Trojan na kwarantannie

Jabus

Postów: 15 Początkujący
1710450849

Siema mam pytanie, czy jak trojan Vigorf.a zeskanowany przez windows defender jest na kwarantannie to coś jeszcze grozi mojemu komputerowi ?

  •  
    Postów: 15 Początkujący
    1710451159

    I czy mogą zostać skradzione mi konta np. steam, google, acebook ?

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 41 Gaduła
    1710608273

    @Jabus Przeskanuj system jeszcze jakimś programem antymalware. Przeglądarki internetowe - wyczyść cookies. Jeśli chodzi o logowania, to ustawiaj sobie zawsze jakieś dwuskładnikowe logowanie.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 19 Początkujący
    1710664596


    @Jabus   Zainstaluj sobie porządnego antywirusa osobiście korzystam z Norton. Nie czułbym się bezpiecznie korzystając tylko z win defender

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 748 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1710777078

    @Vhaeraun Defender w zupełności starcza, jeżeli wie się jak korzystać z internetu.


    Ewentualnie MalwareBytes i już.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 15 Początkujący
    1710797019

    @konewko A jest to możliwe, że ten trojan vigorf.a skradł mi np. miejsce zamieszkania, imie nazwisko ? Ogólnie takie informacje prywatne.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 365 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1710838819

    @Jabus wpisz w google i będziesz miał wszystkie odpowiedzi, serio... 


    ,, Zazwyczaj szkodliwe programy, takie jak Vigorf, są zaprojektowane do pobierania lub instalowania innego malware, wykorzystywania zainfekowanego komputera do wykonywania oszustw związanych z kliknięciami, zapisywania naciśnięć klawiszy i informacji związanych z nawykami przeglądania Internetu przez ofiarę lub zapewnienia cyberprzestępcom dostępu do zainfekowanego komputera i umożliwienia im wykonywania złośliwych działań. Dość często trojany mają za zadanie powodować infekcje łańcuchowe (w celu pobierania i instalowania innego malware). Istnieje wiele złośliwych programów, które mogą być dystrybuowane za pośrednictwem trojanów. Na przykład cyberprzestępcy mogą zaprojektować je w taki sposób, aby infekowały komputer ofiary ransomware, RAT (trojanami zdalnego dostępu), malware bankowym itd. Zainstalowane malware może być wykorzystywane do zdalnego sterowania zainfekowanym systemem, blokowania (szyfrowania) plików i zmuszania ofiar do zapłacenia okupu, kradzieży danych osobowych oraz wykorzystywania ich do generowania przychodów itp. Mówiąc krótko, cyberprzestępcy mogą wykorzystywać malware do wyłudzania pieniędzy od osób i/lub wykorzystywania skradzionych informacji do generowania przychodów w taki czy inny sposób."

    1 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 748 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1710846842


    @Jabus

    Do sytuacji, którą opisujesz wystarczy wyciek bazy mailingowej i/lub danych użytkowników z byle jakiej strony, która takie dane przechowuje po rejestracji.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 15 Początkujący
    1710878733

    A jak już usunąłem tego trojana to coś mi jeszcze grozi ? Ktoś ma jeszcze dostęp do mojego komputera i danych ? Skanowałem już programami malwarebytes i adw cleaner i nic nie wykryło, usunąłem tego trojana za pomocą FRST.

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 748 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1710944858
    W obu przypadkach nic już nie zrobisz.
    0 Fajne!
  •  
    Postów: 15 Początkujący
    1710952916

    @konewko To znaczy ?

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry