Kupiłem kartę graficzną i nie wiem co dalej - RTX 3060

Devilek

Postów: 17 Początkujący
1634172543

Hejka. Odłożyłem trochę kaski i mi się wymarzył komputer taki żeby mi Cyberpunk poszedł na wysokich, dałem sobie widełki na kartę graficzną do 2,5k, nie bylo nic godnego uwagi wiec za 3,5k kupiłem Geforce 3060 12 GB GDDR6.

Mam w opcji uzywany procesor Intel I5 4x~~4GHz, chlodzenie do niego i 4 GB ramu. Procek niby wart 1,2k nowy.


No i to tyle, karta idzie kurierem a ja musze zdecydować co dokupić do tego zestawu żeby działało to jak najwydajniej? Jaka płyta główna i ile ramu dokupić? No i rzeczy o ktorych zapomnialem.


Także prośba do was czy moglibyście polecić jakąś dobrą płytę główną która zgra te wszystkie podzespoły tak żeby wydajność była wysoka i wszelkie inne cenne uwagi są mile widziane bo ja się na montowaniu kompa po prostu nie znam.

Pozdrawiam

  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1634190086

    Jaki masz budżet?

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 17 Początkujący
    1634190239

    @konewko No już dałem 3,5k za kartę to raczej ciężko będzie sie zmieścić w 6k... więc powiedzmy ze zostalo mi jakies 3 koła (odnośnie całkowitej wartości komputera - jeżeli chodzi o płytę główną to myślałem żeby do 1k kupić).

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 23 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Gold

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1634204352

    https://youtu.be/AsTH8ev9NFs

    zestawy za 6600zł AMD lub Intel 


    https://techmagazyn.pl/polecane-zestawy-komputerowe-blackwhite/

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1634224361

    Podaj dokładnie proszę jaki to procesor.


    Tak na szybko:

    https://www.morele.net/inventory/info/b3f1e547/


    2600 za całość.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 17 Początkujący
    1634379310

    @konewko


    Procesor to I5 4690k, płyta główna do której był podpięty MSI Z97 Gaming 3, co ciekawe karta RTX 3060 pasuje do tej płyty i nawet się mieści.


    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1634455923

    Ogólnie da radę na 1080p, ale niektóre wymagające gry nie pójdą na ustawieniach wysokich/ultra. Taki Cyberpunk czy Valhalla będą się dławić, bo procesor bedzie za słaby. Zalecana wymiana, jeśli nie chcesz się denerwować, że fpsy spadają. GTX 3060 będzie się nudzić na twoim procesorze.


    https://m.euro.com.pl/procesory/intel-procesor-intel-core-i5-10600k-4-1ghz.bhtml


    Możemy iść po kosztach i zmienić płytę główną, wyrzucić wiatrak na procesor i mamy całość za 3200:


    https://www.morele.net/inventory/info/7652a10b/

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 17 Początkujący
    1634699201

    @konewko


    No argument, że mi się cyberpunk będzie dławił jest dla mnie zabójczy. Może faktycznie uruchomić taki zestaw tym bardziej, że forza horizon wychodzi. A zasilacz 650 wat by się nadał czy nie ma sensu?


    Nie wiem gdzie już szukać tych oszczędności xD

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1634710425

    Starczylby i 600W, ale nie byle jaki.



    >Nie wiem gdzie już szukać tych oszczędności xD

    Kup konsolę :D

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 17 Początkujący
    1634885276

    @konewko

    Czy zasilacz 750 w nie będzie zabierał w opór prądu? czy nie da się jakiegoś innego bardziej rozsądnego? Czy to nie ma sensu?


    Postanowiłem, że narazie umieszczę te moje używane podzespoły (pogram na 1080p przynajmniej do urodzin):

    - MSI Z97 G3 używka płyta

    - Procek i5 4690k używka + chłodzenie do niego

    - Ram 4GBx2 DDR3 + zamierzam dokupić taki sam


    - Karta GF 3060 twin oc 

    - Obudowa rekomendowana przez Ciebie

    - Dysk SSD rekomendowany przez Ciebie


    - Nie wiem co z zasilaczem, ale procek płytę i ramy wymienie sobie w marcu.

    No i czy wgl będzie jako tako działał ten tymczasowy składak ?


    Edit: No i czy byś polecił jakąś klawiaturę i myszkę i coś może żeby internet lepiej działał xd

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1634917193

    Ta płyta główna to jest antyk z 2014 roku, który nie obsługuje RAM DDR4, ale jak chcesz. Nie ma absolutnie sensu inwestować na tej płycie w RAM, a jak już musisz to najlepiej kupić dokładnie te same kości które obecnie masz.


    Zasilacz będzie pobierał tyle prądu, ile potrzebuje, nie więcej i nie mniej.


    Będzie działać, ale na dłuższą metę nie ma to sensu, żeby korzystać z GTX 3060 na płycie z 2014 roku.


    Co do myszki i klawiatury to wolę nie polecać, bo to już kwestia bardziej osobista. Wybierz to co się tobie podoba, a my zweryfikujemy czy to nie jest chiński plastik. Mogę tobie polecić to co ja mam obecnie: Gigabyte Force K7 - klawiatura oraz Sniper ZL50 - myszka. Działa, nie ma zbędnych bajerów, mi to starcza :)

    1 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade
3 maja 2024

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry