Nieprawidłowe dane karty

dawid2601

Postów: 198 Bywalec
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Hero

WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

WymieńGry.pl Ranga Tester

1557143503

Witam, na wstępie zaznaczam, że wszystkie gry od lat kupuję tylko na płytach, lecz dodatków nie kupię w ten sposób, więc sytuacja zmusiła mnie do zakupu w PS Store (promocja -80% wcale nie miała wpływu na moją decyzję :p). 

Otóż podpinam kartę pod swoje konto w PlayStation Network, wszystko przechodzi szybko, sprawnie, dodaję do koszyka produkt, którym jestem zainteresowany, wybieram opcję płatności kartą, a tu bum - dane karty są nieprawidłowe (E-820012C). Oczywiście w pierwszej kolejności postąpiłem zgodnie z instrukcją na ekranie i upewniłem się, że dane są na pewno poprawne. Następnie wyszukałem problemu i internecie, wpisywałem na przemian z polskimi znakami, bez nich, bez znaków specjalnych (/, - itp.), jednak nadal nic mi to nie pomogło.

Dla pewności zaraz zerknę na dowód osobisty i wyjdę przed dom, aby sprawdzić czy nazywam się i mieszkam, tak jak wpisuję, bo widocznie Sony wie lepiej ;)

Jeśli ktoś wie w jaki sposób rozwiązać ten błąd, byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. 

  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557148442

    Z jakiego banku masz kartę? Limity na płatności internetowe masz ustawione albo wyłączone? Nie skończyła się data ważności karty?

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 117 Wygadany
    1557148603

    Też miałem problemy z moją, ale przeszło przez Revoluta bez problemu. :)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 198 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557148837

    @mastahluc Data ważności do września, nie mam żadnych limitów, przynajmniej nigdy takowe się nie pojawiały, a dokonywałem zakupów na dużo większe kwoty. Konto mam w Banku Spółdzielczym. 

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557152026

    @dawid2601

    Chodzi o to czy twoja karta ma ustawione limity na płatności internetowe lub bezgotówkowe. Wspomnę, bo może wiesz, że kupowanie czegoś w necie szybkim przelewem czy innym rodzajem płatności niż przepisanie danych z karty może nie być obarczone limitem. Sprawdź to lepiej na swoim koncie lub zadzwoń na infolinię.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 198 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557153985

    @mastahluc Na allegro płacę normalnie szybkim przelewem i nigdy nie miałem żadnych problemów. 

    Nie lubię takich tymczasowych rozwiązań, ale z racji tego, że korzystam z PS Store raz na rok, więc kupiłem po prostu kod w Media Ekspert. 

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557154951

    @dawid2601

    No właśnie to są różne metody płatności. Dla samego siebie sprawdź limity dla karty płatniczej. Strzelam, że są jakieś ustawione. Ewentualnie masz zablokowane płatności kartą.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 44 4ever Alone Immortal
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1557157169

    Też miewam takie problemy gdy trzeba zapłacić bezpośrednio za zakup. Dlatego teraz najpierw doładowuje konto na ps network za pomocą karty (niestety nie można swojej wartości wpisać, tylko wybrać predefiniowane kwoty) i płacę ze środków na koncie. Tak działa bez problemu u mnie.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1557169862

    Problem z kartami w ps store jest już od kilku lat. Raz zapłacisz bez problemu , a drugi raz nie zapłacisz , bo wychodzi błąd.

    Problemy są od czasu jak włamali się na serwery Sony i Sony wprowadziło takie zabezpieczenia , że coś się ze sobą „gryzie” i raz karty rozpoznaje , a raz nie. Jest to problem globalny , a Sony obiecuje naprawę odkąd tylko pojawił się ten problem i tak to już trwa ze 4 lata.

    Mnie się już dawno znudziło męczenie przy płatnościach kartą na storze i kupuje tak jak koledzy powyżej karty zdrapki , bo to działa bez problemu

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 198 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557170885

    @maciek4281 Tak właśnie zrobiłem. Jeśli to ma wyglądać w ten sposób, to raczej nie będę się więcej męczył z tą kartą i poprzestanę właśnie na zdrapkach. 

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Stanąć twarzą w twarz z własnymi koszmarami. Hellblade: Senua’s Sacrifice - recenzja gry (XSX/Xbox Remote Play)
22 maja 2024

Druga połowa maja dla fanów Ninja Theory i Hellblade: Senua’s Sacrifice będzie bardzo gorąca. Wróć, raczej mroczna!

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry