DMC 5

konewko Elite Vip

Postów: 753 Pułkownik
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Hero

WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

WymieńGry.pl Ranga Tester

1554738646

Premiera przeszła jakoś bez większego echa, ale tytuł zebrał solidne, wysokie oceny. Jak oceniacie najnowszą część diabła?

Jeśli chodzi o mnie to było całkiem przyjemnie. Oceniłem gierkę nawet tutaj na serwisie. Muzyka jest świetna, a samo bicie przeciwników sprawia nie lada frajdę. Minusem jest długość i powtarzalność, ale w sumie można to wybaczyć, bo na tym polegała każda odsłona DMC. A wy, jak tam?

  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1554738827

    Kopiuję swoją opinię z innego tematu na tym forum:)

    A ja osobiście, jako wielki fan DMCków, uważam że piątka to niemal najsłabsza odsłona serii (pomijając nieszczęsną dwójkę). Mówie to jako ktoś kto miał S-ki niemal wszędzie tam gdzie dało się je mieć. Nie uważam, że to zła gra - wręcz przeciwnie - jest zajebista i spokojnie zasługuje moim zdaniem na solidne 8. 
    Największą wadą tej odsłony są kiepskie, miejscami tragiczne lokacje. W pierwszej części gry biegamy po mieście podobnym do miasta z dwójki. Brakuje tu klimatu, zamków, zagadek. Niemal kropka w kropkę te same lokacje co w DmC od Ninja Theory - stacja metra, miasto przed i po katastrofie, billboardy, puste ulice.... A w drugiej części gry jakieś paskudne narośla (nawet nie wiem jak to gunwo nazwać), które niczym się nie wyróżniają. Jest to pewnie spowodowane całkowitym brakiem backtrackingu, ale żeby aż tak robić lokacje na odwal jak w całej drugiej połowie gry? Słabo:/

    Zabrakło mi też totemów, które rozwalało się combosami, czy zbierania itemów, których pozbyto się całkowicie. Zrezygnowano też z poukrywanych red orbów, np pod jakims kwiatkiem, ławką, lub wskakując na łeb jakiejś rzeźby.... Wszystko jest teraz widoczne jak na dłoni. 
    Poza tym czas ukończenia misji jest chyba nieistotny, lub absurdalnie zmarginalizowany, do zdobycia S-ki w misji. To ułatwienie, które nie do końca przypadło mi do gustu. Częste loadingi też troche skrzywiły mi mordę. Na szczeście podczas misji ich raczej nie ma:)

    Generalnie uważam, że gra się świetnie, system walki jest mega płynny.  Oprawa audiowizualna to istna petarda :)

    W weekend wpadła platyna, więc coś tam umiem:>

    3 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Stare i grywalne #1. Tom Clancy’s H.A.W.X. - recenzja gry (wsteczna zgodność z X360 na XSX).
12 czerwca 2024

Ciężko uwierzyć, że H.A.W.X. ma już 15 lat na karku i dalej potrafi sprawić tyle radości z oblatywania maszyn oraz brania udziału w różnorakich działaniach bojowych.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry