Pomysł na grę komputerową

Temat zamknięty

Czech_s

Postów: 7 Nowicjusz
1627133550

Mam pomysł na grę komputerową, lecz nie mam wystarczających środków aby ów pomysł zrealizować według własnej wizji. Owszem mógłbym zrealizować swój pomysł, tworząc grę 2D z lichą grafiką i z opcjami w grze sprowadzonymi do minimum, i w ostateczności morze i tak zrobię. Temat założyłem bo szukam ludzi którzy też mają pomysł na jakąś grę komputerową, lecz tak jak ja nie mają wystarczających środków by swój pomysł zrealizować. Jeśli ktoś jest zainteresowany zrealizowaniem swojego pomysłu jak najniższym kosztem, to niech do mnie napisze – czech_s@wp.pl  Im więcej osób będzie zainteresowanych, tym koszt będzie niższy.

  •  
    Postów: 87 Gaduła
    1627282300

    @konewko koledze "od pomysłu" pokory ewidentnie brakuje bo na każdą krytykę pluje kwasem :D ale jeżeli ktoś się zachowuje tak, że jest przekonany o tym że jego pomysł jest mega super i nie ma żadnych słabych stron to raczej sukcesu nie osiągnie z reszta nie tacy już próbowali i z lepszymi pomysłami. Ale tak jak napisałeś pomysł to nie wszystko, tutaj nie ma nic jest jakiś zarys fabuły z której nic nie wynika. Zero opisu postaci, lokacji, scenariusza, mechanik no nic :) A przekonanie, że pójdzie się do programisty zapłacisz i on to zrobi jest po prostu naiwne.

    @Czech_s Pracowałem jakiś czas w firmie, która tworzyła systemy ERP dla innych firm z branży transportowej. Systemy ERP to w skrócie systemy do zarządzania przedsiębiorstwem gdzie masz wszystko w 1 miejscu - wiadomości, kadry, księgowość, zlecenia itp. I żeby informatycy coś takiego napisali potrzeba wielu godzin rozpisywania różnych zależności, które miedzy sobą występują tj. działania danego modułu, jego zawartość, jak to wpływa na inne moduły programu, jak to się sprawdza w praktyce, testowanie błędów itp. To jest wiele godzin ciężkiej pracy nie tylko programistycznej ale samego wytłumaczenia programistom tego, żeby napisali to co faktycznie chcesz żeby napisali :) A biorąc pod uwagę, że taka gra jest o wiele bardziej złożona bo składa się na nią o wiele więcej czynników to sam pomysł to jest tylko ułamek tego co trzeba zrobić, także jeżeli nie masz konkretnego sztabu ludzi , odpowiedniego budżetu i czasu to daj sobie spokój. Szybciej nauczysz się sam programować i wypuścisz klona Mario niż stworzysz jakiś konkretny projekt :) 



    2 Fajne!
  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1627288395

    Może niech inni osądzą kto tu pluje kwasem, a jestem pewien że gdy gra powstanie, to będzie się ją krytykować za to że powstała.

    ( A tak w nawiasie - mój pomysł jest jak ziarno, jeśli deszcz potwarzy przejdzie, to na pewno ziarno wzejdzie )

    1 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 752 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1627289350

    Jesteś jak Bobby Kotick lub Strauss Zelnick. Żadna rozmowa nie przyniesie żadnych efektów. To jak rozmowa ze ścianą.



    2 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1627298426

    @Czech_s

    Będą efekty, to będzie i konstruktywna krytyka. Na razie gówno żeś napisał i oczekujesz, że ludzie będą o Twoim poście rozmawiać niczym o "The Last Of Us Part II". To nie jest tak, że część osób scenopisu nie rozumie. Jest prosty jak puzzle z 9 elementów. Wrzuciłeś coś, co jest dość miernym wstępem do dłuższego i niekoniecznie ciekawego opowiadania.  Opowiadania - nie gry. Osobiście nawet gdyby ta gra istniała już teraz to po tym co napisałeś na pewno bym do niej nie podszedł.

    Życzę ci oczywiście, abyś postawił na swoim i wydał to coś o czym sobie marzysz, bo my jesteśmy w stanie tylko na tym skorzystać. Na razie jednak nie bałbym się tego pomysłu spuścić w kiblu razem z pozostałymi fekaliami. Na chwilę obecną, jak już ktoś trafnie zauważył, nie masz nawet 1% ukończenia czegokolwiek.

    Myślę, że wszystko już zostało napisane przez @konewko i jeśli dalej nie daje ci to do myślenia.... to znam wiele określeń na takich ludzi, ale z grzeczności powiem, że brakuje mi słów:)

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1627301642

    Widzę że mój pomysł został wyśmiany, z góry skazany na niepowodzenie, i jeszcze do tego posądzono mnie o plagiat. Chyba padnę na kolana, się rozpłaczę, i porzucę marzenia o realizacji własnego pomysłu ).

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 192 Bywalec
    1627304831

    @Czech_s weź Czesiek skończ pier*lic i zejdź na ziemię a od 1 września wracasz normalnie do szkoły bo fantazja i gry banie ci zryły🙄

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 192 Bywalec
    1627304999
    "Im więcej osób będzie zainteresowanych, tym koszt będzie niższy." hahahahah padłem ze śmiechu.. Hahaha zabrzmilao jak jakąś wycieczką klasową w góry hahahahah im więcej dzieci się zapisze tym koszta będą niższe... Haha
    2 Fajne!
  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1627309901

    realizator

    Jeśli byś chciał wiedzieć o co mi chodziło w pierwszym poście,
    to byś grzecznie zapytał, a nie równał mnie z błotem i wyśmiewał.

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 752 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1627312535

    Piękna projekcja zachowań, w sumie idealny przykład dla studentów psychologii.


    Zamykam, bo ta "dyskusja" skończyła się zanim się zaczęła. Jak będziesz chciał drogi autorze mogę otworzyć temat z powrotem, ale wróć z jakimiś argumentami za.

    3 Fajne!
Dodaj odpowiedź do tematu


Temat zamknięty


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Egzystencjalne dylematy zakonnicy - recenzja Indika (2024)
9 maja 2024

Lubię gry, którym łatwo można przypiąć łatkę „dziwna”. Przenosimy się do zimnej, brudnej Rosji i lądujemy w jednym z monastyrów gdzieś na pustkowiu.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry