Niepoprawne działanie analogu a gwarancja sony.

kryjab20

Postów: 312 Maniak
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

1561230997

Witam. Mam problem z padam do ps4. Jest on jeszcze na gwarancji. Otóż prawy analog nie działa prawidłowo, w grach obraz skręca samoczynnie w lewo. Pad nigdy nie był rozkręcany ani nigdy nie upadł bądź nie doznał żadnych uszkodzeń z zewnątrz. Pisałem do sony, wypełniłem ankietę i w przyszłym tygodniu wysyłam. Piszę tu ponieważ chciałem się dowiedzieć czy ktoś już wysyłał im pada z taką samą usterką, bądź podobną i czy gwarancja została uznana?

  •  
    Postów: 6 Nowicjusz
    1561233007

    To typowa usterka w analogach. Puki masz na gwarancji to reklamuj. Na necie znajdziesz wiele tutoriali i informacji o tym. w kostce jest takie jakby kółeczku stykowe i albo ono się wyrabia albo brudzi i trzeba je albo wyczyścić albo wymienić. Proste do zrobienia samodzielnie, ale jak nie wierzysz w swoje umiejętności - gwarancja.

    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1561235313
    Z doświadczenia ci powiem, że jeśli gwarancja nie wchodzi w grę, lepiej ci będzie kupić nowego pada. Czemu nie naprawić samemu? Gałki analogowe dostępne na internecie są tragicznej jakości, ledwo działają w ośmiu kierunkach. Najlepszym wyjściem jest gwarancja lub wymiana na ORYGINALNĄ gałkę z innego - oryginalnego pada. Żadnej innej z allegro, ali czy skądkolwiek. 

    Zajmuję się hobbystycznie takiego typu naprawami i modyfikacjami. Niejednego pada w życiu już robiłem.
    1 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1561238638

    @hajpero skoro zajmujesz się hobbistycznie a nie zawodowo takimi naprawami to nie wprowadzaj w błąd.

    Jest cała masa dobrych jakościowo analogów i wymiana takiego analoga nie jest niczym trudnym nawet dla początkującego amatora oczywiście jeżeli tylko ma do tego odpowiednią lutownicę.

    Poza tym skąd wiesz że ta usterka to uszkodzony analog? Bo jak dla mnie to sądząc po opisie usterki na 90% wymiana analoga nic nie da , bo sam analog jest sprawny. Szczerze wątpię , że posiadasz jakąkolwiek wiedzę praktyczną skoro piszesz takie głupoty , a twoja „znajomość” tematu to pewnie oglądanie youtube i ewentualnie podklejenie taśmy na pinach w padzie. A to za mało żeby dawać takie „dobre rady” , bo one są nic nie warte


    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1561240160

    @maciek4281

    Nie chce mi się z tobą gadać. Pieprzysz takie bzdury, że ciężko się to czyta. Nie znasz mnie, a zdaje się że wiesz więcej o mnie niż moi rodzice. Gdybym mógł skoczyć z twojego ego, to na pewno bym się zabił.

    1 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1561240568

    Czy to wygląda tak, że gałka jest w swojej domyślnej, zerowej, pozycji, ale mimo to efekt jest jakbyś ją delikatnie wychylił? Czy położenie palca na gałce i delikatne wychylenie w przeciwną stronę skutkuje zatrzymaniem obrotu?

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1561241156

    @hajpero nie znam cie ale napisałem tylko proste wnioski sugerując się tym co napisałeś. A napisałeś po prostu bzdury. I nie ma to nic wspólnego z moim ego , bo chciałem tylko zwrócić uwagę , że się mylisz , bo to dosyć częsta usterka w padach ps4 zarówno V1 jak i V2. I nie było moim zamiarem urażenie twojej osoby lecz wytknięcie błędu. Jeżeli cię uraziłem to przepraszam.

    @kryjab20 jeżeli pad jest na gwarancji to go oddaj i powinni wymienić na nowy , bo raczej nie będą się bawić w wymianę rezystorów

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 312 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1561274898

    @mastahluc

    Tak gałka jest w normalnej pozycji a ekran sam skręca. Nie zawsze ale na tyle często że przeszkadza w grze, zwłaszcza w multi.

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1561275750

    @kryjab20

    Wyrobiony analog. Gwarancja powinna załatwić sprawę. W przyszłości mało opłacalny temat do naprawy. Lepiej pofatygować się o nowego pada.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 312 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1561276365

    @mastahluc

    Ok. Wysyłam jutro.

    Dzięki wszystkim za podpowiedzi 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 312 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1561661340

    Wysłałem pada ale adres do wysyłki to jakaś firma spedycyjna czyli to leci dalej. Wysyłał ktoś już do sony coś na gwarancję? Czy ma ktoś wiedzę na temat tego jak to działa?

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade
3 maja 2024

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry