Gra roku 2019

Marcin_Tedy

Postów: 98 Wygadany
1574748383

Witam wszystkich maniaków gier , z racji że ten rok dobiega końca tak sobie myślę o głosowaniu na grę roku.

W tym poście oddajemy głos  na grę która zasługuje na te miano .

Pisząc tytuł podajecie platformę , akcja  trwa do 5 stycznia 2020 roku.

Kategorie to :

Ps4 

Xbox one

Nintendo Switch

Pc

Zapraszam do dyskusji i dużej aktywności :)

( ps :kolejność zupełnie przypadkowa kategorii)

  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 752 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1574751249

    Death Stranding [PS4]


    Komentarz napiszę jak wrócę z pracy.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 40 Początkujący
    1574762368

    Days Gone (PS4)


    Wprawdzie w tym roku nie zagrałem w wiele głośnych tytułów (praca, dzieciaki itd.), lecz dla mnie numerem jeden bezapelacyjnie zostało dzieło Bend Studio. Rewelacyjnie poprowadzona, dojrzała fabuła, świetny, wymagający gameplay (ach te walki z hordami...), rozległy, ciekawy i przede wszystkim piękny świat wypełniony licznymi aktywnościami - to wszystko ogromne plusy gry. Do tego dochodzą bohaterowie z krwi i kości, na których zwyczajnie mi zależało - to wszystko napędzało mnie, by grać dalej. Owszem, miało swoje grzeszki w postaci ciągłej konieczności uzupełniania paliwa czy technicznych niedoróbek. Nie zmienia to jednak faktu, że dawno już nie myślałem o wydarzeniach z gry w wolnym czasie, czy to jadąc samochodem, czy podczas spaceru z dzieciakami. Rewelacja!

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1574769446

    Miejsce na podium:

    #3. PS4 - Death Stranding... 

    #2. Switch: Luigi Mansion 3 (najlepszy spin-off Resident Evil:)

    #1. PC - Resident Evil 2 (w sumie to moja gra roku... od stycznia nie grałem w nic lepszego). Ogrywałem faktycznie na pc, ale równie dobrze mogłoby być to miejsce nr 1 na wszystkich platformach oprócz Switcha. 


    Dałbym jeszcze na Xboxa jakiś tytuł, ale tutaj wyboru nie było żadnego... tzn był jeden Gears 5, ale nie umieściłbym tej gry w jakimkolwiek rankingu, bo po mimo, że nie była zła, była po prostu nijaka. Widać, że ktoś eksperymentuje z tą marką, fabularnie nuda, multi irytujące jak co odsłona. Pograłem 20h w singla oraz multi i nie chce mi się do tego wracać jakoś chociaż gra jest dobra.


    Sorry, że w tym temacie, ale muszę :) i jak coś to jest spoiler do Days Gone w pkt nr 5.

    @Basza pomijam bugi i błędy, które są/były widoczne nawet pół roku po premierze. Pomijam, że gra nie jest żadnym wyzwaniem i trzeba być mocno roztrzepanym, żeby w niej zginąć. Aż specjalnie czasami odstawiałem jakąś akcje dziwną żeby mnie wykończyli to i tak udawało mi się z niej wybrnąć. Więcej razy zginąłem przez bugi. Pomijam, że najbardziej wyczekiwany moment gry (hordy i walka z nimi) dostajemy pod koniec, a tym przecież reklamowali Days Gone.

    A teraz zacznę się czepiać :)

    1. Inteligencja hordy jest tak skopana, że albo nas gonią nie wiadomo ile (udało mi się zaciągnąć horde do którego z obozów i twórcy nie planowali takich akcji) albo odwracają się na pięcie i można ich wystrzelać z daleka. Stworzone "areny" w których to mogliśmy zastawiać pułapki podczas walki z hordą według mnie nie działały w ogóle i żeby hordy się pozbyć trzeba było kilkukrotnie uciekać motorem i wracać się do nich... i tak w koło macieju, aż horda padnie. Robić to dziesiątki razy to jeden z bardziej nużących elementów gry.

    2. Bend Studio nie ma pojęcia o robieniu dużych gier, dlatego Days Gone jest skopane reżyserko na MAXA i nawet wystarczy obejrzeć recenzje, żeby usłyszeć to samo  (polecam arhn.eu). Zero sensownej fabuły przez 20 godzin tzn przez pół gry. Jeżdżenie od misji do misji żeby często zobaczyć max kilkudziesięciosekundowy przerwynik na silniku gry i koniec misji... i trzeba takie coś grać wiele razy. Misje poboczne nie dość, że słabe i powtarzalne to było ich mało, aż były moment, że nie było co robić... w ogóle nie było żadnych misji, bo czyściłem całą mapę, to jest kolejny błąd reżyserski. Tylko oczyszczanie stref lęgowych mi się podobało, ale to i tak dość powtarzalna rzecz.

    3. Koniec świata, a na każdej stacji czynny dystrybutor z benzyną, mało tego co parę metrów kanistry... po co w ogóle implementowali taki system? można byłoby sobie darować i ludzie by się nie czepiali jakby motor miał pełny bak albo na tyle duży że dolewałoby się w obozach od czasu do czasu, a nie co 3 minuty jazdy. Kolejny olbrzymi błąd reżyserski. 

    4. Nudne przerywniki zwłaszcza te retrospekcje, w których nie działo się nic, a w dodatku były na maxa ograniczone jeśli chodzi o swobodę... ten wolny chód i spacerki z sarą...blech. Fabularnie się to zapętlało i nie miało znaczenia na obecne wydarzenia oprócz jednego razu.

    5. Chcieli zrobić z Kuta... tzn z Deek'a gość jakiegoś takiego z zasadami, kochanka, nie wiadomo jak charyzmatycznego, a tym czasem wyglądało to tak jakby Deacon najbardziej kochał kolegę Boozer'a, jak "odmówił" Ricky to już się bałem, że okaże się homo na koniec, a chemia między nim, a Sarą to śmiech na sali :D Chociaż mogli pociągnąć fabułę na romans z ricky, a potem pojawia się sara to może byłoby ciekawie. Fabuła jest najbardziej żałosna, chociaż ciekawa, ale to jak rozwiązuje się większość wątków jest mocno rozczarowujące. Chociaż potencjał miała to reżyser nie dał rady.

    6. Brak logiki, durnota i wybory twórców. Hordy się panoszą po świecie, a obozy letniskowe nad rzeczką... zombie nie dadzą rady przejść hordą przez wodę po pas czy nawet szyję. I co to za nazewnictwo... Freakers czy jeszcze gorsze polskie Świrusy? Kolejny świat, który udaje,  że nikt w popkulturze nie wymyślił pojęcia Zombie czy nawet Żywych Trupów, bo przecież te z Days Gone to martwi ludzie. 


    I żeby nie było Days Gone mi się nawet podobało, ale tylko dlatego, że jestem uzależniony od post-apo zwłaszcza z zombie (albo czymś podobnym) w tle. Tylko setting i przepiękna grafika uratowały tą grę, bo normalnie coś takiego poszłoby w kąt jak np. State of Decay. Wydaje mi się, że gdyby nie grafika to rozmawialibyśmy o jednym z rozczarowań roku. Gra na max 7/10... że ludzie się nią tak podniecają to chyba tylko jacyś fanboy'e Sony, bo nikt tak ciepło oprócz nich się o niej nie wypowiada. Po prostu ma więcej minusów niż plusów, a takich gier się nie nagradza i pewnie mało kto będzie o niej pamiętał za rok czy dwa lata.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 312 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1574770356

    To ja sobie pozwolę zaśmieszkować w tym temacie i na króla gier tego roku wybieram... pam para ram... 

    Wiedźmin 3 Dziki Gon ! :)

    Nie no serio od 2015 roku czyli kiedy ta gra miała premierę ja nie grałem w nic bardziej dobrego co by trafiło w moje gusta jak właśnie ten tytuł. 

    Red Dead Redemption 2 trochę do tego aspirowało i mimo że jako całość gra jest bardziej dopracowana to fabularnie i montażowo poległa z Wieśkiem. 

    A wracając do tematu już całkiem serio to stawiam że wygra Death Stranding. Sam jeszcze nie grałem ale to chyba najambitniejsza gra tego roku.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 133 Wygadany
    1574771231

    @kryjab20   nie ma co smieszkowac ;) wiedzmin przeciez wyszedl w tym roku... na Switcha ;)

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1574774966

    @kryjab20 Grą roku Wiesiek? Grą generacji raczej... też przechodziłem drugi raz ostatnio we wrześniu i wiem, że przejdę jeszcze nie raz. W nic lepszego nie grałem, bo Zelda, RDR2, Persona 5 i  GoW miały większe braki i ogólnie były według mnie grami słabszymi od W3... mniej albo więcej, ale zawsze trochę jednak. Grając w nie, nie powiedziałem, że: "no w końcu gra lepsza od dziego gonu" chociaż każda z tych gier to taka do, których był wrócił albo bardzo czekam na kolejną część. Ale jest jeszcze kilka premier w nowym roku, które spokojnie mają szanse trafić do top 10 generacji... tlou2, cyberpunk, FFVII czy dying light 2.


    Myślę, że pod koniec roku będzie odpowiednia pora na ankietę na temat gier dekady i będzie można zahaczyć o spory kawałek świetnych gier z ubiegłej generacji. To może być ciekawe.

    1 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 752 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1574792495

    Nigdy nie zrozumiem ciągłego porównywania W3 do wszystkiego innego.... Pod jakim względem W3 jest lepsze od Persony 5 skoro to dwie zupełnie różne gry? Mogę powiedzieć, że W3 jest lepsze od Kingdome Come albo że Persona jest lepsza od Blue Reflection, bo te gry są do siebie podobne. Może mnie zjecie, ale dla mnie W3 to fajna gra crpg. I tyle :P


    Wracają do mojego komentarza.

    Nie bez powodu wystawiłem DS 10/10. Wszystko w tym roku było jakieś miałkie (Days Gone, Rage 2, DMC 5) albo po prostu nie trafiało w mój gust (RE2, Sekiro, Control), a więc nie mam za wielkiego pola do popisu. Bez wątpienia jest to rok gier japońskich, z DS, Pokemonami, MHW Iceborne, Sekiro, RE2, DMC 5, KH3). Jako fan tychże produkcji padło na Death Stranding z trzech powodów: scenariusza, reżyserii i obsadzenia ról. Mads i Baker to złoto, świetna historia z początku zakręcona jak makaron na końcu staje się jasna i klarowna, a muzyka... No mistrzostwo. Po prostu. Szkoda tylko, że endgame ogranicza się do samego maksowania, mogłoby być coś więcej.



    2 Fajne!
  •  
    Postów: 312 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1574795848

    @konewko tak zgodzę się że gry odmiennych gatunków ciężko porównać bo dostarczają zgoła innych doświadczeń. Jednak jako fan różnych gatunków gier możesz ocenić produkt jako całość np. Jak wielkie wrażenie na tobie wywarła dana gra. Ja teraz śmiało porównam wieśka do takiej strategii jak Company of Heroes w której swego czasu spędziłem multum godzin wcale się nie nudząc i tu już jest porównanie. Obie gry były dla mnie na tyle dobre że się przy nich nie nudziłem. To jest też wszystko kwestia gustu, a o gustach podobno się nie dyskutuje bo każdy ma inny.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1574802783

    @konewko wyznacznikiem jest "rozmiar kapelusza"... mowa o grach, które były najlepszymi grami w danym roku kalendarzowym. Mamy prawo je porównywać pod tym względem.

    @kryjab20 gust gustem, ale chodzi o takie porównanie czysto ludzkie. Ja tam uwielbiam z tej generacji Life is Strange, ale nigdy z Zeldą bym tej gry nie porównał. Rozumiem też że znajdą się osoby, które powiedzą, że LiS to dla niego lepsza gra od Zeldy, ale trzeba podkreślić dla niego, bo każdy kto ma trochę pojęcia o rynku wie jaka przepaść dzieli te gry jeśli chodzi o rozmiar czy chociażby jako taka jakość wykonania. (bo LiS stoi tylko scenariuszem i narracją.)

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 15 Początkujący
    1574932936

    Trudna sprawa.

    Od jakis 10 lat nigdy nie mialem problemu, zeby wyłonić najlepszą dla siebie grę roku.

    W tym roku zaś mam duzy problem, bo jest taka bieda w porzadnych grach, że w sumie caly rok ogrywalem gry z 2018 roku i dalej to robie (Spiderman i God of War, Detroit).

    Z tego roku z dobrych gier to The Outher Worlds, ale to gra na 8/10, a nie jakis hit hitów.

    Bardzo slaby mamy ten rok, w porównaniu z porzednim to wrecz tragicznie slaby.


    P.S. Resident Evil Remake 2 mnie zawiódł. Jakby byl wiernym remakiem oryginalnej dwójki i nie żałował tak amunicji w komisariacie (pozniej juz bylo jej dużo) to bylaby lepsza gra, a tak przeszedlem i zapomnialem. Zero radości czy checi zagrania raz jeszcze.

    2 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Egzystencjalne dylematy zakonnicy - recenzja Indika (2024)
9 maja 2024

Lubię gry, którym łatwo można przypiąć łatkę „dziwna”. Przenosimy się do zimnej, brudnej Rosji i lądujemy w jednym z monastyrów gdzieś na pustkowiu.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry