Gry Wideo vs Planszówki

czikenpredator

Postów: 68 Gaduła
1614960804

Ostatnio na WWG pisałem na ten temat artykuł [5 sposobów, na które planszówki przewyższają gry wideo (i 5 na które im ustępują)] i ciekawi mnie co inni na ten temat myślą.

Widzicie jakieś ewidentne przewagi jednych nad drugimi? :)

  •  
    Postów: 255 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1614962133

    Do gier wideo nie potrzebuję zwoływać x znajomych w konkretne miejsce i o konkretnym czasie. Kiedyś nie byłoby problemu, ale dziś jest to raczej ciężkie do zrealizowania 😅 Peceta czy konsolę każdy odpala sobie w domu i jazda 🙂

    3 Fajne!
  •  
    Postów: 280 Zadomowiony
    1614962453

    W grach wideo jest fabuła rozwój np postaci broni itp. No i wybór gier wideo jest o wiele większy niż planszowych

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 68 Gaduła
    1614962824

    @Laska jesteś tego pewien? :) Bo na portalu BGG lista gier (tutaj link) ma 1250 stron, po 100 gier na każdej - czyli 125000 zarejestrowanych gier planszowych na świecie? (a osobiście wiem, że są np. polskie, wydane gry których ta baza nie rejestruje)

    Ale może coś w tym jest, bo gry wideo można kupić cyfrowo, a planszówki są jakoś ograniczone dodrukami, więc to co jest w Polsce dostępne to pewnie jakiś procent tego - ale chyba akurat na wybór za mocno bym osobiście nie narzekał ;)

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 280 Zadomowiony
    1614963197

    @czikenpredator wiesz ja z planszowych to grałem w chińczyka i monopoly 😂 ale nie powiedział bym że planszowych jest więcej to sorry 😊

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 68 Gaduła
    1614964370

    @Laska rozumiem, jasne. Może nawet masz rację, że gier wideo jest więcej (nie sprawdzałem, chyba trudniej to zweryfikować). Tylko odniosłem właśnie wrażenie po śmiałości tego wniosku, że może po prostu nie znasz za wiele planszówek ;)

    Zapewniam, że inne gry są dużo, ale to dużo lepsze i ciekawsze (oczywiście subiektywna opinia, ale chyba dość powszechna wśród ludzi, którzy grali w inne gry) od chińczyka i Monopoly, te dwie są raczej chyba często uznawane za taki odpowiednik disco polo przez graczy znających trochę więcej planszówek - niby można grać, ale trochę siara :D :P Ale nie odbierz tego jako shamingu - każdy robi to co lubi i osobiście ja to szanuję jak coś :)

    Skromnie zachęcę w takiej sytuacji do zerknięcia do artykułu jeśli masz ochotę się dowiedzieć troszeczkę więcej o innych grach ;)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 68 Gaduła
    1614964484

    @Asamer niby sporo ludzi grywa w planszówki solo (tryby solo albo takie specjalnie pod to przygotowane), ale ja trochę podzielam akurat Twoje odczucia, jeśli chodziło Ci o to że gry wideo są przyjemniejsze solo ;)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 280 Zadomowiony
    1614965282

    @czikenpredator nie no spoko ja tylko pisałem jakie moje doświadczenie z takimi grami czyli zerowe i zdaje sobie z tego sprawę że to płotka w oceanie rekinów. Pamiętam też że moi koledzy zapalenie grali w Osadników może kojarzysz? 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 68 Gaduła
    1614966029

    @Laska jasne, jeśli mówisz o Osadnikach z Catanu (obecnie zwanych po prostu Catanem), to nawet z Madzią robiliśmy na naszym kanale jej recenzję nie tak dawno temu (z okazji 25-lecia gry).

    Chyba, że masz na myśli Osadników: Narodziny Imperium, która jest jednak chyba zdecydowanie mniej znaną (ale może lepszą?) grą.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 280 Zadomowiony
    1614966790

    @czikenpredator (Zaloguj się żeby zobaczyć zdjęcia) 

    W to łupali nocami 

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1617016042

    Ja osobiście polecam Scythe. Na steam można znaleźć całkiem sporo elektronicznych gier planszowych.

    1 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry