Zbuduj PC - pytania i prośby

konewko Elite Vip

Postów: 749 Major
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Hero

WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

WymieńGry.pl Ranga Tester

1552254034

Jeżeli ktoś z Was ma problem z doborem podzespołów do PC, chce zbudować super maszynę lub po prostu ma pytanie techniczne co bardziej pasuje do danego zestawu, walcie śmiało w tym temacie. Z pewnością znajdą się osoby, które chętnie pomogą ;)

  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1582790157

    Tak jak napisałem w PW. Ram będzie działać na najwyższej częstotliwości, na którą pozwala procesor ;)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 39 Początkujący
    1585069538

    Szybkie pytanko, co myślicie o tym zestawie?


    Procesor Core i5-9400F BOX 2,90GHz, LGA1151

    Płyta główna Gigabyte H310M S2V 2.0

    SSD PNY CS900 240GB 2,5 SATA

    GOODRAM DDR4 IRDM 8GB 2400MHz CL15 BLACK

    DVD-REC LITEON iHAS122 SATA CZARNY

    Karta graficzna MSI GTX 1650 SUPER VENTUS XS 4GB O

    Zasilacz ATX Bandit Power ATX-650 14cm A-PFC 80+

    HDD TOSHIBA P300 1TB 3,5'' HDWD110UZSVA SATA BULK


    Ostatnio zacząłem rozglądać się za czymś stacjonarnym z nastawieniem na gry i pomyślałem że spytam, zanim podejmę decyzję, bo niestety nie znam się na tym na tyle by samemu podjąć decyzję.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 5 Nowicjusz
    1585071754

    To tylko takie moje zdanie, bo nie jestem ekspertem, ale również przymierzam się do złożenia stacjonarki i już trochę poczytałem w temacie także zweryfikuj zanim się zasugerujesz ;)

    Nie wiem za bardzo do czego ma Ci służyć ten zestaw, bo na najnowsze gry z wodotryskami z min. 60 FPS i wysokiej rozdzielczości nie wystarczy, a zarówno procesor jak i kartę można zastąpić starszymi modelami o podobnych możliwościach i trochę zaoszczędzić. Jeśli jesteś w stanie dołożyć jakieś 600 zł to pomyśl o procesorze Ryzen 5 3600 (+120 zł), karcie GTX 1660 Super (+250 zł) i drugiej kości RAM (+150-180 zł). Da Ci to mniej więcej +30-35% wydajności (oczywiście zależy od wykorzystania komputera - inny efekt w grach, inny w pracy biurowej, a jeszcze inny przy obróbce grafiki). Przy procesorze AMD potrzebna jest też płyta główna z gniazdem pod AMD, ale nie powinno to wpłynąć na cenę. 

    Ja zastanawiam się jeszcze nad dyskiem SSD, ale ze złączem M.2, a nie SATA III, tylko nie wiem czy warto dopłacać kilkaset złotych, żeby system i gry odpalały w sekundę, a nie trzy ;)

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 39 Początkujący
    1585134362

    @Jankes Zdecydowanie wezmę to pod uwagę, chociaż i w obecnej sytuacji nie jestem pewien czy będę wstanie cokolwiek dołożyć. A i przy okazji to też znalazłem coś takiego z lokalnych ogłoszeń: https://www.olx.pl/oferta/komputer-i5-7600x4-16gb-ddr4-asus-geforce-gtx-1060-6gb-ddr5-CID99-IDCwkFN.html#1ad14291b3


    I zdaje mi się że jest nieco mocniejszy? Jedyny minus że używany i bez gwarancji.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 5 Nowicjusz
    1585140113

    YROSHIKU  jeśli masz możliwość sprawdzenia tego zestawu na miejscu, to jak najbardziej może okazać się wart tych pieniędzy, zwłaszcza, że jest tam jeszcze jakieś 700 zł w dodatkowym sprzęcie. Zestaw o którym wspomniałem to min. 4k w sklepie (doliczając monitor).

    Wrzuć go na duże obciążenie (testy wydajności, nowsze gry, na ustawieniach ultra) i sprawdź jak się sprawuje. Pamiętaj też, jeśli zdecydujesz się na zakup, żeby i tak rozłożyć komputer na części, wyczyścić i nałożyć nowe pasty termoprzewodzące - dłużej posłuży i mniejsze ryzyko awarii :)

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1610541300

    Zrobię mały odkop :)


    Potrzebuje pomocy w wyborze nowego/używanego procesora do takiego zestatwu:

    XFX TS 550W (P1-550S-XXB9)
    MSI B150M Mortar
    Gigabyte GeForce RTX 2060 Super 8gb
    16gb ramu... gdzieś nazwę zgubiłem...

    Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6 MB (do wymiany)

    Co mógłbym włożyć takiego, żeby wyciągało max z karty graficznej? przy tej konfiguracji? Żeby nie wymienić płyty głównej i ramu, którego nie dawno dokładałem 8gb.
    Z góry dzięki za pomoc :)
    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1610557956

    i7 7700k bez kręcenia zegarów, bo grzeje się jak dzika świnia i jest niestabilna po OC, używki na allegro od 800 zł.


    i5 7600k do bezpiecznego kręcenia zegarów ~ 4.5 z dobrym chłodzeniem, używki na allegro od 500 zł.


    Nowe zostały wycofane ze sprzedaży ok. rok temu.



    1 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1610569018

    @konewko generalnie to mi się nie spieszy... pytanie czy tendencja będzie taka, że któryś z tych procesorów potanieje powiedzmy pod koniec roku? czy to już raczej będzie co raz ciężej będzie dostać i cena będzie się utrzymywać?

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1610604286

    Musiałbyś co jakiś sprawdzać na allegro czy Ceneo ceny. Szczerze nie wiem czy ceny spadną, nie produkują już ich :/

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1622616236
    Witam,
    Pomoże ktoś z wyborem peceta do 5500? Pudło + monitor (FHD za kilka stów max)... Raczej z mocniejszym prockiem, a słabszą kartą, którą kolega chciałby zmienić za jakieś 2 lata. Karta taka na teraz Z góry dzięki za sugestie i pozdrawiam
    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry