Gry dla seniorów - kilka ciekawych propozycji - Ciekawostki
Ciekawostki

1 sierpnia 2022

maciej_spc maciej_spc

Gry dla seniorów - kilka ciekawych propozycji

Gry dla seniorów - kilka ciekawych propozycji - Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Szukasz niebanalnego prezentu dla seniora z Twojej rodziny? A może chcesz sprawić przyjemność starszej Pani, która jest Twoją sąsiadką i zaprasza Cię właśnie na imieniny? Nigdy nie zastanawiałeś się, co warto kupić seniorowi, by prezent znalazł zastosowanie na długie lata? Odwiedź oryginalny i jeden z najpopularniejszych sklep dla seniorów i zamów prezent, który z pewnością wywoła uśmiech na dojrzałej twarzy!

Jakie gry dla seniorów warto kupić w prezencie?

Wachlarz gier dla seniorów, jakie znajdziecie w sklepie internetowym, jest niezwykle szeroki. Można zdecydować się na klasyczne gry karciane, gry w formie flirtów, propozycje typowo strategiczne, a także quizy oraz gry słowotwórcze. Każda z prezentowanych w sklepie gier wnosi do życia seniora coś innego i nowego. Warto zapoznać się z nimi wszystkimi, by ubogacić swój czas wolny i w niebanalny sposób spędzić dzięki temu czas ze wszystkimi, na których najbardziej nam zależy. Gry dla seniorów to właściwie dość ograniczająca nazwa, bowiem z tego rodzaju rozrywki korzystać mogą wszyscy, niezależnie od wieku. Zabawa nad ulubioną grą planszową potrafi scalić całą rodzinę, przypominając o tym, że są rzeczy ważniejsze od nieustannej gonitwy za pieniędzmi i wiecznej nieobecności w domu.

Gry dla seniorów - propozycje godne wypróbowania

Pasję do gier zespołowych każdy senior odkryje dzięki takim grom jak m. in.:

  • chińczyk - klasyczna gra dla małych i dużych, która nigdy się nie nudzi, można nad planszą spędzić wiele godzin, a i tak nikt nie czuje się znudzony, idealna na długie, jesienne wieczory
  • “Podaj hasło” - gra ucząca posługiwania się literami, trzeba w niej szybko i kreatywnie myśleć, niesamowicie rozwija słownictwo, wszystkie zadania wykonujemy pod presją czasu, co kształtuje naszą szybkość i refleks
  • “Monopoly” - coś dla miłośników bogactwa i operowania finansami - oczywiście wirtualnymi, możemy zakładać własne biznesy, rozwijać je lub plajtować, nauka analitycznego myślenia oraz ekonomii jeszcze nigdy nie dała się tak łatwo zobrazować!
  • seria TERAPIA - gry zręcznościowe, wymagające umiejętności rozpoznawania kształtów i dopasowywania ich do pozostałych w zestawie, rozwiązanie niezwykle pomocne dla osób, które muszą się na nowo odnaleźć w zadaniach ruchowych i intelektualnych, szczególnie polecana pacjentom po wylewach oraz zawałach
  • “Milionerzy” - gra stylem nawiązujące do popularnego programu telewizyjnego, mnóstwo pytań z różnych dziedzin, wspaniała rozrywka w większym gronie

Gry dla seniorów - zalety

Plusy korzystania z gier intelektualnych i zręcznościowych wymieniać można naprawdę bardzo długo. Wystarczy wspomnieć o tym, że:

  • gry dla seniorów wspomagają naturalną pracę mózgu
  • dzięki grom starsze osoby mają mniej czasu na to, by myśleć o sprawach ostatecznych, smutnych i przygnębiających
  • gry scalają przyjaźnie, więzi rodzinne i relacje pomiędzy osobami dzielącymi jedną przestrzeń

Za każdym podejściem do gry odkrywa się zupełnie coś nowego. Każda rozgrywka toczy i kończy się zupełnie inaczej od wcześniejszej. Wypróbujcie w swoim kręgu!WymieńGry.pl to społeczność graczy, którzy wymieniają się grami między sobą.
Dołącz do nas i wymieniaj się lub kupuj / sprzedawaj gry na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i wiele innych platform!

Kategorie

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Ostatnio na blogu

Jedna z najbardziej przerażających gier - Outlast 2

5 sierpnia 2022 Recenzje gier

„A gdy dopełnią swojego świadectwa, Bestia, która wychodzi z Czeluści, wyda im wojnę, zwycięży ich i zabije.” – Apokalipsa Św. Jana 11, 7

Gry dla seniorów - kilka ciekawych propozycji

1 sierpnia 2022 Ciekawostki

Nigdy nie zastanawiałeś się, co warto kupić seniorowi, by prezent znalazł zastosowanie na długie lata? Jest kilka propozycji.

Castlevania: Lords of Shadow 2 - ostatnia gra AAA serii

28 lipca 2022 Recenzje gier

Księciu Ciemności! Świat Cię potrzebuje! Powstań i walcz z pomiotami szatana. Bowiem tyś jeden posiadasz moc zdolną powstrzymać Lucyfera przed zagładą Ziemi. Ruszaj, nie ma czasu do stracenia!

Sony przygotowało spore zmiany w PlayStation+

1 lipca 2022 Aktualności

PlayStation Plus w nowych wariantach abonamentu to długo wyczekiwana usługa. Gracze czekali na nią ze względu na rozbudowaną listę gier do wyboru. Jest to jedynie jedna ze zmian wprowadzonych przez Sony w PS+.

Do góry