PS4 nie czyta płyty.

maklo44

Postów: 29 Początkujący
1661165075

Witam. 

Mam taki problem napisze nim się udam do serwisu. Konsola PS4 slim CUH 2016B 

Wieczorem grałem i wszytko było ok następnego dnia po włączeniu konsoli konsola nie chce wczytć płyt. Po włożeniu płyty szuka jej przez chwilę i potem ponownie zaczyna jej szukać i nic.  Gdzie może być problem i czy da się to samemu ogarnąć. 

  •  
    Postów: 174 Bywalec
    1661189231

    Przede wszystkim sprawdź inne płyty czy z nimi jest podobny problem czy może je czyta normalnie, może już to zrobiłeś i winny jest napęd, ale takiej informacji nie ma w Twoim poście.
    Jeśli konsola nie czyta żadnej płyty to raczej bez serwisu się nie obejdzie a nawet jeśli jakimś cudem jej się samo poprawi to jest to objaw że zaraz i tak będziesz miał z nią problem.
    Życzę aby inne płyty konsola czytała normalnie bo koszt to najwyżej płyta z grą na straty ale jeśli to naped w konsoli to naprawa może zabrać kilka stówek. 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 29 Początkujący
    1661192340

    @Korsarz  ze 4 płyty prubowałem. Dysk prubuje kręcić płytę ze dwa razy i przeładowywuje płytę i znowu prubuje kręcić. Nie chcą płyty wejść w wysokie obroty konsola nie widzi płyt. Nie wiem czy nie jest problem z optyką i nie czeka mnie wymiana lasera. 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 96 Wygadany
    1661601192

    @maklo44 no to jak innych tez nie czyta to pozostal tylko serwis albo ps5 druga opcja vardziej opłacalna 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 131 Wygadany
    1661616946

    @maklo44 Sprawdź płytę dvd oraz blue-ray z filmami, jeśli dvd czyta, a blue-ray nie, to na 100% optyka i czeka Cie wymiana lasera. Miałem ten sam problem miesiąc temu. Zamówiłem laser z shopee, koszt 50zł, posiłkowałem się kilkoma tutkami z yt, wymieniłem laser, przy okazji pasta i termopady. Teraz wszystko hula jak szalone. Wcześniej oczywiście przywracałem system, aktualizowałem, przebudowe bazy danych robiłem, bez skutku wszystko. Sprawdziłem nawet dysk twardy podłączając do pc czy wszystko z nim ok. Był ok, przy okazji sprawdziłem roboczo godziny dysku, przez 5 lat użytkowania prawie 4000 godzin, a gram tylko na płytach i użytkuje tylko do grania. Może tyle laser miał wytrzymać fabrycznie, a może szlag go trafił. Ciężko powiedzieć, ale kilka konsol mam i gram od 25 lat i pierwszy raz w życiu wymieniałem laser ;)

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade
3 maja 2024

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry