Pomysł na grę komputerową

Temat zamknięty

Czech_s

Postów: 7 Nowicjusz
1627133550

Mam pomysł na grę komputerową, lecz nie mam wystarczających środków aby ów pomysł zrealizować według własnej wizji. Owszem mógłbym zrealizować swój pomysł, tworząc grę 2D z lichą grafiką i z opcjami w grze sprowadzonymi do minimum, i w ostateczności morze i tak zrobię. Temat założyłem bo szukam ludzi którzy też mają pomysł na jakąś grę komputerową, lecz tak jak ja nie mają wystarczających środków by swój pomysł zrealizować. Jeśli ktoś jest zainteresowany zrealizowaniem swojego pomysłu jak najniższym kosztem, to niech do mnie napisze – czech_s@wp.pl  Im więcej osób będzie zainteresowanych, tym koszt będzie niższy.

  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1627210119

    Widzę że nikt nie ma pomysłu, lub nie chce swego pomysłu zrealizować ). OK, więc może ja przedstawię tu swój pomysł, a nuż widelec zainteresuje się nim jakiś producent gier komputerowych, i zechce go zrealizować jako grę 3D, ewentualnie wystarczy jeden programista i jeden grafik, aby stworzyć grę 2D ). Gra będzie psychologiczno logiczna, czyli będą zagadki logiczne do rozwiązania, i będą się przed graczem rozgrywały pewne scenki. A oto sam początek gry:

    Jest rok 1939.07.25  godzina 9:53, gracz znajduje się w Warszawie, na parterze w budynku Prudential,  w ręce gracz trzyma gazetę z ogłoszeniami, jedno ogłoszenie zakreślone jest w kółko, treść ogłoszenia:
    - Szukamy ochotnika, który podda się testowi psychologicznemu, po pomyślnym przejściu testu, i odpowiedzeniu na parę pytań, ochotnikowi zapłacimy 900 zł. Tel. 54783.
    Obok zakreślonego ogłoszenia, jest zapisany długopisem adres:
    Ul. Napoleona 9
    Budynek Prudential
    piętro 18 pokój 27

    Gracz wsiada do windy, wciska przycisk, winda wiezie go na 18 piętro budynku. Gracz wysiada z windy, podchodzi do drzwi z numerem 27, na drzwiach jest napis - Testy Psychologiczne. Wychodzi tymi drzwiami jakiś obywatel, któremu włosy na głowie stoją dęba, i mówi do gracza:
    - Jeśli jesteś podatny na sugestie, i nie potrafisz odróżnić snu od rzeczywistości, i prawdy od kłamstwa to nie wchodź tam, bo zrobią z ciebie wariata, ja już jestem szalony, włos mi się jeżu, zda się że zemnie piorun uderzy.  
    Po tych słowach obywatel biegnie w kierunku windy, tam staje i czeka na windę. Gracz może zrezygnować z wejścia do pokoju psychologicznego, pójść też w kierunku windy, przycisnąć przycisk, drzwi się rozsuną, do windy wejdzie obywatel który też na nią czekał. Gdy gracz wejdzie do windy, to drzwi się zasuną, winda ruszy w dół, a obywatel powie do gracza:
    - Nie ma jak życie w świecie realnym, świat wirtualny niby jest, a go nie ma, więc dobrześ uczynił żeś tam nie wszedł, i nie postradał zmysłów.
    Po tej scenie następuje koniec gry i napisy końcowe. Lecz gdy gracz nie zrezygnuje, i wejdzie do pokoju psychologicznego, to w pomieszczeniu ujrzy jakieś urządzenie do przeprowadzania testu, podłączone do trzech urządzeń z przełącznikami, o kształcie szaf, przy dwóch szafach stoją dwaj naukowcy,  dwóch naukowców stoi przy urządzeniu testowym, jeden z nich coś tam robi przy tym urządzeniu, drugi się przygląda, lecz zauważając gracza, podchodzi do niego i mówi:
    - Witam, to pan jest tym ochotnikiem z którym rozmawiałem przez telefon?
    - Tak
    - To proszę tutaj usiąść.

    Gracz siada na fotelu urządzenia testowego, a dwaj naukowcy, szybko przypinają mu ręce do fotela, paskami skórzanymi, gracz się szarpie i mówi podniesionym głosem:
    - Co panowie robią, proszę mnie uwolnić.
    Na co jeden z naukowców odpowiada:
    - Zgłosił się pan na ochotnika, a teraz już jest za późno na to, aby się mógł pan wycofać.
    Po przypięciu rąk, jeden naukowiec przypina graczowi nogi, a drugi wkłada mu jakieś urządzenie na głowę, po wykonaniu tych czynności, obaj naukowcy stają o krok od gracza, i jeden z nich mówi:
    A teraz przeprowadzimy na panu pewien test, po którym nie wiemy co się stanie. Ochotnicy którzy przed panem, poddali się testowemu badaniu, niektórzy z nich nie odzyskali świadomości, a ci co ją odzyskali to oszaleli, i trudno się z nimi porozumieć. Owszem - są też tacy, którzy wydają się być normalni, ale na temat przeprowadzonego na nich eksperymentu nie chcą z nami rozmawiać, a co dziwniejsze ich poglądy zmieniły się, ateiści zaczęli wierzyć w Boga, a wierzący stracili wiarę jaką do tej pory mieli. Odkryliśmy że w szyszynce znajduje się jakiś portal lub wehikuł czasu, i potrafimy go na tyle stymulować falami niedawno odkrytymi, że umysł naszych badanych ochotników przenosi się jakby w czasie lub przestrzeni, ale nie wiemy dokąd umysł poddanego testowi ochotnika się przenosi, więc mamy głęboką nadzieję że to pan po skończonym teście, będzie pierwszy który nam tą tajemnicę wyjaśni. Więc niech się pan postara zapamiętać jak najwięcej, bo to czy wypłacimy panu 900 zł. za przeprowadzony na panu test, będzie zależało czy po skończonym teście udzieli nam pan odpowiedzi na zadane pytania.
    Gracz jest poddawany testowi, i przenoszony w inną krainę.

    .....................................................

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 87 Gaduła
    1627211484

    A może po prostu nikt nie jest zainteresowany tego typu rzeczami ? Tym bardziej z osobą, której nie zna, która jest na tym portalu od wczoraj, i która na starcie mówi o nakładach finansowych. Poza tym jak już zamieszczasz takie propozycje to zadbaj chociaż o ortografię. Nuż, morze, serio ? Weź się na początek za ortografię a potem startuj z projektem tworzenia gier. Przedstaw swój pomysł jakimś deweloperom, którzy się tym zajmują, będziesz miał na pewno większe szanse. Pozdrawiam.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 131 Wygadany
    1627211548

    Przydałby się jakiś teaser, kilka minutek ;)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 80 Gaduła
    1627212961

    @spoko akurat "nuż" zostało tutaj zapisane właściwie; nie chodzi o ten kuchenny ;) 

    3 Fajne!
  •  
    Postów: 131 Wygadany
    1627213390

    Każdy pomysł jest fajny, ale musisz "kupić" kogoś kto wyłoży kasę, czytaj przekonaj go do wsparcia finansowego, przy pomocy np jakiejś zajawki miałbyś większe szanse.

    Bez przesady jeśli chodzi o ortografię to albo program poprawi albo inna osoba ;)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1627223217

    spoko
    Dzięki za uświadomienie, że na tym forum nie ma zainteresowanych, a jeśli ktoś się czymś interesuje, to tylko tym co napisze jego znajomy,  i tylko wówczas, gdy to zainteresowanie można urzeczywistniać bez środków finansowych. A, jeszcze dzięki za uświadomienie mi, że bez znajomości ortografii, nie można zrealizować żadnego projektu.

    Jeszcze raz dzięki za to wszystko powyżej, ale ja mam całkiem odmienny tok myślenia od  Twojego. Ja myślę bez znajomości ortografii zrealizować swój pomysł, czyli zlecić jakiemuś programiście napisanie programu, i zapewniam Cię, że jego zainteresowanie napisaniem programu dla mnie, nie będzie zależało od znajomości zemną, lecz od finansów na jakie obaj się zgodzimy.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 87 Gaduła
    1627224077

    @Czech_si i tego Ci życzę :D 

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 748 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1627230452

    Opisałeś początek gry Soma. Plagiat.


    :D


    W każdym razie scenopis czy scenariusz z błędami ortograficznymi można wyrzucić na śmietnik, więc wyjścia są dwa: zapłać komuś, by go napisał lub wróć do szkoły. Programista nie napisze ci niczego jak nie będzie wiedział, co ma napisać, a to wynika z powyższego. Jak widać nie masz żadnego pojęcia o tworzeniu nawet najprostszej gierki typu Snake, więc wyjścia znowu są dwa, a nawet trzy: naucz się programować i sam to zrób, zluzuj majty i posłuchaj ludzi, którzy chcą tobie pomóc lub wynajmij sztab ludzi - scenopisarza, projektanta, programistę, producenta, ludzi od reklamy, człowieka od finansów, grafika i menadżera.


    I nie, nie masz pomysłu. Masz 1/10 pomysłu. Gdzie są opisy postaci? Co się stanie po przejściu w ten portal? Dlaczego Warszawa, a nie Tokio? Dlaczego taki rok, a nie inny? Dlaczego szyszynka? W mózgu otwiera się portal? Dlaczego? Czym jest to uwarunkowane? Jak? Podaj jakieś terminy medyczne, by to uwiarygodnić. Na razie jest to tak infantylne, że szkoda kogokolwiek czasu, by to śledzić dalej.  Po prostu się postaraj i zachęć ludzi, bo poważny człowiek z grzeczności cię zignoruje.

    5 Fajne!
  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1627246991

    konewko

    I co mam odpowiedzieć na Twój komentarz, to że trwasz w błędzie, czy że się mylisz?
    Najpierw zarzucasz mi plagiat, a później starasz się udowodnić że ten plagiat nie ma prawa istnieć,

    bo nie ma na niego dowodów tak historycznych jak i naukowych ).

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 748 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1627278973
    Grunt to mieć pokorę i nie trwać w błędnym przeświadczeniu. Resztę zostawiam tobie.
    0 Fajne!
Dodaj odpowiedź do tematu


Temat zamknięty


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry