Co z GTA 6? Czy zawitamy do fikcyjnego Rio de Janeiro? - Ciekawostki
Ciekawostki

21 sierpnia 2020

maciej_spc maciej_spc

Co z GTA 6? Czy zawitamy do fikcyjnego Rio de Janeiro?

Co z GTA 6? Czy zawitamy do fikcyjnego Rio de Janeiro? - Ciekawostki

Większość fanów serii GTA przemierza ulice Los Santos we wciąż popularnym rozwinięciu GTA V, czyli GTA Online. Od premiery ostatniej części cyklu minęło już prawie 7 lat, nic więc dziwnego, że obecnie wszyscy wyczekują zapowiedzi nowej odsłony studia Rockstar Games: GTA VI. Początkowo oficjalna zapowiedź miała mieć miejsce jeszcze w marcu, ale dotąd nie doczekaliśmy się żadnych konkretnych informacji.

Witryna poświęcona GTA VI

Od wielu miesięcy widniała specjalna witryna gtavi.com, która przenosiła nas na oficjalną stronę Rockstar Games. Strona ta 23 marca przeszła aktualizację, obecnie jednak cała witryna jest nieosiągalna. W związku z tym pojawiają się spekulacje, że wkrótce na stronie może pojawić się oficjalna zapowiedź szóstej odsłony GTA. Informacje, które zawarte były na stronie pozwalają na przypuszczenia mające solidne fundamenty, wciąż jednak zmuszeni jesteśmy do czekania na oficjalną zapowiedź GTA VI.

Kiedy GTA6?

Na kiedy planowana jest premiera?

Pełni optymizmu fani serii zakładają, że GTA VI doczeka się premiery pod koniec bieżącego roku. Na korzyść tej opcji przemawia fakt, że właśnie wtedy na rynek trafią konsole nowe generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X i tak duża premiera, jak GTA VI z pewnością wygenerowałaby spory ruch wśród graczy. Mniej optymistyczne przypuszczenia zakładają rok 2021 lub 2022, co między innymi miałoby się wiązać z tym, że wspomniane konsole umocnią swoją pozycję na rynku, a wypuszczenie nowej części GTA z marszu zyska większe grono odbiorców.

Nowe konsole przyczyną opóźnień w zapowiedziach

Jeden z byłych pracowników Rockstara, Darion Lowenstein, na swoim TikToku wyjaśnił, dlaczego jeszcze nie ma zapowiedzi GTA VI, a dotąd jedynie otrzymaliśmy informacje o tym, że wcześniejsza część tj. GTA V zostanie przystosowana do najnowszej generacji konsol. Jego zdaniem to właśnie nowo rozwijająca się technologia stanowi trudność, która sprawia, że deweloper postanowił skupić się na lepszym przygotowaniu gruntu pod zapowiedzi najnowszej części serii. Z kolei przeniesienie istniejącej gry na warunki nowszej technologii jest zdecydowanie prostsze i najprawdopodobniej Rockstar obecnie stawia na prezentację odświeżonego GTA V.

Historia GTA6

Czego można się spodziewać w GTA VI?

Pomimo braku oficjalnych zapowiedzi dotyczących GTA VI, pewne jest jedno. Gra powstaje. Wiemy to nie tylko dzięki przeciekom, ale i sugestiom deweloperów. Nie brakuje również spekulacji dotyczących miejsca rozgrywania się akcji najnowszej odsłony serii. Prawie na pewno tym razem nie zawitamy do Los Santos, miasta silnie eksploatowanego przez graczy na całym świecie za sprawą GTA V oraz GTA Online. Według zagranicznych mediów twórcy najnowszej części serii w dużej mierze inspirują się serialem „Narcos”, a główną lokacją może być znane nam już Vice City oraz inne miasto, które w zamierzeniu miałoby być stylizowane na Rio De Janeiro, a także znane już nam Liberty City. Mniej prawdopodobne wydaje się przypuszczenia, abyśmy w GTA VI mieli udać się do Londynu i Tokio – taki krok, choć śmiały, byłby jednak niezwykle ryzykowny.

Był sobie kolejny przeciek

W sieci pojawiła się relacja pracownika firmy testującej gry Rockstar, z której wynika że w GTA 6 możemy spodziewać się m.in:

  • Będzie dostępnych 6 poziomów pościgu policji
  • Tryb online stworzony będzie z myślą o rozbudowanej fabule
  • W samochodach pojawi się dodatkowy czynnik - paliwo
  • System policji będzie zbliżony do tego Red Dead Redemption 2
  • Mapa ma być zaprojektowana tak, aby umożliwiała szybkie podróże

Podsumowując: pożyjemy, zobaczymy! Ale jedno jest pewne - warto czekać!

Zachęcamy do dyskusji na forum w temacie Co z GTA6?WymieńGry.pl to społeczność graczy, którzy wymieniają się grami między sobą.
Dołącz do nas i wymieniaj się lub kupuj / sprzedawaj gry na PS4, Xbox One i wiele innych platform!

Kategorie

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Ostatnio na blogu

Samuraju, co tu się stało?

15 grudnia 2020 Recenzje gier

Cyberpunk 2077 był z pewnością jedną z najbardziej oczekiwanych gier roku, jeśli nie ostatnich 5 lat. Po ogromnym sukcesie Wiedźmina 3 i zdobyciu tytułu Gry Roku w 2015 fani cyberpunka grzecznie czekali na produkcję, która podbije świat, wyznaczy nowe trendy w grach RPG, stanie się...

Najlepsze promocje z grami na Black Friday [LISTA]

27 listopada 2020 Aktualności

Zebraliśmy dla Was najlepsze promocje z grami na Black Week 2020. Poniżej znajdziecie linki do Allegro oraz sklepów, gdzie można zakupić gry na konsole PS5, PS4, XONE oraz SWITCH w atrakcyjnych cenach.

Asasyn (prawie) idealny

23 listopada 2020 Recenzje gier

Assassin’s Creed Valhalla to był bez wątpienia jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie tytułów w tym roku.

Świat Cyberpunk 2077 już od grudnia!

17 listopada 2020 Premiery

Szumnie zapowiadana premiera najnowszej gry polskiego studia CD Projekt RED zbliża się wielkimi krokami. Cyberpunk 2077, bo o nim to mowa, to pierwszoosobowa, wzbogacona o elementy FPS-ów gra RPG.

Do góry