[Recenzja] Spyro: Reignited Trilogy [XOne]

Cezorek

Postów: 162 Bywalec
1606605355


(Zaloguj się żeby zobaczyć zdjęcia)


MAM DWADZIEŚCIA PIĘĆ LAT I MARZYŁEM ZAGRAĆ W SPYRO!


Nie wiem czy to będzie recenzja godna polecenia, ale po mojemu.

Głównie chciałem Spyro ze względu na nostalgie. Latałem tym fioletowym cwaniakiem jeszcze na "szaraku" i od tamtej pory, z każdą kolejną generacją i każdym kolejnym rokiem wypatrywałem w ciszy powrotu tego gnojka. Śmieszne jest, że gdy wiedziałem o premierze "nowego" Spyro, wszystko we mnie jakoś przygasło. Cały ten zapał, wewnętrzne podjaranie opadło, bo bałem się, że to po prostu spieprzą koncertowo. Wiecie, obawy były, że będą chcieli to na siłę poprawić, aż do przesady. 


Gra wyszła. Premiera. Pierwsze, pełne gameplaye. Byłem zachwycony. Myślałem "kurde, chyba tego faktycznie nie zjeb---i". Kilka rzeczy w moim życiu nałożyły się na czas premiery i musiałem przesunąć zakup gry. Cena fajnie spadła i się udało wygospodarować czas. Well done!


Zaczynamy grę. Jest piękna. Poznaje wszystkie miejscówki, podniecam się jak za dzieciaka. Narzeczona patrzy jakbym cofnął się w rozwoju...dość mocno. To będzie bardzo krótka recenzja. Grę wciągnąłem prawie jednym tchem. Nie zwracałem uwagi na trofea i inne pierdoły, po prostu liczyła się zabawa i tak było. Kontrola nad fioletowym smokiem jest bardzo przyjemna, intuicyjna i łatwa. Bajkowa grafika poprawiona, miła dla oka, nie przerysowana, nie przesadzona. Rozgrywka jest cudowna, szał przygód, plansz, aż chcę się odkrywać kolejne poziomy. Wiem, jaram się jak dziecko, ale nic nie poradzę. Spyro wspominam mocno na propsie i nawet jak za kilka lat wydadzą remaster w 10k 5000fps to i tak to kupię.

Czy coś mi się nie podobało w grze? Chyba nie, przynajmniej nie w takim stopniu żebym mógł się przyczepić. 


Słowem podsumowania. Spyro to dla mnie Back in Time, powrót do tego, co kojarzy się fajnie, beztrosko. Dla was, jako zwykłych graczy mogę polecić ten projekt, jako ciekawą przygodówkę dla całej rodziny. Zagrajcie, a przekonacie się, że ten fioletowy maczo da wam wiele zabawy, a potem przyjemnych wspomnień. Moja druga połówka nie jest fanką grania na konsoli - ba, nawet ogólnie nie lubi gier wideo! Spyro zaczarował i padło magiczne - naucz mnie, chcę w to zagrać. 

Te ostatnie zdania chyba są wystarczającą oceną.



  •  
    Postów: 23 Początkujący
    1606650740

    @Cezorek mnie również spyro bardzo zachwycił , pamiętam jak pykałem go za dziecka na konsolach starszej generacji , do tej pory mam 2 częsci spyro na ps 2 ;) super recenzja i mam bardzo podobne odczucia do tej gierki , miejmy nadzieje ze wyjdzie pare re - maków na ps5 jeszce innych części spyro , pozdrawiam :)

    2 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1606664765

    Piękna "recenzja". Naliczyłem dokładnie 9 zdań od momentu gdy napisałeś:
    "To będzie bardzo krótka recenzja." do "Słowem podsumowania".


    Mimo to udało ci się skłamać, bo to nie jest recenzja tylko jakieś dyrdymały po spędzeniu paru godzin z grą. Wszystko "fajne, ładne etc.". Całość idiotycznie napisana i pozbawiona jakiegokolwiek sensu

    "Dla was, jako zwykłych graczy mogę polecić ten projekt,"  - a to ma oznaczać, że ty jesteś jakiś wyjątkowy?
    Zrób światu przysługę i nie recenzuj więcej gier. To taka mała prośba ode mnie:)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 162 Bywalec
    1606666072

    @hajpero myślę, że nie do końca mnie zrozumiałeś.


    Może faktycznie, słowo recenzja jest tu mocno wyolbrzymione i mogłem nazwać to inaczej, ale pisałem to po swojemu i tak, jak ja to czuje.

    Nie chciałem pisać "recenzji" wg oklepanego szablonu. Zamysł był na szybki tekst i tak było.


    Zdanie "dla was jako zwykłych graczy" miało na myśli graczy nie związanych wcześniej ze smokiem na szaraku np., myślałem że to dość logiczne, ale przepraszam jeśli Cię uraziłem tym zwrotem.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 192 Bywalec
    1606666917
    To jest recenzja ? O matko ... co to za idiotyzm ..
    0 Fajne!
  •  
    Postów: 162 Bywalec
    1606668188

    @realizator czekam na Twoje wskazówki, co mogę poprawić następnym razem :)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 254 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1606669218

    Się uczepiliście 😅 To ile zdań waszym zdaniem powinno być, żebyście uznali recenzję za dobrą? Jest jakaś liczba minimalna? Widziałem wiele gorszych, dziesięć razy dłuższych. Nawet ich nie doczytałem, bo były zwykłym laniem wody.

    Napisał jak umiał, może komuś pomoże podjąć decyzję czy kupić Spyro, może nie. 

    Od kiedy tu tylko profesjonaliści mogą pisać, bo chyba coś przegapiłem?

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 162 Bywalec
    1606674973

    @Asamer podejrzewam, że w jednym aspekcie mają rację. To nie jest recenzja, a bardziej moje wrażenia - przyznaję. Następnym razem (o ile będzie) dodam inny tag.

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Wielkanocny Konkurs na WymieńGry.pl: Wymieniaj się i ustrzel koszulkę!
27 marca 2024

Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego.. zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Gotowi na strzelanie?

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry