Świat Cyberpunk 2077 już od grudnia! - Premiery
Premiery

17 listopada 2020

maciej_spc maciej_spc

Świat Cyberpunk 2077 już od grudnia!

Świat Cyberpunk 2077 już od grudnia! - Premiery

Szumnie zapowiadana premiera najnowszej gry polskiego studia CD Projekt RED zbliża się wielkimi krokami.

Cyberpunk 2077, bo o nim to mowa, to pierwszoosobowa, wzbogacona o elementy FPS-ów gra RPG. Gra dostępna będzie na Xbox One, PS4 oraz PC. Oczywiście, działać będzie na wchodzących pod koniec roku Xbox Series X i PlayStation 5. Premiera gry już 10 grudnia 2020 roku.

Słów kilka o Cyberpunku 2077

Tytuł gry oparty jest na licencji gry fabularnej Cyberpunk 2020 autorstwa Mike’a Pondsmitha. Zgodnie z tytułem akcja Cyberpunka 2077 toczy się w 2077 roku i opiera się o retrofuturystyczną wizję świata zdewastowanego przez brutalne megakorporacje i gangi, a także tytułowych cyberpunków. Kim są cyberpunki? To niezależni buntownicy, żyjący na zewnątrz systemu, podobnie jak większość ludzi, modyfikujące swoje ciało wszczepami, za pomocą których możliwe jest zwiększenie swoich możliwości psychofizycznych.

Cyberpunk 2077

Źródło: CD Projekt

Jako gracz wcielamy się w początkującego najemnika V, którym będziemy przemierzać tereny fikcyjnej amerykańskiej metropolii, Night City.

Miasto podzielone jest na 6 dystryktów, z których każdy ma swoją własną specyfikę, podtrzymującą klimat miejsca. Poruszanie się pomiędzy tymi dzielnicami oraz po całym mieście będzie możliwe dzięki pojazdom m.in. takimi jak samochód, motor i metro – z najnowszych informacji wiemy, że metro będzie funkcjonowało jedynie jako opcja szybkiej podróży tzw. fast travel. Gracz w Cyberpunk 2077 sam stworzy własną postać, włącznie z tłem historycznym postaci. Wybierać będziemy między trzema opcjami: ulicznik, nomad oraz korposzczur, a do tego będziemy mieli możliwość wyboru klasy startowej.

Cyberpunk 2077

Źródło: CD Projekt

Mechanika gry

Otwarty świat gry Cyberpunk 2077 obserwować będziemy przeważnie z perspektywy pierwszoosobowej – jedynie niektóre sceny umożliwią przeskoczenie na perspektywę TPP. Twórcy Wiedźmina 3 postanowili tym razem znacząco zmodyfikować system prowadzenia rozmów. W trakcie dialogu gracz będzie mógł poruszać się postacią oraz rozglądać, a także będzie czuł na sobie ciężar prowadzenia rozmowy – zbytnia opieszałość w udzieleniu odpowiedzi może wiązać się z reakcją NPCa. Twórcy zapowiedzieli również nietypowy sposób na „pomijanie” dialogów, aby nie zaburzać immersji gry, wciąż jednak nie zdradzili szczegółów. Wiadomo jednak, że twórcy udostępnili graczom w pełni swobodny system rozwoju postaci bez sztywnego trzymania się określonych klas. Urozmaiceniem będzie również system reputacji, który otwierać będzie protagoniście dostęp do kolejnych dzielnic miasta.

Cyberpunk 2077

Źródło: CD Projekt

Cyberpunk 2077 na konsolach

Zarówno na PlayStation 4 Pro, jak i Xbox One Cyberpunk 2077 będzie działał w rozdzielczości 4K. Na PS4 gra będzie potrzebowała około 80 GB miejsca na dysku twardym. Już od samego początku gra ma działać na dziewiątej generacji konsol, czyli na PS5 oraz Xbox Series X i to w jeszcze lepszej jakości graficznej. Już teraz zapowiadany jest darmowy patch, który ukaże się w 2021 roku i będzie jeszcze bardziej poprawiał oprawę graficzną na najnowszej generacji konsol.

Cyberpunk 2077

Źródło: CD Projekt

Cyberpunk 2077 ma mieć więcej swobody niż Wiedźmin 3: Dziki Gon

Bardziej swobodne wykonywanie misji, NPC reagujące inaczej ze względu na porę dnia czy zmieniony system walki. To tylko kilka z pojawiających się zajawek, na resztę trzeba zaczekać! :)WymieńGry.pl to społeczność graczy, którzy wymieniają się grami między sobą.
Dołącz do nas i wymieniaj się lub kupuj / sprzedawaj gry na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i wiele innych platform!

Kategorie

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Ostatnio na blogu

Pandemic Train (2023) – recenzja gry

2 grudnia 2023 Recenzje gier

Ostatnia produkcja w tych klimatach, która pochłonęła mnie na wiele godzin to They Are Billions, więc chyba poczułam potrzebę odkrycia kolejnej perełki. Jednak czy to się udało?

Niezwyciężony (The Invincible) 2023 – recenzja gry

28 listopada 2023 Recenzje gier

Produkcja od krakowskiego studia Starward Industries, to dowód na to, że można zrobić świetną adaptację książki i do tego nie zanudzić gracza wędrówką przez nieznane.

Terminator Resistance. Complete Edition - recenzja gry (XSX). No fate

24 listopada 2023 Recenzje gier

Complete Edition to poprawiona i ulepszona grafika, płynna animacja w 60 klatkach i HDR oraz wydane wcześniej DLC Linia Zagłady oraz tryb Infiltratora.

Martwy lub żywy, idziesz ze mną - recenzja RoboCop: Rogue City

21 listopada 2023 Recenzje gier

Tytułom opartym na filmowych licencjach przypięto łatkę crapów... Chciałbym napisać do trzech razy sztuka, ale już przy drugiej próbie krakowski Teyon pokazał, że polski gamedev umie w gry.

Do góry