Ocena transakcji - po wymianie

Bombowacena Sklep

Postów: 140 Wygadany
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Hero

1553610738

- brakuje informacji że osoba z drugiej strony wystawiła ocenę

- brakuje pola w transakcji przez które mógłbym dowiedzieć się czy dostałem ocenę czy nie.

- ocena na głównej karcie użytkownika pokazuje się dopiero po wystawieniu ocen po obu stronach. dlaczego ?

  •  
    Postów: 381 El Profesor
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1553638117

    @danek33

    1) Brak widoku oceny jaką otrzymałeś jest celowy, eliminujemy tym samym wyczekiwanie na komentarz drugiej osoby aby dodać swoją ocenę. Będą powiadomienia mailowe oraz w serwisie o otrzymaniu oceny, jednak nadal będzie ona niewidoczna do czasu wystawienia swojej oceny.

    2) Po dodaniu swojej oceny zobaczysz informację, jeżeli Twój kontrahent nie dodał jeszcze oceny:

    (Zaloguj się żeby zobaczyć zdjęcia)

    Jeśli natomiast otrzymałeś już wcześniej ocenę od kontrahenta, zobaczysz jego komentarz i transakcja zostanie zakończona.

    3) Pytanie podobne do poprzednich. Oceny widoczne są dopiero po zakończeniu transakcji, kiedy obie strony wystawią ocenę.


    1 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1553674884

    Odnośnie ocen to jest jedna rzecz , którą bym poprawił.

    Mianowicie jeżeli kupujący nabywa gre/gry i płaci od razu przelewem to z automatu powinien być wystawiany pozytyw , bo wiadomo , że kupujący wywiązał się z takiej transakcji wzorowo.

    Uniemożliwi to wystawienie komentarza negatywnego w odwecie gdyby kupujący taki komentarz wystawił sprzedającemu np. ze względu na uszkodzone gry.

    A takie komentarze odwetowe są dosyć częstym przypadkiem i równie często kupujący próbują sie dogadać lub wystawiają komentarze , które nie do końca odzwierciedlają stan faktyczny

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 140 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1553779078

    Dlaczego osoba wpłacająca powinna mieć z góry ocenę pozytywną ?

    Są np. osoby które szybko wpłacą, ale ciebie obwinią np. za przedłużającą się przesyłkę przez pocztę i wiele innych podobnym możliwości, przez co nie możesz ostrzec innych przed problemową osobą.

    Może wydawać się, że wszyscy są w prządku, świadomi i wyrozumiali, ale tak nie jest.


    Druga sprawa, wystawia ktoś tobie ofertę, przyjmujesz i jej nie realizuje. Lub odwrotna sytuacja kupujesz czy składasz ofertę. Druga strona zawodzi. I co ? Nie zobaczysz u takiej osoby negatywnego komentarza, bo nie ma co się spodziewać że ta osoba wystawi również. Zatem to zakryje prawdziwy obraz fiasku i problemów z konkretnymi osobami.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1553873498

    @danek33 wybacz , ale napisałeś to w sposób kompletnie niezrozumiały :-)

    Skoro kupuję coś  i od razu za to płacę to chyba już lepiej się nie da wywiązać z umowy kupna. Prawda?

    Więc jakieś teorie spiskowe są tu niepotrzebne


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 140 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1553876578

    @maciek4281

    widzę że jeszcze nie trafiłeś na takiego gracza

    trafisz to wspomnisz moje słowa ;)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 2 Nowicjusz
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1554813745

    Witam serdecznie, ja z kolei z innym pytaniem tutaj ale nadal chodzi o ocenę transakcji. Pytanko moje to, dlaczego nie mogę wystawić komentarza? Jest napisane że po upływie 48 godz mogę ocenić transakcję. Gra do mnie trafiła dziś i związku z tym mam czekać do jutra z komentarzem? Pozdrawiam. 

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 753 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1554816089

    To jest zabezpieczenie przed oszustami, którzy szybko chcieliby nabić sobie opinie, by być bardziej wiarygodnym. 

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 2 Nowicjusz
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1554834045

    @konewko dziękuję za odpowiedź, podejrzewałem że ma to coś wspólnego z zabezpieczeniem ale chciałem się upewnić. Nic pozostaje czekać i wystawić komentarz gdy będzie to już możliwe. Pozdrawiam. 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 381 El Profesor
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1554834794

    @Berendt83 Dokładnie tak jak napisał @konewko . W większości przypadków transakcja z wysyłką trwa conajmniej 48h stąd decyzja o wprowadzeniu takiego limitu, aby uniknąć nabijania fikcyjnych komentarzy na szybko. W 48h jesteśmy w stanie wyłapać podejrzane aktywności w serwisie i zadziałać jeśli będzie taka potrzeba. Przy odbiorze osobistym transakcja może potrwać znacznie krócej ale nie możemy takiej luki dla tej opcji dostawy pozostawić do wykorzystania. Mam nadzieję, że tę chwilę oczekiwania na wystawienie komentarza nam wybaczysz :) 


    Życzymy wszystkim udanych transakcji! :)


    P.S. Odnośnie tematu dyskusji -> w ostatnim update dodaliśmy widok na kracie transakcji, informujący nas o otrzymaniu oceny od naszego kontrahenta, w przypadku gdy my jeszcze nie wystawiliśmy swojej oceny. Ocena kontrahenta nie jest jednak widoczna do czasu wystawienia komentarza. 

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 6 Nowicjusz
    1555073648

    Dwa pytania na wagę złota.

    1. Czy istnieje możliwość importu ocen transakcji z serwisu Gametrade?

    2. Czy nie poszukujecie grafika/webmastera do pomocy (okładki do gier)?


    Mile widziane PW :)

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry