O Simsach słów kilka - Ciekawostki

O Simsach słów kilka

O Simsach słów kilka - Ciekawostki

Od premiery The Sims 4 minęło już ładnych parę lat. Gra przez ten czas doczekała się kilku dużych dodatków, zestawów akcesoriów oraz pakietów rozrywki będącymi mniejszymi DLC. Kilka dni temu zadebiutował kolejny dodatek o podtytule Wyspiarskie Życie, który dodaje tropikalną lokację, do której możemy wprowadzić naszych simów oraz kilka nowych aktywności w tym możliwość grania syreną. Jednak prawdopodobnie to nie koniec dodatków do tej gry i zobaczymy ich jeszcze całkiem sporo. Jednak czy to nie jest już powoli moment żeby pomyśleć o części piątej?

The Sims 4 kończy w tym roku 5 lat, więc ta gra zbliża się już powoli do „końca” swego żywota. Prawdopodobnie jeszcze tylko ten o i przyszły rok będzie obfitował w mniejsze lub większe dodatki, a potem doczekamy się zapowiedzi kolejnej odsłony. Czego byśmy mogli chcieć od The Sims 5? O tym porozmyślamy w tym artykule.

The Sims 5

Każdy kto miał do czynienia z serią The Sims wie jak wiele podstawowa wersja gry może różnić się od kompletnej zawierającej wszystkie możliwe dodatki. Czego jednak brakuje każdej części? Otóż grając w Simsy nie czujemy żadnego progresu, żadnych zmian w świecie, owszem Simowie rodzą się i umierają, ale na tym koniec. Więc tutaj pojawia się mój pomysł na stworzenie The Sims 5, które będzie prawdziwą bombą rozwojową serii. Pamiętacie The Sims Średniowiecze? Myśleliście może o innych odsłonach traktujących o innych epokach historycznych?

Otóż, co byście powiedzieli gdyby w kolejnej odsłonie pojawił się system dat i epok, gdzie na każdą epokę przypadałoby kilka pokoleń, a wraz z którymś pokoleniem zmieniali byśmy epokę? Działałoby to na podobnej zasadzie, co gry z serii Civilization. Zaczynalibyśmy albo w konkretnej epoce i grali cały czas w niej jak wyglądało to do tej pory albo byśmy grali rozwijając naszą simową cywilizację. Rozwój byłby widoczny poprzez nowe interakcje, nowe potrzeby, nowe zawody, przedmioty do kupienia i stroje. Oczywiście wiązałoby się to z całkiem sporymi rozmiarami samej gry bo jak wiadomo im więcej możliwości tym więcej gigabajtów do pobrania. Ale wyobraźcie sobie jakie by to dało możliwości, jeśli chodzi o jakieś cykliczne wydarzenia i święta, jakie możliwości twórcy mieliby przy tworzeniu dodatków tematycznych do poszczególnej epoki.

The Sims 5

W takiej grze również otwarty świat byłby mile widziany i lepsza sztuczna inteligencja, czy też kontrola simów. Obecnie bywa różnie z ich zachowaniem i tym co robią kiedy zajmujemy się innym członkiem naszej wirtualnej rodziny. Ale to są takie oczywiste poprawki, które raczej bez moich domniemań zostałyby wprowadzone. Prawdę mówiąc to nawet nie zakładam że kolejna odsłona Simsów byłaby pozbawiona dodatków, jednak istnieje szansa, że będzie to kolejna gra EA, która będzie działać jako gra-usługa, tzn. darmowe dodatki, ale trzon rozgrywki to mikropłatności. Mam nadzieję że tak się jednak nie stanie, bo mogłoby to całkowicie zabrać radość z gry. Nauczony przeszłością wiem, że od EA nie można oczekiwać nie wiadomo czego bo już wiem jak na początku została przyjęta część czwarta, do dzisiaj nie jest ona tak kompletna jak The Sims 3, jednak z każdym kolejnym dodatkiem gra się coraz przyjemniej.

A wy co sądzicie o obecnym stanie Simsów 4? Czy już pora na kolejną odsłonę czy lepiej, żeby czwórka była wciąż wspierana? Nie zapomnijcie też wspomnieć co myślicie o moim pomyśle dotyczącym wprowadzenia epok do świata wirtualnych rodzin.WymieńGry.pl to społeczność graczy, którzy wymieniają się grami między sobą.
Dołącz do nas i wymieniaj się lub kupuj / sprzedawaj gry na PS4, Xbox One i wiele innych platform!

Kategorie

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Ostatnio na blogu

Pomysł na GTA VI

2 października 2020 Ciekawostki

Swojego czasu robiłem porządki na dysku i znalazłem coś co mogę nazwać scenariuszem mojego autorstwa dla Grand Theft Auto VI - gry, na którą wszyscy, a przynajmniej większość z nas czeka. Przeczytajcie mój pomysł na GTA VI.

Przy tych grach nie będziesz sam! Gry dla dwojga na PS4

25 września 2020 Ciekawostki

Interesuje was w co można zagrać we dwójkę na PlayStation 4? Zdobycie tytułów Co-op często nie jest łatwe, ale chętnie wam w tym pomożemy. Oto kilka gier dla dwojga na PS4, które z pewnością was zainteresują!

Szczegóły PS5 Showcase

17 września 2020 Aktualności

Wczoraj, 16.09.2020, późnym wieczorem poznaliśmy ceny obu modeli PlayStation 5. Od dziś w polskich sklepach można już zamawiać oba modele PlayStation 5... koniecznie poznajcie szczegóły!

Uruchomiliśmy WGAMERS sklep dla graczy !

12 września 2020 Aktualności

Na start przygotowaliśmy dla Was koszulkę BORN TO BE A PLAYER dostępną w przedsprzedaży! Kupując w sklepie internetowym WGAMERS.pl wspierasz rozwój serwisu WymieńGry.pl!

Do góry