Czy jest możliwość zmiany komentarza na pozytywny po wystawieniu negatywnego

Gryzli02

Postów: 2 Nowicjusz
1557911333

Tak jak w temacie. Osoba z którą się wymienialem długo się nie odzywała to wystawiłem negatywny. Teraz się odezwała bo nie miała możliwości napisania mi. I właśnie chcę zmienić komentarz. 

  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557912260

    Żebyś mógł to zrobić samemu to nie ma takiej możliwości. Napisz na pomoc@wymiengry.pl, a technicy na pewno jakoś pomogą.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 381 El Profesor
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1557914953

    Dokładnie tak jak napisał @konewko Mejl na pomoc@wymiengry.pl i załatwimy sprawę :)

    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557991083

    Ja rozumiem, że sytuacje się zdarzają. Różne - nawet takie, które opisujecie.... Uważam natomiast, że ingerencja w komentarze to coś naprawdę słabego i nigdy nie powinno mieć miejsca.  Opinia powinna być rzeczą najistotniejszą na takim portalu jak ten, więc każdy powinien się starać, aby nie popełnić tutaj błędu. Jeśli będę miał z tyłu głowy, że mój komentarz może ulec zmianie z jakiegoś powodu, to nie będę przykładał temu największej uwagi, chociaż powinienem.

    Pod tym względem skłaniam się ku allegro czy ebayowi. Żadnych ingerencji w komentarze, bez względu na powód. Dzięki temu użytkownik będzie się starał jak najbardziej, by takiego negatywa nie zarobić.

    Ja na przykład nie chciałbym mieć do czynienia z cżłowiekiem, któremu autor wystawił negatywa za brak kontaktu, a potem zmieniono to na pozytyw. Chciałbym wiedzieć, przed potencjalną wymianą, że z gościem był problem. Nawet jeśli się zreflektował.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 178 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1557992129

    A dlaczego miałby być pozytyw? juz samo czekanie to eleminuje bez powiadomienia o tym ?ale każdy wystawia jak uważa, jak lubi ktoś czekać na gry w niepewności , gdzie twoja już dawno jest u klienta 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 101 Wygadany
    1557992551

    @hajpero

    Drogi Panie, na allegro jak najbardziej zdarzają się ingerencje w komentarze, sam byłem tego ofiarą. Kupiłem od gościa opony, miały być jak nowe- przyszły tragiczne (z guzami, wyząbkowane) ale kupiłem je poza allegro, po próbie kontaktu i zostaniu olanym przez oszusta kupiłem od niego cokolwiek i wystawiłem negatywa opisując cała akcję z oponami. On oczywiście też wystawił mi negatywa że jestem chory psychicznie, bo kupiłem coś i po minucie wystawilem negatywa- efekt był taki że ja zostałem z negatywem a jemu usunęli i oszust miał same pozytywy :) 


    Innym razem kupiłem szkło do telefonu, miało iść 2 dni, szło 2 tygodnie i jeszcze doszło nie do tego telefonu, wkurzyłem się i od razu walnąłem negatywa że jaja sobie z ludzi robią, ale po jakimś czasie skontaktowali się ze mną i uprosili mnie o wycofanie, kliknąłem na emailu i mój negatyw zniknął. 

    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557993993

    @herbatkowy

    mhm, brzmi bardzo wiarygodnie, szczególnie "kupiłem je poza allegro", " kupiłem od niego cokolwiek i wystawiłem negatywa". Szczerze gratuluję. Mam nadzieję, że ten negatyw który dostałeś dał ci do myślenia. I tak, jeśli o takie ingerencje chodzi, to jestem za, ponieważ są bezpodstawne.

    "szło 2 tygodnie (...) wkurzyłem się i od razu walnąłem negatywa".

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 115 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1557995494

    Panowie pragnę uspokoić sytuację ;) System opiniowania zaprojektowaliśmy tak, że opinie zostaną wyświetlone w serwisie dopiero po obustronnym wystawieniu. Sytuacja, która tutaj zaszła dotyczy wystawienia komentarza tylko przez 1 stronę transakcji więc opinie nie są jeszcze widoczne w serwisie - co za tym idzie transakcja jeszcze trwa. Do transakcji przydzielony jest czat z osobą - być może kontrahent Gryzliego faktycznie nie był dostępny przez jakiś czas, a on z niecierpliwiony wystawił mu negatywa co może być zrozumiałe. Kontrahent się pojawił, zapewne przeprosił, wytłumaczył sytuację i szczęśliwie dobijają wymiany na co potwierdzeniem jest owy temat. 


    Podsumowując, dlaczego by nie pomóc im dobić elegancko wymiany? Transakcja nie dobiegła jeszcze końca, opinie nie są widoczne jeszcze w serwisie. Każdy ma prawo do popełnienia błędów a kontrahent Grizliego jak widać zachował się honorowo, że ten chce wystawić pozytyw teraz :)


    Co innego gdy opinie byłby by już wystawione w serwisie (przykłady, które opisujecie) a co innego gdy transakcja jeszcze trwa a jej losy toczą się tylko między dwoma osobami. Grizly jeśli będzie chciał może zmieniając opinię oraz opisać sytuację o wydłużonym kontakcie.


    Allegro to całkiem inna bajka gdzie Klient zaraz po zakupie jednym kliknięciem może zbesztać negatywem sprzedawcę nawet bezpodstawnie. Na allegro sprzedawca może odwołać się od opinii, tak samo Klient może poprosić o usunięcie opinii (bodajże w ciągu 14 dni od wystawienia) 

    1 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557997064

    @maciej_spc

    "dlaczego by nie pomóc im dobić elegancko wymiany? "
    Choćby dlatego, że komentarz nie powinien być stosowany do rozwiązywania problemów, a do ocenienia skończonej transakcji. Pomocy należy szukać w administracji serwisu, a nie działać na własną rękę. Rozumiem Twoje podejście i szanuję je. Chcesz to rozegrać zgodnie z własnym sumieniem i panującym tu regulaminem, co jest dla mnie zrozumiałe. Podoba mi się Twoje podejście, ale się z nim nie zgadzam.

    Jako były nauczyciel, mogę to porównać do poprawy oceny. Ta pierwsza nigdy nie powinna zostać zapomniana, a nowa nie powinna być w zastępstwie za starą, a obok niej. Można przymknąć oko na tę pierwszą, ale nie powinna być ona usuwana. Dlatego podoba mi się możliwość odniesienia się do komentarza na allegro. W ten sposób powinno być to naprostowywane moim zdaniem.

    Ale jak to mówią - "Nie moje podwórko, nie moje zabawki". Wyraziłem tylko swoją opinię.

    1 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry