Wydzielone konta dla sklepów

krowek Admin

Postów: 139 Wygadany
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

1620471293

Od początku kwietnia pracujemy nad wprowadzeniem kont typu Sklep. Było to już dawno planowane. Chcemy, aby sklepy również znalazły swoje miejsce w serwisie. Ich działalność pomoże sfinansować promocje WymieńGry wśród graczy, aby było więcej atrakcyjnych ogłoszeń i możliwości wymian. Mowa o małych sklepach, które nadal utrzymują tradycję dystrybucji pudełkowych gier.

Wymiany ze sklepami są opcjonalne - dla chętnych. Pojawi się również możliwość zakupu rzadko dostępnych gier po atrakcyjnych cenach.

Wprowadzenie kont typu Sklep odbędzie się na warunkach z myślą przede wszystkim o graczach:
1. Konta zostaną oznaczone jako “SKLEP”
2. Powstaną 3 nowe filtry w liście ogłoszeń "Wszystkie", "Od graczy", "Od sklepów" - Zmiana filtra zostaje zapamiętana per konto.
3. W ustawieniach profilu pojawi się opcja "Nie chcę otrzymywać propozycji wymiany od sklepów".
4. Kupowanie gier od sklepów bez Premium i opłat serwisowych - nie będzie zużywać transakcji.

Dzięki temu zyskacie możliwość dostępu do gier, które obecnie czasem ciężko znaleźć w ogłoszeniach. Pojawi się dużo więcej ogłoszeń, które łatwo będzie można filtrować. Wiele sklepów, które oferowały faktycznie dobre ceny, nie ma już na Allegro przez wygórowaną prowizję.

Możemy również dodać informacje o orientacyjnej wartości gier przy wysyłaniu ofert oraz na karcie otrzymanej oferty. Zwiększy to świadomość atrakcyjności wymian dla jednej i drugiej strony. Wartość popularnych gier będzie wyliczana na podstawie kilku ostatnich transakcji zakupu danego tytułu w serwisie. Jest również opcja pobierania cen z Ceneo przez API.

Wszystko po to aby ułatwić wymiany i zminimalizować ilość niekorzystnych ofert od graczy i tzw. "handlarzy". Przypominamy o możliwości blokowania otrzymywania ofert od konkretnych użytkowników w Ustawieniach.

Jeśli macie jakieś pomysły to dajcie znać w komentarzach.


  •  
    Postów: 42 Gaduła
    1620547563

    Jeśli zwiększy to ilość gier na serwisie to duży plus dla mnie. Jestem kolekcjonerem, częściej kupuję gry niż je wymieniam. I to właśnie takich ofert tutaj szukam.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 222 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    1620556638

    Myślę,że największym problemem są koszta wysyłki,gdzie Allegro proponuje Smarta a na olx często są promocje a w normalnych warunkach za przesyłkę płacimy 8 zł i mamy już wszystko z automatu udostępnione tylko wydrukować list przewozowy 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 162 Bywalec
    1620562411

    Fajnym pomysłem jest dodanie orientacyjnej ceny gry.

    Chciałbym, aby gdzieś dyskretnie z boku, pojawiała się minigaleria, ok. 4 gry (coś jak strefa okazji Allegro), gdzie system wybierze losowo za każdym odświeżeniem kilka gier z serwisu, które są dostępne w sprzedaży po niższej cenie niż ww. orientacyjna. Sprzedającym pomoże pozbyć się szybko gier, a kupujący może trafić okazje. Taka opcja może być też dla sklepów po wykupieniu pakietu promującego, żeby strona trochę dostała funduszy. Promowany sklep wrzuca kilka gier, które chce pokazać jako promowane i widzimy je w formie mini okładek (maks. 6 sztuk) gdzieś w górze strony.

    Dogadanie się z inpostem byłoby totalnym kosmosem, bo mam już dość poczty, a cała transakcja zamykałaby się w kilku klikach, a sprzedający dostaje etykietę mailem i cześć.

    Jak mówi przysłowie: "Nie od razu Kraków zbudowano", więc cieszę się na kolejne ulepszenia i czekam na dalszy rozwój.

    5 Fajne!
  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1620720863

    Wydaje mi się, że administracja powinna się głęboko zastanowić czy wspieranie sklepów jest dobrym rozwiązaniem. Serwis od graczy dla graczy miał służyć głównie WYMIANIE gier. Jak dobrze wiedzą aktywni użytkownicy sklepowe konta na wymianach chcą tylko i wyłącznie zrobić zysk (wymiany typu Demons Souls za Lego Harry Potter, którą otrzymałem jakiś czas temu...). Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zablokowanie możliwości wymiany takich kont? Oczywiście zdaje sobie sprawę, że czasem można ubić targu typu 6 starszych gier za jedną nową, natomiast zdaje mi się, że jest to lichwiarski deal.

    Jeżeli w planach są jakieś naprawdę fajne oferty tylko dla użytkowników WymienGry to jest ok, natomiast jeżeli WymienGry ma być alternatywą allegro to mało w tym sensu.

    Siłą napędową i tym co sprowadza użytkowników do serwisu są WYMIANY.

    Czemu nie skupić się na nich i graczach?

    Czemu nie banować kont które chcą tylko zarobić?

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 66 Gaduła
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1620806838

    @blvckvvv z jednej strony masz rację, ale

    znaleźć czasami drugiego chętnego na wymianę jest ciężko - mówimy o prywatnych uzytkownikach

    a sklepy/firmy sie tym trudniące musza na takim procederze zarobić, ale wymianiaja praktycznie wszystko , za wszystko pobierając za to odpowiednia opłatę, i najcześciej z takim uzytkownikiem wymiane mozesz zrobić dziś

    to taka róznica moim zdaniem

    i jak zostana na portalu wprowadzone ofert sklepów to zakladam ze skończa sie jak to niektórzy nazywaja Januszowe oferty bo wszyscy będa wiedzieli ze akurat to jest konto kogoś kto na tym zarabia i tak to ma wyglądać :)

    2 Fajne!
  •  
    krowek Admin
    Postów: 139 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1620816958

    @Cezorek
    Fajny pomysł z tą strefą okazji. Na pewno do wdrożenia na kolejnych etapach.
    Jeśli chodzi nadawanie wysyłek do Paczkomatów z poziomu serwisu to jest to do zrealizowania. Ostatnio rozmawiałem z InPost o takiej integracji. Obecnie musimy pokończyć inne tematy i weźmiemy się za to.@blvckvvv
    Masz rację odnośnie wymian. Głównie to one napędzają serwis.
    Zadbamy o to, aby użytkownicy, którzy są w serwisie dla celów zarobkowych, byli oznaczeni jako Sklep i nie wysyłali mało atrakcyjnych ofert.
    Sklepy będą wystawiać gry głównie na sprzedaż. Przygotowaliśmy dla nich znacznie korzystniejsze warunki niż np. Allegro.Jeśli chodzi o użytkowników, którzy nie przyznają się do działalności zarobkowej to również uregulujemy ich aktywność w odpowiedni sposób.

    2 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry