Nieautoryzowane zakupy z karty na nieznane konto PSN

goldi1221

Postów: 5 Nowicjusz
1664444834

Cześć

Ostatnio robiłem zakup Diablo II na konsole PS4 przez konto PSN. Żeby dokonać płatności wpisałem dane karty bankowej. Dokonałem zakupy i usunąłem metodę płatności.

2 dni później sprawdzając konto bankowe zauważyłem że mam 3 transakcje dokonane na Playstation network. 2 z3 transakcji są mi nieznane. W historii konta PSN nie widać innych zakupów niż ten dokonany prze zemnie.

Zakupy dokonano w czasie kiedy dane karty były zapisane na koncie.

Na infolinii sony powiedzieli mi że na moje konto faktycznie dokonano jeden zakup, a innych zakupów z mojej karty nie mogą sprawdzić "bo ochrono danych osobowych".

W baku zablokowałem karty i rozpocząłem procedure reklamacji.

Co jeszcze mogę zrobić ? Spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją ?

Uprzedzając pytania sprawdziłem subskrypcje i żadna się nie przedłużyła automatycznie.

  •  
    Postów: 15 Początkujący
    1664448182

    A może pobrałeś darmowe dlc do tej gry? W historii transakcji to widnieje jako normalny zakup. To jedyny pomysł jaki teraz mam. 

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 5 Nowicjusz
    1664448713
    Nie pobierałem darmowych DLC. Dodam tylko że zakup diablo to było 89.9 a dwa pozostałe płatności to 449,9 i 171 zł.  Zakupy te nie są widoczne w historii konta PSN.
    0 Fajne!
  •  
    Postów: 63 Seeker of Knowledge
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1664449057

    To jest jedyne konto jakie masz? Nie masz innego konta z przypisaną kartą? Jeśli nie to wygląda na to, że dane karty zostały wykradzione.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 5 Nowicjusz
    1664449675

    Nie mam innego konto. Też mi wygląda na kradzież danych.

    Jedna rzecz tylko się nie klei. Dlaczego skoro ktoś ukradł dane mojej karty dokonał tylko dwóch płatności i to w okresie 5minut (sprawdzone przez bank) kiedy karta była zapisana na koncie PSN?

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 381 El Profesor
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1664451607

    @goldi1221 Miałem kiedyś podobną "ciekawą" sytuację.
    Wstaje rano, patrze na maila i mam wiadomość od Sony o 3:42 w nocy "Dziękujemy za zakup" :D i zakup za 289 zł.. (miałem podpiętą kartę). Odpalam konsole i faktycznie mam kupioną grę Outriders z PlayStation Store.
    Na szczęście po telefonie do Sony zwrócili mi pieniądze, ale nie potrafili wyjaśnić tej sytuacji.. 

    2 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1664462128

    @goldi1221  

    Dziwna sytuacja. Wydaje mi się, że wyczerpałeś możliwości i w zupełności to wystarczy.

    Bank (o ile rozpatrzy reklamację pozytywnie) zwróci kasę, a konto PSN gdzie dokonano zakupu zostanie zablokowane (procedura Sony na chargeback).

    3 Fajne!
  •  
    Postów: 96 Wygadany
    1664475240
    mało co możesz zrobić a jeżeli juz by komukolwiek sie chciało to no jak wyżej napisal ale pewnie to by trwalo z miesiąc 
    2 Fajne!
  •  
    Postów: 5 Nowicjusz
    1664540359

    Na tę chwilę sprawa jest w toku. Chargeback działa bo dostałem uznanie warunkowe czyli zwrot środków pod warunkiem że błąd nie jest moją winą. Sony nie zablokowało mojego konta i pewnie tego nie zrobi bo zakupy z mojej karty nie zostały zrobione na moje konto tylko inne nieznane mi konto.

    W sumie temat można na tym zamknąć.


    Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

    Pzdr.

    2 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade
3 maja 2024

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry