Ubisofcie pewnie wiedzą, bo assety mają gotowe z Oddysey. Wystarczy je lekko przemodelować i pokolorować na inne kolory. Za to Chiny czy feudalna Japonia, o którą prosimy się od lat, nie jest już taka prosta jakby się zdawało. Wiem, że nadchodzi Ghost of Tsushima, ale Ubisoftowi przydałaby się dobra rywalizacja, bo to co robią do tej pory (tyczy się ich wszystkich gier) jest po prostu pracą po najmniejszej ilości oporu, ograniczającą się do kopiowania własnych i cudzych rozwiązań. Nie wyszło z Origins i Oddysey, czas więc wrócić do korzeni (AC1-AC3) i udowodnić, że jednak potrafią robić gry.


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 98 Wygadany
    1571662099

    @konewko A widzisz coś mi się wydaje że nie do końca znasz serię :) Sami twórcy gry mówią o niej że to już rpg :) Więc żadna obraza gatunku :)

    Widzę że masz jakiś uraz do Ubisoftu no ale cóż , tak jak pisałem są ludzie co lubią , są ci co nie lubią :)

    Należysz do graczy co lubią narzekać napisze ci tak zrób lepiej grę a pózniej porozmawiamy :)

    Ale jak to mówią nie miejsce ,nie czas bym rozwijał swoją wypowiedz .

    Nie chce mi się bazgrać na temat serii , bo jestem od początku istnienia .



    AneciX z mojej strony polecam ci tą serię , będziesz się dobrze bawił , ładnie zrobione lokacje  sam podziwiałem widoki w tej grze :) 

    w Ac Syndicate podobało mi się bardzo wątki z gangami :)

    w Ac Origins expienie postaci ,oprawa graficzna nawet specjalnie kupowałem dodatki bo tak mnie wciągło :)

    Ac odyssey czeka na odpakowanie z folii jak wiele innych moich gier :)

    Ac Unity faktycznie blędów na początku co nie miara twórcy w przeprosinach dla graczy nawet udostępnili dodatek , każdy mogł pobrać za darmo :) 

    Te które ci wymieniłem nie były na ps3 , ale  jeśli chciałbyś wrócić to możesz sobie zakupić Ac Ezzio Collection, Ac Black Flag,Ac Rogue,Ac 3 remaster  w tym masz też liberation  hd dodatek :)

    Jest też Ac Chronicles kolekcja ale to już spin off 2,5 d :)





    2 Fajne!
  •  
    Postów: 131 Wygadany
    1571662685

    Jako ze uwielbiam gry z uniwersum starozytnosci, podejde jeszcze raz do tej serii zaczynajac od egiptu :P Dam znac czy jednak udalo sie przelamac czy tez nie. Niestety juz mam pelen harmonogram gier do przejscia, wiec zostawiam to na przyszly rok. Dzieki za wszelkie komentarze :) kilka lat minelo od mojego 1 podejscia do gry, moze wlasnie to bedzie to :)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 98 Wygadany
    1571663031

    @anecix Powiem tak mam wielu znajomych graczy , i nie słyszałem złego słowa o serii jesli chodzi o całokształt  z ich ust więc nie powinneś się zawieść :)

    Mam nadzieje że podzielne zdania pomogły i czekam na relacje , z twoich wrażeń  :)



    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 752 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1571663175

    @Marcin_Tedy

    Gdybym nie znał serii to nie miałbym nic do powiedzenia w tym temacie. Przynajmniej mam argumenty, którymi bronię swojego zdania, a Ty uciekłeś od dyskusji prostym „nie miejsce nie czas”.


    >Ac Syndicate podobało mi się bardzo wątki z gangami

    Co?


    >Ac Origins expienie postaci ,oprawa graficzna nawet specjalnie kupowałem dodatki bo tak mnie wciągło

    Expienie nudzi się gdzieś po 4 godzinach, a oprawa graficzna to jedna z dwóch zalet tej gry.


    >Ac odyssey czeka na odpakowanie z folii jak wiele innych moich gier :)

    Czyli nie grałeś, więc nie możesz obiektywnie się wypowiedzieć.


    >Ac Unity faktycznie blędów na początku co nie miara twórcy w przeprosinach dla graczy nawet udostępnili dodatek , każdy mogł pobrać za darmo

    Zapomniałeś, że ją naprawili.


    >Te które ci wymieniłem nie były na ps3 , ale  jeśli chciałbyś wrócić to możesz sobie zakupić Ac Ezzio Collection, Ac Black Flag,Ac Rogue,Ac 3 remaster  w tym masz też liberation  hd dodatek :)

    Nie ma remastera AC3 na PS3.


    >A widzisz coś mi się wydaje że nie do końca znasz serię

    To źle się tobie wydaje, bo podałeś same oczywiste fakty, chociażby z wikipedii.


    >Sami twórcy gry mówią o niej że to już rpg

    A ja mówię, że to jest porażka, a nie rpg, co uzasadniłem wyżej.


    >Widzę że masz jakiś uraz do Ubisoftu

    Otóż nie mam. Bo grałem we wszystkie gry od Ubisoftu. Fakt, że Syndicate czy inne nie podobały mi się nie spowodował, że rzuciłem grę w kąt. Krytykuję tylko, co zrobili źle i co mogli zrobić lepiej.


    >Należysz do graczy co lubią narzekać

    Narzekanie =/= konstruktywna krytyka. Narzekać mogę, że stałem w korku.


    >napisze ci tak zrób lepiej grę a pózniej porozmawiamy

    Jak chcesz podyskutować to zapraszam, ale bez głupich ad personam docinek. Z reguły ignoruję takie posty, ale sprowokowałeś mnie na tyle, żebym rzetelnie i konstruktywnie wyprodukował się.


    >Ale jak to mówią nie miejsce ,nie czas bym rozwijał swoją wypowiedz

    Właśnie to jest to miejsce i ten czas, bo jak zostawisz to teraz to wyciągnę stosowne z tego wnioski.


    >Nie chce mi się bazgrać na temat serii , bo jestem od początku istnienia

    Ależ zachęcam, podyskutujmy. Nie masz się czego bać.


    Wracając do tematu, @anecix .


    Mogło Ciebie odrzucić, jeśli w gruncie rzeczy nie wiedziałeś o czym te gry są. Wszystko rozchodzi się o wątek Desmonda we współczesności. Ja miałem podobne wrażenie jak za pierwszym razem grałem w AC1, a było to dawno temu i jeszcze dawniej. Poniżej rozpiszę Ci pokrótce wszystkie części plus kilka własnych spostrzeżeń. Może Ciebie zainteresuje któraś z pozycji. Nadmieniam też, że zaczynanie przygody od Egiptu, AC Origins, nie jest za dobrym pomysłem, gdyż silnik graficzny Anvil na przestrzeni 10 lat przeszedł gruntowne zmiany i możliwe, że po prostu pod względem wizualnym nie będzie chciało się Tobie grać w poprzednie odsłony.


    AC1 - PC/X360/PS3

    Jerozolima, Ziemia Święta za czasów wypraw krzyżowych; pierwsza odsłona, od której wszystko się zaczęło; nie uważam i nie tylko ja, żeby była jakaś super, ale zagrać warto.


    AC2 - PC/X360/PS3

    XV wiek, Florencja, Wenecja; uważana za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą, odsłonę serii i myślę podobnie.


    AC Brotherhood - PC/X360/PS3

    XVI wiek, Rzym; bardzo przyjemna część i kontynuacja przygód Ezio. Polecam.


    AC Revelations - PC/X360/PS3

    XVI wiek, Konstantynopol; zwieńczenie przygód Ezio i obowiązkowa pozycja po AC2 i Brotherhood. Polecam. Wszystkie te trzy odsłony zostały zremasterowane na XONE i PS4.


    AC III - PC/X360/PS3/Wii

    XVIII wiek, Boston, Nowy Jork; zakończenie historii Desmonda we współczesności, jako gra niezła, choć mi nie przypadła za bardzo do gustu ze względu na czas i miejsce akcji. Gra została zremasterowana wraz z samodzielnym dodatkiem na PS4 i XONE.


    AC Black Flag - jw. plus PS4/XONE

    XVIII wiek, Nassau, Hawana, Nassau; asasyn, który jest najlepszym asasynem nie będąc przy tym prawdziwym asasynem, gdyż w gruncie rzeczy akcja skupia się na pływaniu statkiem. Gorąco polecam.


    AC Rogue - PC/X360/PS3

    XVIII wiek, tereny północnego Atlantyku; gra kontynuuje elementy z Black Flag, ale w moich oczach nie zyskała aprobaty z uwagi na nudną historię. Gra została zremasterowana (to jednak zbyt duże słowo) na PS4 i XONE.


    AC Unity - PS4/XONE/PC

    XVIII wiek, Paryż; najbardziej znienawidzona część, głównie dlatego, że na premierę gra była praktycznie niegrywalna. Mi osobiście bardzo się podobała ze względu XVIII-wieczny Paryż, czasy Rewolucji Francuskiej i ciekawego protagonistę.


    AC Syndicate - jw.

    XIX wiek, Londyn; jako całość jest okej, jest dwójka głównych bohaterów, którymi sterujemy. Dla obojga są przewidziane różne misje. Gra ma łatwą platynę, ale dłuży się i nie zaliczam jej do szczytu możliwości Ubisoftu.


    AC Origins - jw.

    Starożytny Egipt; pod względem fabularnym na pewno jest lepiej niż w Origins, śliczne scenerie oaz, piramid i starożytnej Aleksandrii. Ostatni z typowych asasynów, polecam. Małe zmiany w sterowaniu. Wróciły statki.


    AC Oddysey - jw.

    starożytna Grecja; fabuła nie ma większego sensu, prócz wielkiej mapy zawalonej znajdźkami nie ma w tej grze nic, co mogłoby spowodować, by chętnie do niej wrócić po dłuższym czasie. Ładne widoki, "niby to gra RPG", ale ja nigdy się z tym nie zgodzę.


    Niektóre odsłony serii między wierszami opowiadają historię o tajemniczej Juno, która... a zresztą odkryj to sam, bo naprawdę warto. Ten wątek był jednym z lepszych w całej serii.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 98 Wygadany
    1571682759

    @konewko   czytałeś dobrze wymieniłem koledze gry które były na ps 3 na końcu a są na ps4 i wymieniłem tytułami dlatego padła nazwa ac 3 remaster.

    Ac Unity mówiłem o czasach kiedy były błędy że w przeprosinach udostępnili dodatek :)

    Ac syndicate tak gangi przypomij sobie były wątki :)

    Z wikipedi nie potrzebuje korzystać bo gry to część mojego życia,i dużo czytam i grałem , nie o jednej moge pisać wiele :)

    Wiadomo każdy ma prawo się wypowiedzieć na temat gier, i przedstawić swoim punktem myślenia i gustami.

    To że jestem z ludzi takich że nikomu się nie podlizuję ,a powiem co myślę nie każdemu może się podobać.

    Lecz takie dyskusje kiedy są dwie strony zawzięte ku swojemu nie maja sensu ,dlatego się nie produkowałem więcej :)

    Należę do ludzi co nie rozpisują się na format a4 tylko krótko i na temat ,wole odbywać ustne dyskusje niż pisać,widzę nerwowo odbierasz pewne kwestie.


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 15 Początkujący
    1571683131

    Ale wy się ludzie spuszczacie nad tematem. Gry są dla rozrywki i jak ktoś chce realizmu to niech sobie do Luvru pojedzie czy gdzieś.

    Z własnego doświadczenia wiem że robienie gier to nie jest droga usłana różami. Jest scenariusz i choć by komuś to nie pasowało ma być jak napisane i ..uj.
    Serię AC znam raczej słabo ale uwielbiam szwędać się po tym świecie dla samej chamskiej rozrywki. Mam wywalone na osiągi i realizm czy platynowe trofea.
    Czasami łaziłem sobie godzinami po mieście i słuchałem co npc gadają do siebie. Może jestem dziwny ale ja osobiście doceniam trud ubi. Znam masę ludzi ze studia i wiem że lekko nie mają.
    Tak jak napisał @Marcin_Tedy  są różne gusta. Nie ma sensu się pucować o to czy to prawdziwy rpg czy coś innego.
    Szczerze polecam @konewko zrobienie własnej gry (nie jest to aż tak trudne).
    We ferworze dyskusji zeszliście z tematu.
    Grajcie w grę jak lubicie, a jak nie to nie grajcie.
    Problem z głowy ;-] 

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 752 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1571683801

    Podsumowując:

    1. Unity (po naprawie)
    2. II
    3. Black Flag
    4. Origins
    5. Revelations
    6. I
    7. Brotherhood
    8. III

    9. Syndicate

    10. Rogue


    Odysei nie ma na liście, bo asasyn obok tego nawet nie chodził.


    Wszyscy zadowoleni.


    @Niko860 no ja gram w to co lubię, ale jak ktoś zarzuca mi brak wiedzy to nie będę stał w kącie i płakał, a obronię się. I widzę, że wyszło lepiej niż sądziłem. Nie napisałem nigdzie, że nie doceniam. Ale z drugiej strony copypasta assetów dla nich to jak pierdnięcie, więc mogliby się postarać bardziej (słynny przykład z mapą FC Primal). Gry własnej nie zrobię, bo nie mam o tym pojęcia, ale krytykować mogę i będę, bo za 250 zł wymagam solidnego produktu, w którym spędzę wiele godzin.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 98 Wygadany
    1571685409

    @konewko Nikt nie zarzucił ci braku wiedzy,nie wiem skąd te wnioski wyciągnołeś ale ok,więc nie ma sensu się unosić.

    Nikt z nas nie jest wszechwiedzącym,ja tez nie uważam się za nie wiem kogo.

    W kwestii  gry w której spędziłem kawał dobrego czasu przedstawiłem argumenty,moim kontem widzenia.

    Sądze jednak że odbiegamy od tematu ,i nie ma sensu prowadzić miedzy sobą konwersacji, bo to nie pomaga koledze i czytelnikom.


    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Egzystencjalne dylematy zakonnicy - recenzja Indika (2024)
9 maja 2024

Lubię gry, którym łatwo można przypiąć łatkę „dziwna”. Przenosimy się do zimnej, brudnej Rosji i lądujemy w jednym z monastyrów gdzieś na pustkowiu.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry