Porada nt karty graficznej

Cinek

Postów: 32 Początkujący
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Tester

1595460056

Hej,zastanawiam się nad zmianą karty w swoim komputerze, ale nie do końca się na tym znam, więc chciałem poprosić o pomoc ludzi, którzy mają o tym większe pojęcie. Otóż, w moim komputerze aktualnie znajduje się intel core i5 4460 i MSI Radeon r7 280x 3gb, Gigabyte GA-H87-D3H-CF jako płyta główna. I teraz mam opcję kupna MSI Radeona r9 290X 4gb za 400 zł, ale z tego co patrzyłem, Gygabyte Gtx 1060 3gb są trochę droższe, i trochę bardziej wydajne. I tak myślę nad tymi 2, co myślicie? Może coś lepszego polecacie?

  •  
    Postów: 41 Gaduła
    1595654806

    @Cinek Jaki budżet na kartę masz ?

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 101 Wygadany
    1595661097

    @Cinek nonsens, nie zobaczysz żadnej różnicy to jest ta sama półka kart. W takim budżecie brałbym radka RX'a, nie ma lepszej budżetowej karty ja kupiłem armora RX480 (to to samo co 580 tylko inny soft) za 299zł i jeszcze sobie jako tako radzi ta karta, do Twojego procka czegoś lepszego nie ma co pakować.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 195 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1595663887

    @herbatkowy mam pytanie. Znasz się na komputerach? Jeśli tak mam pytanko

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 101 Wygadany
    1595697905

    @Marcinek3331

    Potrafię sam skonfigurować i złożyć PC ale specjalistą wielkim nie jestem.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 32 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1595711920

    @herbatkowy Kupiłem w końcu gtx 1060

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 32 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1595713726

    A i teraz za jakiś czas planuję zmienić procesor, co będzie najlepszym wyborem? Planuję tak do 500 zł max. 

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 747 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1595758561

    Nie ma absolutnie żadnego sensu zamieniać tego procesora. Masz płytę główną z socketem 1150, więc w grę wchodzi tylko Intel, a żeby cokolwiek odczuć po zmianie to musiałbyś wydać przynajmniej te 600 zł na i7 4790. Zmiana wyniesie około 30% do wydajności. Pozostałe modele i7 przyniosą około 10-20% do wydajności. Nie ma żadnego sensu ich kupować.


    Osobiście nie bawiłbym się w to i zbudował coś na nowej płycie głównej z zachowaniem karty, którą kupiłeś, GTX 1060. Coś budżetowego, ale z możliwością rozwoju.


    Gigabyte B450M DS3H - 310 zł

    Thermaltake Toughpower 550W - 390 zł

    RAM ADATA XPG GAMMIX 16 GB - 350 zł
    AMD Ryzen 5 3600 - 880 zł


    Za niecałe 2000 zł masz już całkiem niezłą podstawę do rozbudowywania zestawu. Płyta główna umożliwi Ci upgrade procesora w przyszłości, masz ram DDR 4, który potem możesz wymienić na 2x16 GB, niezły zasilacz. Zastanów się nad tym, bo ta wymiana samego procesora na już jest nieopłacalna, za rok będziesz mówił to samo co teraz. Nawet mimo faktu, że haswelle są długowieczne i w moim odczuciu są bardzo dobrą serią procków, sam używam do dziś i5 4690K, ale że od gier mam PS4 i Switcha - nie mam powodu, by wymieniać, bo starcza do tego, w co gram na PC.



    3 Fajne!
  •  
    Postów: 32 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1595797402

    @konewko Dobra, wielkie dzięki za odpowiedź. W takim razie zrobię tak jak mówisz. Przez jakiś czas będę jeszcze korzystał z tego co mam teraz, bo wysokie ustawienia które jest w stanie zapewnić w niektórych nowszych grach satysfakcjonują mnie, ale pewnie nie minie kilka miesięcy i będę chciał zmieniać sprzęt. A i jeszcze takie pytanie mam - bo tak wyszło że mam na ten moment 2 procesory - ten wymieniony w poście i 15-4670S 3,10. Zostawić ten co mam, czy lepiej zmienić na ten drugi? 

    1 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 747 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1595870652

    Twój obecny ma lepszy wynik w wydajności, ten drugi ma ciut lepszą kulturę pracy. Nie zmieniaj.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 32 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1595885826

    @konewko Dobra, jeszcze raz dzięki za radę. Skorzystam. :) 

    1 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Wielkanocny Konkurs na WymieńGry.pl: Wymieniaj się i ustrzel koszulkę!
27 marca 2024

Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego.. zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Gotowi na strzelanie?

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry