A Plague Tale: Innocence - Czy warto się zachwycić historią Amicii i Hugo?

andreo.spc Admin

Postów: 381 El Profesor
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

1558686220

(Zaloguj się żeby zobaczyć zdjęcia)


Wygląda na to, że fani singlowej rozrywki dostali świetną grę od Asobo Studio. Mowa o A Plague Tale: Innocence, czyli mrocznej i mrożącej krew w żyłach trzecioosobowej grze przygodowej. Akcja gry osadzona jest w XIV - wiecznej Francji i opowiada historię o rodzeństwie de Rune, które w czasach wielkiej plagi musi stawić czoła rodzinnym tajemnicom. W desperackiej walce o przetrwanie obserwujemy niezwykłą więź pomiędzy sierotami, które zostały skazane na okrutny los podczas najmroczniejszych dni w historii ludzkości.


Tytuł łączy w sobie elementy gry akcji, gry skradanki i gry eksploracyjnej. Prosty system sterowania pozwala skupić się na najmocniejszej stronie produkcji, czyli na fabule. Opowiadana historia nabiera tempa z każdym rozdziałem a dynamika rozgrywki nie pozwala raczej na nudę, wprowadzając co chwile nowe różnorodne zadania. Na duży plus zasługuje również genialna ścieżka dźwiękowa.  


A Plague Tale: Innocence oceniany jest bardzo wysoko. Ja jeszcze mam kilka obowiązkowych gier do ogrania zanim przystąpię do tego tytułu ale już nie mogę się doczekać. A jak według was wypada A Plague Tale: Innocence? Czy będzie to faworyt na grę roku? 

  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1558686514

    Na pewno zagram i z pewnością będzie to wymiana tutaj. No, chyba, że będzie za mało egzemplarzy, czego bym nie chciał.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 117 Wygadany
    1558686635

    Graficznie na pewno wymiata. Jak odpaliłem grę, to byłem w szoku, jak to wszystko wygląda. W sumie nie tylko to mi się podobało, bo np. muzyka jest świetnie dopasowana do klimatu opowieści, a i sama opowieść jest ciekawa. Jedynie pod koniec liczba zgonów u mnie się zwiększyła, bo nagle okazało się, że trzeba sobie przypomnieć kilka technik eliminacji wroga, o których się zapomniało. No i są momenty, w których gramy kimś innym i wykrycie równa się z rozpoczęciem sekwencji od nowa. Trochę irytujące. Ogólnie dużo też jest skradania, a ja lubię wchodzić w każdy zakamarek, więc mam wrażenie, że spędziłem w grze dużo więcej niż myślałem. Z czystym sercem polecam. 8/10.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 250 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1558691173

    Ja gierkę już splatynowałem i wg mnie jest to czarny koń tego roku jeśli chodzi o gry singlowe. Zastanawia mnie jak tak małe studio jak Asobo dało radę stworzyć tak wyglądającą grę? Muzyka i angielski voice acting również na piątkę z plusem. No i Hugo wygląda jak dziecko a nie jakaś abominacja (sorry W3). Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to mimika bohaterów bo ta jest szczątkowa a szkoda. Reasumując - świetna gra ale to już było wiadomo po pierwszym trailerze hehe.

    3 Fajne!
  •  
    Postów: 101 Wygadany
    1558772294

    Kurcze blade jakim cudem ja dopiero się dowiaduję o tej grze ? Przeszło jakoś bez echa a wygląda na to że trzeba nabyć i to prędko. 

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1558772640

    Jak znacie choć troszkę francuski język to odpalcie dubbing w tym języku. Bije na głowę angielski i dodaje autentyzmu. 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1558957260

    @Minuta1985 motion caputure raczej nie ma porządnego, ale przynajmniej te twarze są nieźle zrobione i dość szczegółowe. Na pewno jest mniej drewna niż we wszystkich grach bioware czy ubi razem wziętych w ostatnich latach. Powiem, że nawet jest dużo lepiej niż w Horizon: Zero Dawn gdzie w sumie to był największy minus, bo postacie były "puste".


    @konewko dokładnie tak jest z tym dubbingiem, ale to wina tego, że nie wiadomo po jaką cholerę ktoś się uparł, że jak będzie angielski to z francuskim akcentem... jakby była polska wersja to wyobraź sobie, że zawodziliby z f(h)rancskim akcentem. Tutaj twórcy się raczej pogubili, ale to chyba największy minus.


    Widać też, że ta Plaga to nie jest jakiś bardzo wysoki budżet, ale w swoim gatunku czyli liniowych singli stawiających na fabułę i klimat to jest bardzo dobra gra. Setting też robi robotę, bo to 1349 rok + czasy inkwizycji i czarnej śmerci są ciekawe, ale minusem jest jednak, że nie postawili na pełen realizm. Gameplay dość prosty, żeby nie powiedzieć ubogi,  bo skradanie i trochę elementów logicznych to cały core gry. 

    I raczej skierowana do konkretnej dość wąskiej grupy... trzeba lubić ten gatunek :)


    1 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1559043289

    Zostały mi dwa ostatnie rozdziały i mam wrażenie, że ktoś ważny umrze ratując Hugo :( od samego początku wydaje mi się, że tu nie będzie happy endu...

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1559054085

    @konewko ale qrła nie spoileruj :) 


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 255 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1559054872

    Dokładnie, ja w to jeszcze nie grałem :D

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1559055119

    Nie spoileruję, przypuszczam, sam nie wiem :D

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade
3 maja 2024

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry