Dodatkowa opcja przy stanie płyty - Kilka rysek, ale w pełni sprawna

czikenpredator

Postów: 68 Gaduła
1576052659
Nie wiem czy to tylko ja i moje natręctwa, ale mam wrażenie, że obecne opcje nie są w pełni zadowalające przez duży przeskok niedookreślenia między "idealny stan", a "kilka rysek". W przypadku idealnego stanu sprawa jest jasna, ale kilka rysek może być zbyt podatne na interpretację. Myślę, że wielu graczy niespecjalnie przeszkadza aspekt wizualny, ale chcieliby proponując wymianę wiedzieć przede wszystkim czy płyta jest sprawna, żeby uniknąć nieporozumienia. Chciałbym też, żeby gdy wystawiam grę jasne było, że gra działa bez zarzutów, ale głupio mi zaznaczyć "stan idealny" gdy widać na płycie jakieś mikroryski albo inne drobne ślady.

Proponuję wprowadzić dodatkową opcję w stylu "posiada mikroryski, ale jest w pełni sprawna" co oznacza nie mniej nie więcej niż to, że wystawiający zdając sobie sprawę z drobnych defektów wizualnych zadał sobie trud, żeby włożyć grę do konsoli i sprawdzić przynajmniej czy gra się w pełni ładuje/instaluje/uruchamia do momentu w którym można zacząć w nią grać (może wymaganie by przechodził całą grę w przypadku fabuł jest już przesadą)

Co o tym myślicie? Jeśli to tylko ja i pomysł wydaje się Wam głupi to proszę oczywiście mnie stosownie wybuczeć i skrytykować :D

Peace out :)
  •  
    Postów: 195 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1576054037

    @czikenpredator myślę że opcja byłaby pomocna. Bo sam spotkałem się z tym że ktoś zobaczył że mam zaznaczone kilka rysek (a była jedna ledwie zauważalna) i już danej gry niechcial. 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 381 El Profesor
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1576076079

    Dzięki za propozycję, jeżeli faktycznie występuje taki dylemat to go rozważmy. Moim zdaniem każdy kto dodaje ogłoszenie ze stanem płyty gorszym od idealnego jest pewien, że gra działa a od ewentualnego doprecyzowania stanu jest pole "Opis" oraz możliwość dodania zdjęć. 

    Nie zakładam, że ktoś świadomie wymienia/sprzedaje niedziałające gry (tym bardziej nie opisując tego..). Ogłoszeń z niedziałającymi grami raczej nie potrzebuje nikt. Rozumiem jednak, że chodzi Ci o "pierwsze wrażenie" ogłoszenia jakie sprawia widok np. Stan płyty Używana (kilka rysek). Niby kilka rysek, w większości gra będzie działać perfekcyjnie ale ktoś się może wahać, tak? 


    Możemy coś pokombinować ale w podobnej formie jak jest teraz. Określenie "posiada mikroryski, ale jest w pełni sprawna" jest zbyt długie. Musimy mieć na uwadze responsywność strony więc w gre wchodzą tylko krótkie, zrozumiałe i jasne określenia. 


    Teraz określenia w ogłoszeniu wyglądają następująco:


    Stan płyty:

    Nowa

    Używana (idealny stan)

    Używana (kilka rysek)

    Używana (z rysami)

    Porysowana


    Moja propozycja zmiany (do dyskusji):


    Stan płyty:

    Nowa

    Idealny stan

    Drobne ryski (sprawna)

    Kilka rysek (sprawna)

    Porysowana (sprawna)


    Podajcie swoje propozycje doprecyzowania ogłoszeń zachowując taką formę, jak wyżej. Jeżeli do określeń "Stan pudełka" macie również uwagi lub sugestie to piszcie śmiało.

    3 Fajne!
  •  
    Postów: 68 Gaduła
    1576077191

    @andreo.spc o to to! :)


    Niby to co mówisz powinno być oczywiste, ale tak jak mówisz kwestia wrażenia opisu może być dla niektórych istotna. Szczególnie nowi użytkownicy mogą nie zdawać sobie z tego do końca sprawy - przyznam, że choć już trochę tu urzęduję nie wiedziałem, że nie można wystawiać niedziałających gier (tzn. sam tego nie robiłem, raczej bym nie zrobił i zgadzam się, że byłoby to bez sensu, ale po prostu sobie tego nie uświadamiałem w pełni - może nie tylko ja)

    Może warto dodać kategorię "Porysowana (Częściowo sprawna)", na wypadki gdy gra z rysami działa, ale np. trochę się zacina itp? Z drugiej strony rozumiem też racje za tym, żeby w ogóle nie umożliwiać wystawiania gier nie w pełni sprawnych, sam tego nie planuję robić - ale może wtedy tym bardziej istotne jest właśnie takie dookreślenie w nazwie stanu płyty jak zaproponowałeś.

    Co do stanu pudełka to moim zdaniem można rozgraniczyć np. na "Jak nowe (bez folii)" i "Drobne ryski" ale nie jest to tak paląca mnie kwestia jak płyta.

    Dziękuję za odpowiedź i uwzględnienie sugestii :)

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 68 Gaduła
    1576078021

    Swoją drogą nie widzę w regulaminie ani centrum pomocy informacji o tym, że gra musi być sprawna aby ją wystawić (aż z ciekawości zacząłem szukać), chyba że przeoczyłem coś - co też jest oczywiście możliwe :)


    1 Fajne!
  •  
    Postów: 68 Gaduła
    1576078259

    Co do pudełka to w sumie obecnie jest podobnie do tego co zaproponowałem, więc chyba możesz zignorować tę część :)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 68 Gaduła
    1579852431

    Podbijam temat, ponieważ nie widzę żadnych zmian, a po zastanowieniu (i pewnych doświadczeniach) myślę, że warto się tym zająć nie tylko ze względów informacyjnych.

    Chodzi mi o sytuację (od której w pewnym sensie zacząłem, ale chyba niewystarczająco wytłumaczyłem), w której mamy płytkę/kartridż ewidentnie "używany", ale nie mamy już konsoli danego typu, żeby sprawdzić czy działa. Najbardziej problematyczne to jest przy kartridżach (które zresztą może kiedyś powinny doczekać się bycia nazywanymi kartridżami, a nie płytami :D)

    W przypadku płyt chodzi tu oczywiście tylko o takie graniczne przypadki, bo jak jest ostro porysowane to nie ma za bardzo wątpliwości, a jak jest zero rys to też nie ma za bardzo ryzyka (chyba, że płyta jest bardzo stara - co zresztą właśnie by rozwiązało temat). W przypadku kartridżów jednak sprawa jest bardzo problematyczna - na samym NDS widziałem praktycznie idealnie wyglądające kartridże, które z jakiegoś powodu nie działają, a także takie, które wyglądały jakby je pies przeżuł, a funkcjonują - w końcu sedno tematu jest tu często ukryte przed oczami i nie sprowadza się do widocznej na wierzchu powierzchni płytki. Sprawdzenie płyt z PS1 bez PS1 jest problematyczne (nie wiem czy możliwe?), ale nie ma wątpliwości, że sprawdzenie gry z GameBoya jest po prostu bez odpowiedniej konsolki niemożliwe.

    Pytanie czy chcemy rezygnować z wystawiania przez ludzi gier tylko dlatego, że nie mają odpowiedniej konsoli, żeby upewnić się, że gra działa, albo tworzyć niezręczne sytuacje gdy ktoś wystawił mimo wszystko grę bo wyglądała spoko, ale w środku kartridża z jakiegoś powodu znajduje się pobojowsko (bo np. kartridż pochodzi z drugiej ręki i nie był sprawdzany)

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade
3 maja 2024

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry