Wymagania sprzętowe. Temat ogólny.

sullivan_1989

Postów: 200 Receiver of Wisdom
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

WymieńGry.pl Ranga Tester

1552253065

Jeśli nie jesteś pewien/pewna czy dana gra pójdzie na Twoim sprzęcie, pisz śmiało swoją specyfikację. Ktoś na pewno pomoże :) 

  •  
    Postów: 198 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1601678183

    Hah, temat ma 2 lata, żadnych postów... Cóż, odkopię, może ktoś inny jeszcze skorzysta. Proszę się ze mnie nie śmiać (a przynajmniej nie jakoś głośno, bo ja od zawsze konsolowcem jestem :p). Otóż chciałem kupić jakiegoś taniego laptopa, żeby w podróży móc popisać, czasem coś obejrzeć, a skoro już coś kupuję, to może jakaś starsza gierka pójdzie. Mam na myśli głównie Skyrima, Morrowinda, Dragon Age Początek i może trykogię Mass Effect. 


    Do wyboru mam w tej chwili takie kombinacje:

    a) i5-3210M

    16 GB RAM

    240 GB SSD

    Intel® HD Graphics 4000


    b) i7-263QM

    8 GB RAM

    500 GB SSD

    AMB Radeon HD 6700M Series 1GB


    c) i7-720QM

    8 GB RAM

    120 GB SSD

    NVIDIA® Quadro® FX 880M (1GB DDR3)


    d) i7-4700MQ

    8 GB RAM

    1 TB HDDG

    GeForce GT 755M 2GB


    Jest ktoś w stanie powiedzieć osobie, która nie ma większego pojęcia, co znaczą te literki i cyferki, czy wymienione wyżej gierki pójdą na czymś takim? 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 42 Gaduła
    1601697689

    Najlepiej sprawdzać i porównywać wymagania sprzętowe gier do sprzętu.

    Fajnym narzędziem jest 

    https://www.google.com/amp/s/www.systemrequirementslab.com/cyri/amp

    Pobierasz, a on w miarę weryfikuje czy dana gra ma szansę ruszyć na sprzęcie. 😊

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 83 Gaduła
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1601715258

    Postawiłbym na opcję "d)". Jeśli masz jeszcze możliwość dołożenia paru groszy i to samo z dyskiem SSD byłoby najlepszym rozwiązaniem, a jeszcze z 16GB ramu to już full opcja, moim skromnym zdaniem 😉 Tak to już jest jeśli chodzi o kupowanie sprzętu... "jeszcze kilka zł i będzie lepszy sprzęt na lata". ☺

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 747 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1601722199

    Prawdę mówiąc wszystkie te konfiguracje to x-letni złom, który nie nadaje się do niczego więcej niż odpalenia pakietu Open Office i Firefoxa na Windowsie 7. Gry pójdą na low w niskiej rozdziałce, ale nie będzie to miła gra. Jedynie pozycja d) jako tako wygląda.


    Jaki masz budżet? Jak do 2000 to bierz tego: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-asus-f540ub-dm457t-i3-6006u-4gb-1tb-mx110-win10h-chocolate-black i dokup SSD na system.


    @DraGo jeszcze kilka zł i będzie lepszy sprzęt na lata - hahahaha, dobre :D

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 198 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1601727881

    Hm, jakoś specjalnie nie zastanawiałem się nad tym budżetem, ale tak do tych dwóch tysięcy raczej będę mógł przeznaczyć. Ogólnie to wszystko są używki z mojej okolicy, po której mógłbym podjechać, więc szukając po necie z wysyłką, pewnie lepsze bym znalazł :p

    Jeszcze coś takiego mi wpadło:

    AMD A10 PRO-7350B R6, 10 Computer Cores 4C+6G

    8 GB RAM

    256 GB SSD

    AMD Radeon R7 Graphics

    Coś lepiej czy też się nie nadaje? 


    Mi jakoś nie zależy na dobrym sprzęcie na lata, który używałbym na codzień. W takim wypadku przeznaczyłbym na niego więcej, ale zwyczajnie nie jest mi taki potrzebny. Byleby takie stare dziady, jak Skyrim i Dragon Age grały 😅

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 747 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1601738166
    Skoro używka i możesz podjechać to może uda się na miejscu sprawdzić czy Skyrim i Dragon pójdzie? Na tym configu pójdą Simsy, stare Fify, Diablo 3,  stare CoDy, więc powinno być w miarę ok.
    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1601738356

    Jeśli chcesz używać tego lapka kilka lat dołóż ok 1k za 3 tyś będziesz mógł kupić coś sensownego co podziała przynajmniej 5 lat. Używka z takimi komponentami będzie miała prawdopodobnie nalatane 3-5 lat nie znasz historii laptopa (zalania, upadki) z doświadczenia wiem że jeśli chcesz się cieszyć z lapka kup nowego.

    Poświęcając 3k spokojnie polatasz w Skyrim i Dragon Age na sensownych ustawieniach które nie będą gryzły oka ustawieniami minimalnymi.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 198 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1601738573
    Mógłbym pewnie odpalić jakąś stronkę, co by to tam oceniła, ale jednak dojeżdżać i wrócić z niczym, gdyby nie pykło to trochę kiepsko. Powinno być w miarę na tym AMD, co jako ostatni wysłałem, czy na tej opcji d? 
    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1601742574
    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry