Pomoc w wyborze laptopa…

milka_90

Postów: 215 Bywalec
1630695160

Tak jak w temacie… i opcje mam dwie:

Apple MacBook Air 13 M1 512GB

Albo

Huawei MateBook D16 512GB

Będę wdzięczny jak ktoś się wypowie konkretnie dlaczego ten, a nie inny i może gdzie są jakie plusy za wyborem jednego z w/w.

Do MacBooka się skłaniam, bo nigdy nie miałem, a lubię nowości + mam iphone’a i jestem ciekawe tej „współpracy” urządzeń Apple.

Za MateBookiem przemawia fakt, że jest dość mocarny.

Z góry dzięki za sugestie.


Btw.

I z góry proszę o darowanie sobie dziwnych komentarzy, bo mogę sobie dobrać urządzenie do służbowego internetu mobilnego i coś mogę oraz muszę wybrać :)

  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1630695328

    Jeszcze zapomiałem zapytać… jak jest z graniem w tytuły o wysokich wymaganiach na MacBookach? Bo tam specyfikacja jest dość „dziwna”. 

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1630702313

    No pograsz na nim w lola, csa i Fortnite. Na więcej nie licz. Ta seria i model nie mają nawet chłodzenia procesora, GPU to zintegrowany układ z CPU, który zażyna SSD. O tyle dobre jest to, że ten procesor M1 ma osiem rdzeni, a na pojedynczym rdzeniu wygrywa z i7-11700K, a to już jest jakiś powód do dumy. Niemniej jednak jak chcesz wydać 5 kafli na laptopa, bierz to:

    https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-fx516-i7-16gb-512ssd-3060-w10.bhtml


    Ten Huawei to kupa przy tym MacBooku. Mocarny to on jest na papierze będąc w przecenie.

    Tak więc albo Mac albo Asus.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1630704246

    @konewko

    "GPU to zintegrowany układ z CPU" - no to tak jak myślałem... ale tylko pytam, bo średnio zależy mi na graniu na lapku. 


    Tzn ja to dostaje służbowy, nic nie wydaje na to i takie dwa do wyboru są najsensowniejsze.. tzn pomyliłem się z tym MateBookiem.

    Chodziło o HP Omen 17... a o tym co sądzisz?

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1630741509

    Który konkretnie model? :)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1630746152

    @konewko właśnie… patrzę teraz i masakra jakaś. Tak samo się nazywa i podzespoły różne. Ale chodzi o ten z Rtx 2080. 

    Chociaż jak zgłębiłam bardziej temat tego M1 to bardzo jest chwalony i raczej na niego się zdecyduje.


    btw. 

    Wiesz może jak to w tych MacBookach… można go jakoś podłączyć do tv czy bez szans? 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 23 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Gold

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1630750738

    https://polecanelaptopy.blogspot.com/

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 749 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1630751982

    Można podłączyć, ale oczywiście nie jest to tak banalne, bo MacBooki nie mają HDMI. Ten chyba ma. Jak ma to nie ma problemu, jak nie ma:


    https://support.apple.com/pl-pl/guide/mac-help/mchlp1206/mac

    Jeśli chodzi o tego Omena, nadal za mało info, bo różne modele z 2060 mają różne procesory.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 33 Początkujący
    1630775930

    Współpraca systemów od Apple jest bardzo fajna,takze jak masz iPhone’a to przy MacBooku praca będzie napewno będzie przyjemniejsza. Co do wyświetlania na tv to widzę że są dostepne na rynku przejściówki z thunderbolta na hdmi,można tez przez AirPlay jesli masz w tv :)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 83 Gaduła
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1632064407

    Witam podłączam się do tematu,

    Jestem w poszukiwaniu laptopa do 4 tys. zł. 

    Interesuje mnie taki zestaw, który musi mieć 15' i posiadać:

    wgranego windowsa 10,

    Dysk SSD najlepiej 1T, ale może być 512+HDD, lub z miejscem na drugi SSD,

    Grafika min. 4GB

    Procesor nie gorszy niż Intel i5-10300H 10 generacji.

    Szukam od wczoraj i tylko to znalazłem reszta powyżej 4tys. 

    https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-dell-insp-g3-3500-6223-i5-10300h-8gb-1tssd-gtx1650ti-4-15-6-144-w10-blk


    Co w ogóle myślicie o tym zestawie i cenie, może na innych stronach gdzieś coś przeoczyłem,a szukałem głównie allegro i media expert. Za pomocne odpowiedzi z góry dziękuję.


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 135 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    1632164808

    @DraGo cześć! Sam posiadam Dell'a z serii G i jestem bardzo zadowolony. Solidne wykonanie to duża zaleta, ale ta seria od amerykańskiego producenta ma też dodatkowo gamingowe zacięcie.


    Ważne jest pytanie, do czego ma Ci służyć taki laptop? Praca, nauka, multimedia czy granie? Wydaje się, że model, który wskazałeś wystarczy do wszystkich tych rzeczy w zadowalającym stopniu.

    Jeśli chodzi o inne propozycje, to możesz zacząć śledzić promocje w sklepie RTV Euro AGD - co chwila wpadają jakieś sensowne okazje na laptopy. Ostatnio był taki HP OMEN 15-en0026nw (ale z Ryzenem) albo ASUS TUF Gaming F15 FX506HE. Niektórzy zachwalają też niektóre modele Lenovo Legion.

    Przed Dell'em miałem ASUS'a z serii ROG i też byłem zadowolony... ale to już większy wydatek.

    Niemniej, propozycja z Twojego linku jest w porządku, dodatkowo za dość niewygórowaną kwotę.


    Pozdr!

    2 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry