Najlepsza gra z dzieciństwa

Barbarina333 Moderator Redaktor

Postów: 15 Początkujący
1659695883

Witajcie gracze!


Wszyscy lubimy wspominać stare, dobre czasy, czy to w trakcie samych wspomniek, pogaduch z bliskimi lub przeglądania zdjęć. Czasami jednak to nie wystarcza, i czujemy silną potrzebę ponownego doświadczenia filmu, który oglądaliśmy jako dzieci, książki czy też gry – jest to tak zwana nostalgia. Stąd narodziło się moje pytanie:


Z jaką grą macie najlepsze wspomnienia i którą z nostalgią wspominacie do dzisiaj?


W moim sercu zawsze znajdzie się miejsce dla pierwszego Wiedźmina. Wiążą się z nim jedne z moich najlepszych wspomnień z tatą, kiedy to sadzał mnie na kolana i pozwalał patrzeć, jak sam gra. Tak spodobało mi się to rąbanie potworków, że potem grałam już sama. Trzy lata temu wróciłam do tej produkcji właśnie ze względu na nostalgię, jaka mnie w tamtym czasie ogarnęła – i bawiłam się równie dobrze.


Koniecznie podzielcie się swoimi grami z dawnych lat!

  •  
    Postów: 365 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1659701874

    Vigilante 8 na PSx oraz Army Men i Crazy Taxi na Sega Dreamcast :) a jeszcze wcześniej to Prehistoric na Amidze :)

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 16 Początkujący
    1659702687

    Red alert 2 (PC), Beyond oasis (Sega mega drive), Disciples 2 (PC), Road Rash (PS1) 🙃🙃🙃

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 47 Gaduła
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1659703145
    2 Fajne!
  •  
    Postów: 312 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1659704734

    Metal Gear Solid, Mafia, Call of Duty 2, Fahrenheit, Still Life 😉

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 280 Zadomowiony
    1659705358

    Szczerze? Mario,Contra,Tank, Bomberman 

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 1 Nowicjusz
    1659710532

    Zdecydowanie King's Bounty: Legenda, świetna strategia. Zawsze jak słyszę z niej soundtrack to cofam się do dzieciństwa  <3

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 250 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1659718268

    Może niekoniecznie gra stricte dzieciństwa ale na pewno gra, która spędziłem masę czasu w wakacje '00 bodajże. To oczywiście najlepsza najsilniejsza Legend of Mana z PSXa, wg mnie najlepszy RPG jaki wyszedł na pierwszą konsolkę Sony. Trzy świetne wciągające opowieści przeplatające się nawzajem, piękna jak na owe czasy ręcznie rysowana grafika 2D, możliwość kreacji własnego świata, ciekawy system rozwoju broni i ekwipunku, możliwość gry w dwie osoby no i przede wszystkim Klimat przez wielkie K! Piaszczyste plaże, wilgotne jaskinie, nieprzebyte puszcze... Ach, co to była za gra, polecam całym sercem jeśli ktoś jeszcze nie miał styczności z tym arcydziełem tym bardziej że grafika 2D godnie się postarzała a i remaster z PSNu jest dostępny od jakiegoś czasu.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 198 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1659720465

    Na pewno przede wszystkim kilka tytułów z PS2, bo była to moja pierwsza konsola, a za myszką i klawiaturą nigdy specjalnie nie przepadałem. Tekken 3, 4 i 5, ale przede wszystkim 4. Cholerka, ile w to się nagrało czy z rodzicami, czy też młodszą siostrą. Z nią zawsze wygrywałem, więc już w ogóle było świetnie :v

    Ratchet & Clank 3 również ma swoje miejsce w gronie moich ulubionych gier z dzieciństwa. Pamiętam, że ogrywając go, miałem jakiś problem z kartą pamięci i kilka razy traciłem zapis, przez co bardzo długo przechodziłem tę grę. 

    W dalszej kolejności Prince of Persia: Warrior Within. Cóż, przez jakiś czas rodzice nie pozwalali mi w nią grać, więc była jeszcze bardziej atrakcyjna, ale ogólnie całość (przede wszystkim podróże w czasie, widowiskowe walki na miecze i wielkie zamczysko) robiła kapitalne wrażenie. 

    No i na koniec jednak coś z PC — Tajemnicza Wyspa (taka śmieszna gierka ze zwierzakami, które trafiły na wyspę i chciały z niej uciec). Gra z przypadku, bo znaleziona między stosem tekturowych opakowań z filmami VCD. Może z perspektywy czasu wiem, że nie była to jakaś wielce rozbudowana produkcja, ale dla mnie — dzieciaka, który grał głównie w gry typu “idź do przodu, bij przeciwników, a jak ich nie ma, to znaczy, że źle idziesz”, coś z elementami RPG i survivalu było fzuelem5rewolucyjnym. No i właśnie w dużej mierze dzięki tej gierce wkręciłem się w role-playing, który stał się moim hobby, nie tylko jeśli chodzi o gry wideo, ale także pisane RP czy larpy. 

    2 Fajne!
  •  
    Barbarina333 Moderator Redaktor
    Postów: 15 Początkujący
    1659725232

    @kryjab20 same klasyki które też uwielbiam! Fahrenheita nawet jakiś czas temu ogrywałam, a generalnie wszystko od Kojimy łykam 

    @dawid2601 to u mnie na odwrót było w domu - PC był od dawien dawna a pierwsza konsola jaką mieliśmy to fat ps3 która dalej śmiga :D i tak, też na takich "gierkach z kiosku" się wychowałam, bo jednak w tamtych latach były one łatwiej dostępne niż pełnoprawne gry, ale zdarzały się nawet i w takich perełki 

    2 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1659968125

    Flimbo's quest, Another World, Lotus II, Klax, Pitfall, Lode runner, Ghosts 'n goblins....

    O PSXie w tamtych czasach to nawet Sony jeszcze nie myślało

    2 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry