Mamy listę! Czym zaskoczą nas gry na PlayStation 5? - Ciekawostki

Mamy listę! Czym zaskoczą nas gry na PlayStation 5?

Mamy listę! Czym zaskoczą nas gry na PlayStation 5? - Ciekawostki

Premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami

Debiut czeka nas w grudniu 2020 roku, ale od pewnego czasu dostępna jest lista gier na start od Sony. Obecnie potwierdzono oficjalnie 13 tytułów, które mają ukazać się do końca bieżącego roku. Pamiętajmy jednak, że konkretna liczba może jeszcze zmienić się do daty premiery. Gry na PlayStation 5 stanowią o tym, czy sprzęt wart jest zakupu, ponieważ do uzyskania pełnej mocy konsoli producenci potrzebują jeszcze kilku lat. Czy będzie warto?

Wielka trzynastka od Sony
Tytuł gry Producent Data premiery
Assassin’s Creed Valhalla Ubisoft Montreal 2020
Bugsnax Young Horses 2020
Deathloop Arkane Studios 2020
Dirt 5 Codemasters 2020
Fortnite Epic Games 2020
Godfall Gearbox 2020
JETT: The Far Shore Superbrothers/Pine
Scented
2020
Madden NFL ’21 EA Sports 2020
NBA 2K21 2K Sports 2020
Oddworld: Soulstorm Oddworld Inhabitants 2020
Spider-Man: Miles Morales Insomniac Games 2020
Tom Clancy’s Rainbow SixQuarantine Ubisoft 2020
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Ubisoft Montreal 2020

Większość oferowanych premierowych propozycji to multiplatformowe gry na PlayStation5. Wyjątek stanowi z pewnością Spider-Man. Warto jednak wziąć pod uwagę, że gry napewno będą prezentowały się o wiele lepiej na nowej generacji sprzętu w porównaniu z PS4, czy Xbox One. Miłośnicy obłędnej grafiki z pewno znajdą w zestawieniu swoich faworytów, takich jak Assassin’s Creed Valhalla, czy Dirt 5. Dla fanów strzelanek przygotowano grę Deathloop od Bethesdy, która zapowiada się naprawdę intrygująco. Pewnym urozmaiceniem w zestawieniu jest z pewnością Godfall, który zainteresuje graczy Destiny i Borderlands. Produkcja ma bardzo zbliżoną mechanikę rozgrywki, a główna różnica to wprowadzenie walki wręcz w zamian za giwer.

Lista gier na PS5
Rozczarowań nie zabraknie

Na ten moment wydaje się jednak, że gry na PlayStation 5 nie stanowią specjalnej rewolucji. Jeszcze prościej z podjęciem decyzji mają z pewnością posiadacze PC, ponieważ większość gier będzie dostępnych również i na tej platformie. Kontrowersje powstają też wokół najnowszej GTA 5, o której wypowiedział się również Elon Musk. Gracze wypowiedzieli się na temat produkcji w niemalże samych negatywach ze względu na problematyczne kilkuminutowe załadowanie gierki w wersji online. Fani mają nadzieję, że GTA Online na PS5 będzie w stanie zapewnić błyskawiczne wczytywanie mapy, co znacznie zwiększy komfort podczas rozgrywek.

Ceny gier na PlayStation 5

Co z cenami gier? Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, ale najnowsze informacje wskazują na to, że one również zaskoczą niejednych miłośników nowych generacji sprzętu. Wskazuje się, że gry na PlayStation 5 mają być o 10 dolarów droższe na rynku amerykańskim i o 5 Euro wyższe na europejskim. Powodem są rosnące koszty produkcji. W sieci pojawiły się już pierwsze oferty z konkretnymi cenami nowych gier na PS5 - wydaje się, że niektóre z nich mogą kosztować nawet 75 Euro.

Playstation 5 czy warto kupić
Czy warto kupić gry na PlayStation 5?

Zakup PlayStation będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które obecnie nie posiadają sprzętu do grania. Sprzęt jest z pewnością jedną z największych premier technologicznych roku. Niewątpliwie jednak wszystkie dostępne gry na PlayStation 5 będą dostępne również na PC, PlayStation 4, Xbox One lub Xbox Series X. Oczywiście za wyjątkiem gier ekskluzywnych na PlayStation, które z pewnością będziemy mogli kupić jedynie na konsole.Obecnie lepiej jest zdecydować się na zakup nowej konsoli w przyszłym roku, kiedy będzie dostępnych więcej gier. Sam model prezentuje się jednak o wiele lepiej, niż poprzednie wersje sprzętu. O kolejnych rewolucyjnych zmianach i aktualizacjach z pewnością nie raz jeszcze usłyszymy w tym roku.WymieńGry.pl to społeczność graczy, którzy wymieniają się grami między sobą.
Dołącz do nas i wymieniaj się lub kupuj / sprzedawaj gry na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i wiele innych platform!

Kategorie

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Ostatnio na blogu

Stare i grywalne #1. Tom Clancy’s H.A.W.X. - recenzja gry (wsteczna zgodność z X360 na XSX).

12 czerwca 2024 Recenzje gier

Ciężko uwierzyć, że H.A.W.X. ma już 15 lat na karku i dalej potrafi sprawić tyle radości z oblatywania maszyn oraz brania udziału w różnorakich działaniach bojowych.

Rozwijaj Swoją Kolekcję Skórek w CS:GO z Key-Drop

10 czerwca 2024 Ciekawostki

Świat gier komputerowych stale się rozwija, a Counter-Strike: (CS2) jest jednym z tych tytułów, który zachował swoją popularność na przestrzeni lat.

Recenzja Rise of the Ronin (PS5) - Ghost of Tsushima z domieszką Assasins’s Creed i szczyptą Nioha?

9 czerwca 2024 Recenzje gier

Przenieśmy się do końca okresu Edo i polećmy do Japonii porozmawiać o czasach, w jakich przyjdzie nam ją poznawać.

Na końcu leży początek. Senua’s Saga: Hellblade II - recenzja gry (XSX)

5 czerwca 2024 Recenzje gier

Zadajmy dwa bardzo ważne pytania — czy to w ogóle jest gra wideo? A może to twór z pogranicza filmu i gry? Odpowiedź okazuje się bardziej złożona.

Do góry