Karty Pokemon TCG – dołącz do grona kolekcjonerów - Ciekawostki
Ciekawostki

8 sierpnia 2023

maciej_spc maciej_spc

Karty Pokemon TCG – dołącz do grona kolekcjonerów

Karty Pokemon TCG – dołącz do grona kolekcjonerów - Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Świat kart kolekcjonerskich niewątpliwie należy do bogatych. Jedną z ich najbardziej ikonicznych serii jest oczywiście Pokemon TCG oparta na kultowej grze Nintendo. Bohaterowie tego niesamowitego świata - Pokemony i ich trenerzy - zdobyli serca fanów na całym świecie, zarówno tych młodszych, jak i starszych. W tym artykule zgłębimy temat zbierania kart! Dowiemy się, co sprawia, że są tak wyjątkowe oraz gdzie można je kupić. Oto miniporadnik dla początkujących.

Karty Pokemon TCG - oryginalne arcydzieła

Każda karta Pokemon TCG jest małą, artystyczną perełką, która oddaje charakterystyczne cechy danego Pokemona. Właśnie to sprawia, że kolekcjonowanie kart staje się pasjonującą przygodą, która pozwala fanom zbliżyć się do swoich ulubionych postaci z Pokemon. Na kartach znajdziemy ilustracje różnorodnych artystów, które ukazują Pokemony w pełnej krasie. Kolekcjonowanie staje się dzięki temu nie tylko sposobem na rozwijanie zainteresowań i czerpanie przyjemności z gry, ale także sposobem na docenianie sztuki digitalowej!

Zestawy kart - na czym polega kolekcjonowanie kart Pokemon TCG?

Kolekcjonowanie kart Pokemon TCG jest pasjonującym zajęciem dla fanów Pokemon i miłośników gier karcianych. Zestawy stanowią fundament tego doświadczenia, a cała idea opiera się na zbieraniu, wymienianiu i ulepszaniu swojej kolekcji.

Zestawy kart Pokemon TCG są wydawane regularnie przez The Pokemon Company i stanowią główne produkty, które pozwalają na poszerzanie swojej kolekcji. Każdy zestaw skupia się na konkretnej serii lub tematyce, często związanej z nową grą Pokemon lub nowym sezonem animowanego serialu. Każdy zestaw zawiera unikatowe karty Pokemon, trenerów i energii, a także czasem specjalne karty z efektami i unikalnymi ilustracjami.

Początkujący kolekcjonerzy często zaczynają od zestawów Starter Deck, które są idealnym punktem wyjścia dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Pokemon TCG. Są to gotowe talie kart, które oferują podstawowe karty i zasady gry, pozwalając na naukę i zdobycie doświadczenia w rozgrywce.

Karty Pokemon

Oprócz Starter Decków, kolejnym ważnym elementem kolekcjonowania kart Pokemon TCG są zestawy dodatkowe, znane również jako Booster Packs. To w nich znajdują się losowo wybrane karty, w tym rzadkie i unikatowe egzemplarze. Każdy zestaw zawiera zazwyczaj 10 kart, co czyni otwieranie tych paczek ekscytującym przeżyciem, ponieważ nigdy nie wiadomo, co znajdziesz w środku.

Istnieje też kilka kategorii rzadkości kart. W przypadku serii Pokemon TCG są to oznaczenia, takie jak:

  • Gwiazdka + Promo - najrzadsze karty oznacza się czarną gwiazdką i napisem Promo, który oznacza, że egzemplarz pochodzi ze specjalnej edycji.
  • Czarne kółko - to karty pospolite
  • Diament (romb) - tym symbolem oznacza się karty niepospolite
  • Czarna gwiazda - to bardzo pożądane karty rzadkie!

Niektórzy kolekcjonerzy z tak dużą dbałością traktują swoje eksponaty, że decydują się nawet na pakowanie je w obwoluty, aby nie uległy zniszczeniu w trakcie rozgrywek. Część hobbystów decyduje się nawet na zakup specjalnych pudełek na karty Pokemon.

Gdzie kupić oryginalne karty Pokemon TCG?

Jeśli szukasz oryginalnych kart Pokemon TCG, to zdecydowanie polecamy zakupy w sklepie internetowym Pixel Shop. Jest to renomowany sprzedawca gadżetów kolekcjonerskich licencjonowanych przez oryginalnych wydawców. Znajdziesz tam również szeroki wybór produktów związanych z grą Pokemon.

Zatem przyłącz się do wspólnoty kolekcjonerów Pokemon TCG i ciesz się niezapomnianymi chwilami w tym magicznym świecie!WymieńGry.pl to społeczność graczy, którzy wymieniają się grami między sobą.
Dołącz do nas i wymieniaj się lub kupuj / sprzedawaj gry na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i wiele innych platform!

Kategorie

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Ostatnio na blogu

Znajdź swój płomień, Square Enix - recenzja Final Fantasy XVI

13 września 2023 Recenzje gier

Czy nowa ekskluzywna na PlayStation 5 gra japońskich mistrzów RPG spełnia pokładane w niej nadzieje na prawdziwie nextgenowy jRPG?

Above Snakes (2023) – recenzja gry (PC)

24 sierpnia 2023 Recenzje gier

Poszukując kolejnej ciekawej gry do sprawdzenia, natrafiłam na Above Snakes. Grę opracowało studio Square Blade Games. Zapraszam Was do krótkiej recenzji.

Karty Pokemon TCG – dołącz do grona kolekcjonerów

8 sierpnia 2023 Ciekawostki

W tym artykule zgłębimy temat zbierania kart! Dowiemy się, co sprawia, że są tak wyjątkowe oraz gdzie można je kupić. Oto miniporadnik dla początkujących.

Diablo IV (2023) – wrażenia z rozgrywki

2 sierpnia 2023 Recenzje gier

W czerwcu na nowo można było wrócić do mrocznego i przygnębiającego Sanktuarium. Jako jeden z bohaterów ponownie stanęliśmy do walki ze złem, ale czy było warto?

Do góry