Szukam gry/motywu

Vister81

Postów: 15 Początkujący
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Tester

1552331183

Cześć. 
Dosyć często mam coś takiego, że za nic nie potrafię przypomnieć sobie tytułu jakiejś konkretnej gry, a pamiętam jakiś jej fragment, dialog w przerywniku filmowym czy chociażby imię którejś postaci z kampanii. I wiele razy udało mi się już takie tytuły odświeżać, właśnie dzięki pomocy innych graczy. 
W tym wątku, być może, właśnie Wy będziecie mogli poszukać odpowiedzi na pytanie męczące Wam czachę, a może uda Wam się komuś pomóc w znalezieniu gry z dzieciństwa. 

Druga sprawa to "motyw", a może raczej powinienem to nazwać "gatunek". 
Kojarzycie Age of Empires (pytanie kieruję do pecetowców, których tutaj pewnie będzie mały odsetek)? W takim razie jakie gry, jak najbardziej podobne do niej, możecie polecić? 
No i tutaj automatycznie pojawią się odpowiedzi - Rise of Legends, Empire Earth, Kozacy, Age of Mythology, itd. 
Na pewno rozumiecie o co chodzi. W ten sposób też można szukać jakiejś nie do końca sprecyzowanej i/lub unikatowej drogi w świecie gier. 

Zachęcam do pytania, samemu zaczynając. 
Przeszedłem całego Assassin`s Creeda, dwie części przygód Taliona w świecie Władcy Pierścieni również. Prince of Persia mi nie podchodzi i w sumie nie wiem w jaki inny tytuł mógłbym dalej uderzyć. Skyrim i inne Fallouty odpadają. Jakieś propozycje?

  •  
    Postów: 198 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552335237

    Może seria Dragon Age? 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 15 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552377119

    Nie mogę przekonać się do Inkwizycji, a pozostałe części mam ograne. To samo z Mass Effectem - 1, 2 oraz 3 dawno ograne, ale Andromeda czeka u mnie w kolejce. 


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552718958

    Skoro powstał taki temat to skorzystam i zapytam.

    Chodzi o jedyną gre z psx na której żona kiedykolwiek grała na konsoli z dziećmi w latach 90’ :)

    To prosta gra na dwie osoby w której na przedzielonym ekranie były dwie świnki w takich koszykach i można się było poruszać tylko w górę i w dół. Z dołu chyba wilki jeśli dobrze pamiętam łapały balony i leciały do góry żeby dostać się do tych świnek. A naszym zadaniem było te balony z wilkami zestrzeliwać za pomocą łuku.

    Ja próbowałem kilka razy znaleźć tą grę , ale niestety nie udało mi się.

    Niestety nie pamiętam nawet częściowo tytułu

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 250 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552725183

    A nie chodzi przypadkiem o grę Pooyan będącej na składance Konami Arcade Classics? Tu link do wersji Arcade:


    (Zaloguj się żeby zobaczyć filmy)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552728931

    @Minuta1985 ozłocić Cię to mało :-)

    Szukałem tej gry wiele razy , a Ty znalazłeś ją w „nomen omen” minute :)

    I nie mam zielonego pojęcia jak to zrobiłeś po jakby nie było szczątkowych informacjach

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 250 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552729643

    @maciek4281 Pamiętam tą gierkę z Pegaza, dokładnie z carta 168 in 1. Wystarczyło że napisałeś świnki w koszykach - balony - wilki. Polecam się na przyszłość hehe.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 200 Receiver of Wisdom
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552730840

    @maciek4281 Napisałem Ci PW do transakcji. Jak możesz to zerknij :) Sorki za offtop.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552735952

    @Minuta1985 chciałem ją kupić od razu i właśnie przeszukałem aledrogo , ale wszystkie wyszukiwania sprowadzają się niestety do pegasusa. Niby mogę bez problemu ściągnąć rom i wrzucić go snesa na ps3 , ale to nie to samo co fizyczny orginał. Co prawda ja nie trzymam gier i sprzedaję je bez żadnego żalu (oczywiście nie licząc gier młodszej córki takich jak Battlefront, Minecraft, Plants vs Zombie, Battelfield V i kilku innych)

    Jednak mam jedną grę , którą trzymam , a jest to TLOU , który zostanie ze mną do końca swoich (lub moich) dni.

    A ta gra Pooyan jest jedyną grą w jaką kiedykolwiek grała moja żona i dlatego mam do niej duży sentyment więc na pewno trafi na półkę obok TLOU.

    Oprócz tego co sobie właśnie postanowiłem , na pewno trafi do nich również jeszcze kilka gier takich jak RE2 , Silent Hill , Medievil itp czyli gry w które się zagrywałem w 94/95 jak byłem jeszcze dwudziestokilkuletnim małolatem


    @sullivan_1989 odpisałem :)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 250 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552771019

    Ja pamiętam bardzo długo szukałem jednej gry z automatów, w którą grałem za szczyla. Był to klasyczny scrollowany 16-bitowy beatem up. Pamiętałem że akcja pierwszego poziomu działa się w takim Neo Tokio czy innym Hong Kongu w nocy a my mieliśmy do wyboru m in. pana Ninje z takim zajebiście długim kijem. Po latach odnalazłem tą grę - okazało się że był to Shadow Force od Technosu. Specjalnie wrzucam tu tę grę żeby jej znów latami nie szukać hehe.


    (Zaloguj się żeby zobaczyć filmy)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552810235

    Ja na automatach zagrywałem się w Ikari :)

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Egzystencjalne dylematy zakonnicy - recenzja Indika (2024)
9 maja 2024

Lubię gry, którym łatwo można przypiąć łatkę „dziwna”. Przenosimy się do zimnej, brudnej Rosji i lądujemy w jednym z monastyrów gdzieś na pustkowiu.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry