WG Tech #1 – technologiczne newsy - Ciekawostki
Ciekawostki

12 czerwca 2019

konewko konewko

WG Tech #1 – technologiczne newsy

WG Tech #1 – technologiczne newsy - Ciekawostki

W pierwszym odcinku WGTech skupimy się na kilku nowościach prosto z targów E3, porozmawiamy trochę o Stadii i innych ciekawostkach, np. przeglądarce dla graczy. Nie ma co zwlekać, zaczynamy!

Opera GX, tak nazywa się pierwsza przeglądarka internetowa dla graczy. Za jej powstanie odpowiada Opera. Wśród jej opcji znajdziemy przede wszystkim zarządzanie wydajnością komputera i pamięcią operacyjną. Na bocznym pasku znajdziemy również skróty istotne dla osób streamujących wszelkiego rodzaju rozgrywkę prowadzące do Twitcha i Facebooka. Ważną rolę spełni funkcja blokowania reklam, VPN i RX Corner, którego działanie jest podobne do RSS. Opera GX jest zgodna między innymi z podświetleniem Razer Chroma, a jej wygląd można dowolnie dopasowywać pod własne preferencje kolorystyczne. Pełna wersja przeglądarki ukaże się jeszcze w tym roku.

Opera GX

Na konferencji Microsoftu na targach E3 została zapowiedziana konsola, którą jest Xbox Scarlett. Fani zielonych z pewnością ucieszą się na myśl o rozgrywce w 120 FPS i rozdzielczości 8K, którą potwierdził Phil Spencer. Oczywiście te informacje należy traktować na razie z przymrużonym okiem. Konsola zadebiutuje na rynku zimą 2020 roku. Wewnątrz urządzenia znajdzie się dysk SSD, a twórcy są pewni, że jego osiągi będą czterokotnie lepsze niż w XONE. Oczywiście podstawą będzie również technologia raytracingu.

Zaprezentowano nam również nowy kontroler, którym jest Xbox Elite Wireless Controller Series 2. Zbudowany praktycznie od nowa pad otrzyma szereg wymiennych drążków, przycisków, łopatek oraz gałek analogowych. Będzie korzystać z technologii Bluetooth oraz otrzyma port USB-C. Zadebiutuje w listopadzie 2019, a jego cena wyniesie $179,99, co w przeliczeniu wynosi około 680 PLN.

Project xCloud jest nową usługą strumieniowania Microsoftu. Zbyt wiele informacji nie podano, ale wiemy, że będzie można strumieniować gry z własnej konsoli. Próbna wersja usługi zostanie upubliczniona w październiku tego roku. Obecnie na targach E3 w Los Angeles ich uczestnicy mogą sprawdzić jak to wszystko działa. Z biegem czasu podamy wam więcej szczegółów na temat Project xCloud.

AMD wyda 16-rdzeniowy procesor Ryzen 9 3950X. Chip będzie w stanie obsłużyć 32 wątki równocześnie i pochwalić się taktowaniem 3,5 GHz, które w trybie Boost wzrośnie do 4.7 GHz. CPU posiada 72 MB pamięci cache, TDP na poziomie 105 W i ma być pierwszym gamingowym procesorem z tak dużą ilością rdzeni. Nie jest obecnie znana cena procesora, ale możemy się spodziewać, że do sprzedaży wejdzie jeszcze w tym roku we wrześniu.

Nowy AMD Ryzen

Niedawno Google zaprezentowało swoją platformę do strumieniowania gier, którą jest Stadia. Wystartuje ona w listopadzie tego roku na terenie czternastu krajów. Niestety wśród nich nie ma Polski. Stadia będzie dostępna w ramach miesięcznego abonamentu, który wyniesie $9,99 (niecłe 40 PLN). Pozwoli na zabawę w 60FPS/4K. Niektóre tytuły będą oferowane w subskrypcji, ale część z nich będzie trzeba kupić osobno. W 2020 ukaże się darmowy wariant usługi. Istnieje jeszcze jeden, którym jest edycja założycielska. Kosztuje ona $129, w skład której wchodzi kontroler, Chromecast Ultra, trzymiesieczną subskrypcję oraz grę Destiny 2. Do płynnego działania Stadii będzie wymagane łącze internetowe o przepustowości 10/1 Mbs, zaś do gry w 4K - 35/1 Mb. Wśród tytułów startowych znajdą się Doom Eternal, RAGE 2, Wolfenstein: Youngblood, Metro Exodus, Final Fantasy XV, Shadow of the Tomb Raider, Assassin‘s Creed Odyssey, Tom Clancy‘s Ghost Recon Breakpoint, czy Borderlands 3.

Google Stadia

WymieńGry.pl to społeczność graczy, którzy wymieniają się grami między sobą.
Dołącz do nas i wymieniaj się lub kupuj / sprzedawaj gry na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i wiele innych platform!

Kategorie

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Ostatnio na blogu

Stanąć twarzą w twarz z własnymi koszmarami. Hellblade: Senua’s Sacrifice - recenzja gry (XSX/Xbox Remote Play)

22 maja 2024 Recenzje gier

Druga połowa maja dla fanów Ninja Theory i Hellblade: Senua’s Sacrifice będzie bardzo gorąca. Wróć, raczej mroczna!

Szerzenie zarządzanej demokracji. Helldivers 2 - recenzja gry (PS5)

20 maja 2024 Recenzje gier

Kooperacyjna strzelanka trzecioosobowa opracowana przez Arrowhead Game Studios i opublikowana przez Sony Interactive Entertainment - "to jedna z najlepszych gier ostatniego czasu w jakie grałem".

Egzystencjalne dylematy zakonnicy - recenzja Indika (2024)

9 maja 2024 Recenzje gier

Lubię gry, którym łatwo można przypiąć łatkę „dziwna”. Przenosimy się do zimnej, brudnej Rosji i lądujemy w jednym z monastyrów gdzieś na pustkowiu.

Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade

3 maja 2024 Recenzje gier

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Do góry