Uwagi dotyczące wyszukiwania

cysiek

Postów: 3 Nowicjusz
1568998137

Cześć,


Cieszę się, że po gametrade powstał inny portal, ale mam parę uwag dotyczących wyszukiwania w ogłoszeniach:

1. Search nie jest typu contains z wildcardami, a equals, co powoduje problem ze znalezieniem gry. Przykład: "shadow of tomb raider". Rozwiązaniem by było autouzupełnianie.

2. Po wpisaniu całości, tj "shadow of the tomb raider" mam listę wyników. Chciałbym zawęzić wyniki do PlayStation 4. Niestety się nie da.

3. Po kliknięciu na pierwsze ogłoszenie z PS4, klikam na tytuł, potem na ogłoszenia i mam link: https://wymiengry.pl/ogloszenia/g/shadow-of-the-tomb-raider-ps4. Fajnie, ale chcę wyświetlić tylko oferty na sprzedaż. Niestety link usuwa zapytanie o grę: https://wymiengry.pl/ogloszenia?deal=sprzedaz


Mam nadzieję, że będziecie się dalej rozwijali i baza użytkowników wzrośnie :)



  •  
    krowek Admin
    Postów: 139 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1569256583

    @cysiek Cześć, dzięki za uwagi.


    1. Auto-uzupełnienie mamy w planach wdrożyć niebawem.

    2. To prawda, zawężanie wyników nie działa jeszcze prawidłowo w tym miejscu.

    3. Również do poprawienia.


    Cały czas pracujemy nad rozwojem serwisu. Liczymy na wyrozumiałość i cierpliwość.


    Nie mamy jeszcze dużego zespołu IT, który mógłby codziennie pracować tylko nad kodowaniem nowych funkcji i wdrażaniem poprawek.

    Robimy co możemy, aby powiększać społeczność graczy w serwisie i aby było coraz więcej atrakcyjnych ogłoszeń.

    Z czasem zrealizujemy wszystkie sugestie, które pomogą naszym użytkownikom sprawniej wymieniać się grami ;)

    3 Fajne!
  •  
    Postów: 3 Nowicjusz
    1577784606

    Cześć,


    Jak wygląda status tych bugów? :)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 192 Bywalec
    1577785618

    Cześć,


    No powiem ci, że wygląda nawet nie źle :)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 11 Początkujący
    1582638708

    Cześć.

    Żeby nie zaśmiecać forum, podklejam się tutaj.


    Mam kilka propozycji do poprawienia wyszukiwarki:

    - sortowanie listy graczy od tego z największą ilością komentarzy na serwisie - na GT świetnie się to sprawdzało i pozwalało szybko znaleźć "wszystkozbieraczy",

    - w liście ogłoszeń, pod ksywką gracza, chciałbym aby przy ogłoszeniu były pokazane platformy na których gra - nie musiałbym wchodzić co jednego i zobaczyć, czy mogę mu zaoferować coś na inną konsolę, a często wymieniam się między platformami,

    - w tym samym miejscu (czyt. w liście ogłoszeń pod ksywką), chciałbym aby wyświetlona została ilość komentarzy danego usera - tak samo nie musiałbym za każdym razem wchodzić w profil,

    - możliwość wyszukiwania graczy wg platformy - wchodzę w listę graczy, klikam z jakiej platformy graczy szukam (np. Wii U) i wyświetla mi tylko tych, którzy mają tą konsolę zaznaczoną jako "gram na". Oczywiście żeby też pod nickiem wyświetlało się, na czym jeszcze grają.


    To tylko kilka moich uwag/sugestii, gdyby to weszło, na pewno poprawiłoby to komfort szukania nowych możliwości wymian.

    Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie. ;)

    Pozdrawiam.

    Heremis

    4 Fajne!
  •  
    Postów: 381 El Profesor
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1582665209

    @Heremis Dzięki za ciekawe uwagi. Odpowiadając po kolei:

    1. Ranking graczy jest w już przygotowaniu, oprócz ilości komentarzy będzie tam też kilka innych ciekawy statystyk.

    2. Lista ogłoszeń musi być przejrzysta, nie możemy wprowadzić tam wszystkich danych, tym bardziej że większość użytkowników ma zaznaczone tylko PS4. Rozumiem Twoją potrzebę ale podejrzewam, że dla większości będzie całkowicie zbędna.

    3. Wprowadzenie komentarzy może doprowadzić do nie potrzebnego oceniania ogłoszenia za wczasu.. Takie moje zdanie ale chętnie poznam Waszą opinię na ten punkt widzenia.

    4. Po wejściu w ogłoszenie jest informacja o użytkowniku wraz z ilością i rodzajem komentarzy. 

    5. Dodamy taką kategorię/filtrację do rankingu

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 3 Nowicjusz
    1612006387

    Minęło prawie półtorej roku i tak:

    1. Search już działa jako contains, ale dalej nie ma autouzupełniania

    2. Dalej nie ma zawężania

    3. Najprostsze do naprawienia, ale jednak się nie udało.


    Panowie słabo to wygląda, przypomina mi gametrade od którego uciekłem. Już nie przedłużam premium. Szkoda.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 11 Początkujący
    1612454993

    A jak sprawa ze sprzedażą sprzętu? Można by dorzucać prywatne filmy jak działa sprzęt, żeby nie było nieporozumień. 

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 748 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1612461085

    @walecianka W zasadzie serwis nie wspiera sprzedaży sprzętu i nigdy tego nie poprę, bo z tego będą same problemy.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 42 Gaduła
    1613237956

    To ja też się podepnę do tematu, żeby nie zaśmiecać. Moje uwagi po 3 udanych transakcjach (1 wymiana, 2 kupna):


    - Po pierwsze brakuje mi wyszukiwania gier, które ktoś ma w kolekcji ale nie chcę ich wymieniać/sprzedawać. Jeszcze na GT często było tak, że pisałem do takiej osoby PW z zapytaniem o sprzedaż i osoba ta zwykle się zgadzała no bo "gra i tak leży nieużywana" albo "teraz ją przechodzę ale za tydzień będę mógł sprzedać".

    - Po drugie po udanej wymianie bądź kupnie, wystawieniu komentarzy otrzymana gra powinna się przypisywać do mnie do "Mojej Kolekcji". Teraz trzeba ją dodawać ręcznie. Oba opisane przeze mnie przypadki powiększyły by bazę wyszukiwania gier i co za tym idzie wymian na serwisie. 

    - W zakładce "Adres Dostawy" dodałbym pole: "Adres E-mail", który zwykle jest potrzebny przy wysyłaniu gry paczkomatem.


    Na razie chyba tyle. Dopiero niedawno tutaj trafiłem ale cieszę się, że strona wypełniła pustkę w sercu pozostałą po zamknięciu GT. 

    1 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1613242367

    @KamilTruchta  

    Cała idea wymiengry.pl to właśnie wstawianie gier, których chcesz się pozbyć. Były długie rozmowy o tym, czy wprowadzić coś w rodzaju "mojej kolekcji". Ostatecznie to weszło, ale na prośbę użytkowników nie biorą one udziału w transakcjach czy ogłoszeniach. Za tym idzie także decyzja żeby nowo zdobyta gra nie dodawała się od razu do profilu żeby nie zaśmiecać swoich ogłoszeń.

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry