Zbuduj PC - pytania i prośby

konewko Elite Vip

Postów: 747 Major
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Hero

WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

WymieńGry.pl Ranga Tester

1552254034

Jeżeli ktoś z Was ma problem z doborem podzespołów do PC, chce zbudować super maszynę lub po prostu ma pytanie techniczne co bardziej pasuje do danego zestawu, walcie śmiało w tym temacie. Z pewnością znajdą się osoby, które chętnie pomogą ;)

  •  
    Postów: 15 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552331260

    Jako stary wyjadacz chętnie pomogę. Złożyłem dziesiątki komputerów i na szczęście nie jestem "informatykiem z klatki obok", któremu rdzenie i cyferki przodują :]

    Miałbym tylko prośbę co do formatu pytań. 
    Przede wszystkim warto poznać budżet, ale poza tym schemat odpowiedzi powinien wyglądać tak: 


    1. Jaki masz budżet?
    2. Jakie peryferia (monitor, myszka, system, słuchawki) już posiadasz, a jakie chciałbyś w w/w budżecie nabyć?
    3. W jakie gry grasz najczęściej? 
    4. Masz jakiejś konkretne wymagania na temat platformy (Intel/AMD, Nvidia/AMD, itp.)? 
    5. Jakieś dodatkowe życzenia (na przykład obudowa mATX)? 


    Do tego, na sam koniec. 
    Pamiętajcie - NIGDY NIE KUPUJCIE SKŁADAKÓW. Komputery z marketów, z allegro oraz czasem z poważnych serwisów PC czy też domorosłych "informatyków", to bardzo często, jak nie zawsze, totalny shit nie wart swoich pieniędzy. 
    Stop składakom. Nie umiesz złożyć komputera? Poproś o pomoc kogoś ogarniętego, kto złoży komputer w którymś sklepie internetowym, a jego pracownicy "jako-tako" go zmontują.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 26 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552335777

    @Vister81 Wszystko fajnie tylko taka mała uwaga. Mianowicie składak to właśnie komputer złożony z wybranych przez siebie komponentów, a Ty chciałeś chyba napisać, że nie należy kupować tzw. gotowców :)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 15 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552375765

    @Pablo Jeśli rozumiesz to w ten sposób, to masz rację. Bądź co bądź chodzi nam o to samo, ale to prawda - być może źle to ująłem. Dzięki!

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 25 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1553870814

    No to ja zacznę :)
    Planuję złożyć jakiś komputer głównie do grania, jednak specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, więc fajnie gdyby ktoś mi w tym pomógł. 


    1. Jaki masz budżet? 2500-2700
    2. Jakie peryferia (monitor, myszka, system, słuchawki) już posiadasz, a jakie chciałbyś w w/w budżecie nabyć? W tym budżecie potrzebuję tylko samego komputera, resztę już posiadam.
    3. W jakie gry grasz najczęściej? Najczęściej są to nowe gry typu AC Odyssey, Far Cry 5, Wiedźmin 3, BF V etc.
    4. Masz jakiejś konkretne wymagania na temat platformy (Intel/AMD, Nvidia/AMD, itp.)? Nie mam konkretnych wymagań.
    5. Jakieś dodatkowe życzenia (na przykład obudowa mATX)? Nie potrzebuję specjalnie dużego dysku, zastanawiam się nad SSD 500GB jeśli warto. Ponadto zależy mi, żeby było możliwość dalszej rozbudowy w przyszłości. Jeśli chodzi o obudowę, to wygląd się nie liczy. Ważne, żeby było odpowiednie chłodzenie całego komputera i fajnie gdyby można było wszystkie kable jakoś ładnie uporządkować.


    Nie ukrywam, że trochę poszperałem po internecie, chociaż jest to pewnie pierwszy lepszy zestaw :)
    Nie jestem trochę przekonany co do procesora i karty graficznej, czy nie lepiej, ale tutaj moje wątpliwości być może zostaną rozwiane :)


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 25 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1553969946

    Już sobie poradziłem :)

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 1 Nowicjusz
    1554109279

    Macie jakieś propozycje taniego komputera do Overwatch'a ? Tak, żeby płynnie chodził. Potrzebuję tylko komputera

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 312 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1557133202

    Ja z kolei mam taki problem. Będąc w Niemczech kupiłem tak zwanego gotowca, nie do gier (chciaż skyrim na nim ograłem:) ale głównie do Skype i potrzeb typu napisać cv, rozliczyć się z podatku, ale mniejsza o to, przywiozłem go do Polski i nie wyświetla mi obrazu, no to myślę karta graficzna, ba ale to był tzw "gotowiec" więc oczywiście jest zintegrowana z płytą główną. Teraz moje pytanie czy w takim razie, jeżeli to wogóle karta graficzna jest uszkodzona, czy można ją naprawić, wymienić tanim kosztem?

    Podejrzewam że raczej nie :/ ale kto pyta nie błądzi.

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 747 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557153445
    0 Fajne!
  •  
    Postów: 312 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1557168783

    @konewko

    Ok dzięki. Zastosuje się do tych uwag

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1582751594

    Cześć wszystkim

    pytanie mam, bo jestem raczej laikiem w kwestii PC. 

    Pod i5 6500k chciałem wymienić ram kingston 8gb 2133mhz na dwie kości po 8gb, ale nigdzie mogę dostać drugiej identycznej. 

    Mam ofertę kupić w dobrej cenie HyperX Predator 2666mhz 8gb razy 2. Pytanie czy mogę? Czy będzie problem z 2666mhz pod 6gen, który maksymalnie obsługuje 2133mhz? Jeśli się zdecyduje na 2666mhz do tego procesora będzie problem jakiś? 

    1 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Wielkanocny Konkurs na WymieńGry.pl: Wymieniaj się i ustrzel koszulkę!
27 marca 2024

Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego.. zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Gotowi na strzelanie?

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry