Planszówki

Sowix

Postów: 67 Gaduła
1554970232

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się nie tylko gry na PC i konsole, ale również gry planszowe, a co za tym idzie wydawanych jest coraz więcej ciekawych tytułów. Czy są wśród nas entuzjaści planszówek? Jeśli tak to jakie są Wasze ulubione tytuły? Co macie w swojej kolekcji? Co możecie polecić na krótką grę dla dwóch osób, a co na kilkugodzinne posiedzenie w większym gronie?


Może skoro serwis nazywa się "WymienGRY" to w przyszłości pojawi się dodatkowy dział na GRY planszowe? :D


Ja mam lub gram między innymi w:

7 Cudów Świata - naprawdę fajna mechanika, rozgrywka nie trwa długo, poza tym bardzo popularna, więc ktoś ze znajomych może mieć ;)

7 Cudów Świata: Pojedynek - bardzo udana modyfikacja mechaniki z podstawowej wersji gry, dostosowana dla dwóch osób.

Gra o tron - w zależności od ilości graczy rozgrywka trwa u nas od 3 do 6 godzin, zasady są dość skomplikowane i nie pomaga tu tragicznie napisana instrukcja, ale po ogarnięciu wszystkiego gra bardzo wciąga. Bitwy, sojusze, zdrady. Zwłaszcza godna polecenia dla fanów serialu lub książek. Wzrok żony z którą byłem w sojuszu a potem jej kosztem wygrywam - bezcenne :D

Catan - bardzo fajna gra ekonomiczna, proste zasady, rozgrywka nie trwa długo, nawet stworzono wirtualną wersję dostępną na smartfony i tablety, ale jednak to nie to samo co partyjka przy stole.

  •  
    Postów: 33 Początkujący
    1566214717

    Swoją drogą jest ktoś z Wawy kto posiada Cyklady i mógłby pożyczyć na jeden weekend ?

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 68 Gaduła
    1566314502

    Nie mam nadmiarowego egzemplarza do podrzucenia, ale jeśli chcesz w coś zagrać, a niekoniecznie kupować to oprócz czekania na przypadkowego dobrodzieja są jeszcze 2 opcje:

    1. funkcjonują w Warszawie (i pewnie nie tylko) wypożyczalnie gier, np. https://am76.pl/wypozyczalnia ; https://bok-filia.eu/04/wypozyczalnia-gier-planszowych/
    Więcej na google. Duża szansa, że w którejś mają Cyklady, wypożyczenie jest bardzo tanie :)
    2. Skorzystać z appki Boardly: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boardly&hl=en
    Znajdziesz dzięki niej w Warszawie ludzi, którzy mają grę, ale szukają nowych współgraczy :)

    Można też poszukać w pubach planszówkowych ;) Życzę powodzenia :)

    3 Fajne!
  •  
    Postów: 33 Początkujący
    1566376064

    Wielkie dzięki, widzę że mają na Bielanach

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 12 Początkujący
    1566409868

    Z gier planszowych godnych polecenia, w które ostatnio grałem to:


    Bloodborne

    Osadnicy z Catanu (wraz z dodatkami)

    Splendor


    Jeżeli jest ktoś z okolic Katowic to można się ugadać na jakiś wieczór.


    Całkiem fajnie że w Wawie są wypożyczalnie planszówek, jeżeli ktoś wie o takich na śląsku poproszę o info.



    0 Fajne!
  •  
    Postów: 9 Nowicjusz
    1568551470

    Od siebie dodam jeszcze Tikala, swietna gra strategiczna w ktorej bardzo duze znaczenie ma czysta rozkmina. 

    No i ostatnio zaczelismy wraz z żoną urzadzac sobie sesje w detektywów. Sprawy stoja na naprawdę dobrym poziomie. Nie czuć ze idzie za łatwo nawet przez moment. 

    A skoro juz jest poruszony temat planszowek, to warto o tez wspomniec o karciankach. Dla dwojga polecam drugą edycje Wladcy Pierścienia, dlugie godziny swietnej zabawy

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 10 Nowicjusz
    1570802238

    Ja posiadam tylko " Gra w życie " bardzo fajna planszówka :)

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Egzystencjalne dylematy zakonnicy - recenzja Indika (2024)
9 maja 2024

Lubię gry, którym łatwo można przypiąć łatkę „dziwna”. Przenosimy się do zimnej, brudnej Rosji i lądujemy w jednym z monastyrów gdzieś na pustkowiu.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry