PS 5 kopie zapasowe i przywaracanie

mrx

Postów: 41 Gaduła
1670410400

Hej

Jak działają praktycznie kopie zapasowe na ps5? Nie chodzi o samo wykonywanie, ale przywracanie. Czy mogę wykonać kopię każdej gry z osobna i przywracać osobno czy tylko całości? Obejmuje to też wewnętrzny dysk dodatkowy?

  •  
    Postów: 137 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    1670415468

    Cześć, 

    Wykonywałem kilka kopii gier na PS5 i można je robić zarówno na wewnętrzny dodatkowy SSD lub zewnętrzny dysk. Przywracanie wyglada podobnie - można zaznaczyć w stosownym menu, które tytuły chcesz skopiować i w zasadzie tyle. Zaznaczę tylko,  że testowałem tylko na grach i multimediach, bo może piszesz o backupie danych konsoli jako takiej. 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 41 Gaduła
    1670416422

    @Ratnay

    Hej


    Wiem jak robić kopie zapasowe i że mogą być robione wybiórczo. Przeniesienie na wewnętrzny ssd nie jest kopią zapasową, a kopiowanie to nie jest przywracanie. Chodzi mi o skutek przywracania kopii zapasowej - ludzie piszą, że po przewróceniu nawet jednej kopii wszystkie dane konsoli się resetują, więc jakby nie warto tego robić, bo tracisz wszystko co masz na dysku konsoli. Sony bez większego wyjaśnienia podaje tylko, że "Podczas przywracania danych konsola PS5 usunie wszystkie zapisane dane. Nie można tego cofnąć, nawet jeśli operacja przywracania zostanie anulowana".

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 137 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    1670417147

    @mrx okej, jasne. Nie możesz po prostu wcześniej zgrać sobie potrzebnych i wybranych danych, jak gry, multimedia czy ustawiania i dopiero wykonać przywracanie kopii zapasowej? 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 41 Gaduła
    1670417705

    @Ratnay
    Tylko jak zgram, skoro nie ma możliwości skopiowania jako takiego gier (tylko przeniesienie na "external storage" albo backup)? Backup wszystkiego, który trwa okropnie długo i też jest ryzykowny?
    Widocznie myliłem się, że ps5 jako "nowoczesna generacja" pozwala tak jak zwykły pecetowy steam na przywracanie kopii zapasowych pojedynczych gier bez skutku dla pozostałych danych... Po prostu słabo.

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1670432775

    @mrx  

    Wytłumacz jaki efekt chcesz osiągnąć i do czego ci to potrzebne bo nie bardzo rozumiem intencje.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 41 Gaduła
    1670608897

    @mastahluc
    Na przykład chciałbym po usunięciu gry na dysku przywrócić ją z kopii zapasowej na zewnętrzym dysku zamiast pobierać od nowa.

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1670613423

    @mrx  

    Gry w wersji PS5 możesz przenieść na zewnętrzny HDD żeby je tam przechować (nie trzeba wówczas ich pobierać ponownie) także to w twoim przypadku może pełnić rolę kopii zapasowej.

    Natomiast gry w wersji PS4 są normalnie grywalne z zewnętrznego HDD.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 41 Gaduła
    1670615025

    @mastahluc


    Dokładnie, mogę tylko przenieść. Gdy zepsuje mi się dysk czy zbiór danych, to muszę raczej pobierać od nowa.

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1670615703

    @mrx  

    W przypadku kopii zapasowej - tak samo. Gdzieś tę kopię zapasową musisz trzymać. W przypadku awarii miejsca przechowywania i tak jest pozamiatane.

    Przeniesienie gry ma taką przewagę nad kopią zapasową, że nie tracisz czasu na stworzenie kopii, ewentualne przeniesienie i przywrócenie.

    Sama kopia zapasowa to i tak zawsze system + to co wybierzesz. Czyli niepotrzebnie zajmuje więcej miejsca, trwa niepotrzebnie długo i ogólnie wymaga większej ilości operacji.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 41 Gaduła
    1670688781

    @mastahluc
    Słabe pocieszenie, bo jednak chciałbym wykorzystać do czegoś dysk konsoli, no i nie można pograć w gry z ps5 na zewnętrznym SSD. Wewnętrzny ssd mam i tam wrzucam większość. Gdyby on nawalił, zatem jestem w kropce i muszę pobierać wszystko od nowa.

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade
3 maja 2024

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry