Gry dla seniorów - kilka ciekawych propozycji - Ciekawostki
Ciekawostki

1 sierpnia 2022

maciej_spc maciej_spc

Gry dla seniorów - kilka ciekawych propozycji

Gry dla seniorów - kilka ciekawych propozycji - Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Szukasz niebanalnego prezentu dla seniora z Twojej rodziny? A może chcesz sprawić przyjemność starszej Pani, która jest Twoją sąsiadką i zaprasza Cię właśnie na imieniny? Nigdy nie zastanawiałeś się, co warto kupić seniorowi, by prezent znalazł zastosowanie na długie lata? Odwiedź oryginalny i jeden z najpopularniejszych sklep dla seniorów i zamów prezent, który z pewnością wywoła uśmiech na dojrzałej twarzy!

Jakie gry dla seniorów warto kupić w prezencie?

Wachlarz gier dla seniorów, jakie znajdziecie w sklepie internetowym, jest niezwykle szeroki. Można zdecydować się na klasyczne gry karciane, gry w formie flirtów, propozycje typowo strategiczne, a także quizy oraz gry słowotwórcze. Każda z prezentowanych w sklepie gier wnosi do życia seniora coś innego i nowego. Warto zapoznać się z nimi wszystkimi, by ubogacić swój czas wolny i w niebanalny sposób spędzić dzięki temu czas ze wszystkimi, na których najbardziej nam zależy. Gry dla seniorów to właściwie dość ograniczająca nazwa, bowiem z tego rodzaju rozrywki korzystać mogą wszyscy, niezależnie od wieku. Zabawa nad ulubioną grą planszową potrafi scalić całą rodzinę, przypominając o tym, że są rzeczy ważniejsze od nieustannej gonitwy za pieniędzmi i wiecznej nieobecności w domu.

Gry dla seniorów - propozycje godne wypróbowania

Pasję do gier zespołowych każdy senior odkryje dzięki takim grom jak m. in.:

  • chińczyk - klasyczna gra dla małych i dużych, która nigdy się nie nudzi, można nad planszą spędzić wiele godzin, a i tak nikt nie czuje się znudzony, idealna na długie, jesienne wieczory
  • “Podaj hasło” - gra ucząca posługiwania się literami, trzeba w niej szybko i kreatywnie myśleć, niesamowicie rozwija słownictwo, wszystkie zadania wykonujemy pod presją czasu, co kształtuje naszą szybkość i refleks
  • “Monopoly” - coś dla miłośników bogactwa i operowania finansami - oczywiście wirtualnymi, możemy zakładać własne biznesy, rozwijać je lub plajtować, nauka analitycznego myślenia oraz ekonomii jeszcze nigdy nie dała się tak łatwo zobrazować!
  • seria TERAPIA - gry zręcznościowe, wymagające umiejętności rozpoznawania kształtów i dopasowywania ich do pozostałych w zestawie, rozwiązanie niezwykle pomocne dla osób, które muszą się na nowo odnaleźć w zadaniach ruchowych i intelektualnych, szczególnie polecana pacjentom po wylewach oraz zawałach
  • “Milionerzy” - gra stylem nawiązujące do popularnego programu telewizyjnego, mnóstwo pytań z różnych dziedzin, wspaniała rozrywka w większym gronie

Gry dla seniorów - zalety

Plusy korzystania z gier intelektualnych i zręcznościowych wymieniać można naprawdę bardzo długo. Wystarczy wspomnieć o tym, że:

  • gry dla seniorów wspomagają naturalną pracę mózgu
  • dzięki grom starsze osoby mają mniej czasu na to, by myśleć o sprawach ostatecznych, smutnych i przygnębiających
  • gry scalają przyjaźnie, więzi rodzinne i relacje pomiędzy osobami dzielącymi jedną przestrzeń

Za każdym podejściem do gry odkrywa się zupełnie coś nowego. Każda rozgrywka toczy i kończy się zupełnie inaczej od wcześniejszej. Wypróbujcie w swoim kręgu!WymieńGry.pl to społeczność graczy, którzy wymieniają się grami między sobą.
Dołącz do nas i wymieniaj się lub kupuj / sprzedawaj gry na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i wiele innych platform!

Kategorie

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Ostatnio na blogu

Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry

20 kwietnia 2024 Recenzje gier

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Wielkanocny Konkurs na WymieńGry.pl: Wymieniaj się i ustrzel koszulkę!

27 marca 2024 Aktualności

Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego.. zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Gotowi na strzelanie?

Zafascynujesz się przedwojenną Warszawą - recenzja The Thaumaturge 2024

16 marca 2024 Recenzje gier

The Thaumaturge zostało stworzone przez polskie studio Fool’s Theory, które postanowiło przenieść nas na początek XX wieku do Warszawy. Przyznaję, że jest to pomysł dość nietuzinkowy.

Przeszłości nie da się wymazać - recenzja The Medium

11 marca 2024 Recenzje gier

Serwisy klasyfikują The Medium jako horror psychologiczny z widokiem z trzeciej osoby. Jak jest naprawdę?

Do góry