Sony przygotowało spore zmiany w PlayStation+ - Aktualności

Sony przygotowało spore zmiany w PlayStation+

Sony przygotowało spore zmiany w PlayStation+ - Aktualności

Artykuł sponsorowany

PlayStation Plus w nowych wariantach abonamentu to długo wyczekiwana usługa. Gracze czekali na nią ze względu na rozbudowaną listę gier do wyboru. Jest to jedynie jedna ze zmian wprowadzonych przez Sony w PlayStation Plus. Co jeszcze czeka na graczy?

PlayStation Plus — co to takiego?

PlayStation Plus to usługa, w ramach której gracze poszerzają funkcjonalność swojej konsoli. Mogą pobierać dodatkowe gry i uruchamiać je nawet po usunięciu z listy dostępnych tytułów. Ponadto gracz ma dostęp do chmury, w której może przechowywać dane gier i inne pliki, by zapobiec ich przypadkowej utracie.

Lista dostępnych funkcji i gier jest zależna od wariantu abonamentu, który opłaca użytkownik. PlayStation Plus w wariancie podstawowym, czyli Essential, jest kierowany do graczy, którzy chcą przede wszystkim zyskać możliwość prowadzenia rozgrywki sieciowej w trybie multiplayer.

Przeczytaj również o cross-play na gaming.komputronik.pl

Jakie są zalety PlayStation Plus?

Dzięki abonamentowi PlayStation Plus gracz może prowadzić grę przez sieć. Bez wykupienia usługi jest to niemożliwe. Rozgrywka cross-play i online w trybie multiplayer sprawia, że każdy, nawet dobrze znany tytuł, niesie zupełnie nowe doświadczenia. Gra wraz z przyjaciółmi i innymi graczami z różnych części świata przynosi wiele radości.

PlayStation Plus zapewnia również dostęp do darmowych gier i atrakcyjnych zniżek na poszczególne tytuły z PS Store. Dzięki możliwości wybierania z katalogu z grami sportowymi, przygodowymi, FPS i strategicznymi, użytkownicy bez trudu znajdą ciekawą propozycję dla siebie.

Zapoznaj się z listą gier na PlayStation 5 tutaj: https://gaming.komputronik.pl/g/playstation-plus-collection-gry-ps5/

Ile kosztuje PlayStation Plus?

Cena PlayStation Plus jest zależna od wybranego wariantu abonamentu. Podstawowa wersja Essential kosztuje 37 zł miesięcznie. Wersja Extra to wydatek 58 zł na miesiąc, a Premium - 70 zł na ten sam okres. W przypadku składki miesięcznej ceny za kolejne pakiety kształtują się na poziomie 240, 400 i 480 zł.

Koszt pakietu PlayStation Plus jest najwyższy, jeśli gracz decyduje się na opłacanie miesięcznej składki. Jednocześnie taka składka może być opłacalna, gdy gracz na początek chce przetestować różne warianty abonamentu i z czasem wybrać ten, który najbardziej odpowiada mu pod względem oferowanych możliwości.

Najważniejsze zmiany w PlayStation Plus

Główną różnicą pomiędzy dotychczasowym PlayStation Plus a obecnymi wariantami jest ograniczenie liczby dostępnych gier w podstawowym wariancie. Wariant Essential umożliwia pobieranie 2 gier miesięcznie, podczas gdy do tej pory gracz mógł pobrać 3 gry w ciągu miesiąca. Pakiet Extra i Premium to propozycja dla koneserów. W pakiecie PlayStation Plus Extra na graczy czekają liczne tytuły, w które mogą grać bez limitu. Wariant Premium jest dodatkowo rozszerzony o gry dedykowane na konsole starsze niż PS 4 i PS 5. Lista kultowych tytułów jest długa, dlatego miłośnicy gier z pewnością znajdą na niej przynajmniej jedną pozycję, za którą tęsknili.

W wersji Premium na subskrybentów dodatkowo czeka możliwość uruchomienia demonstracyjnych, ekskluzywnych gier. Demo nowych tytułów będzie dostępne z ograniczeniem czasowym wyłącznie dla subskrybentów PlayStation Plus. Pozostali użytkownicy PlayStation i osoby, które zdecydowały się na abonament w wariancie Essential lub Extra będą zmuszeni czekać na premierę gry bez możliwości jej wcześniejszego przetestowania w wersji demo.WymieńGry.pl to społeczność graczy, którzy wymieniają się grami między sobą.
Dołącz do nas i wymieniaj się lub kupuj / sprzedawaj gry na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i wiele innych platform!

Kategorie

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Ostatnio na blogu

Jedna z najbardziej przerażających gier - Outlast 2

5 sierpnia 2022 Recenzje gier

„A gdy dopełnią swojego świadectwa, Bestia, która wychodzi z Czeluści, wyda im wojnę, zwycięży ich i zabije.” – Apokalipsa Św. Jana 11, 7

Gry dla seniorów - kilka ciekawych propozycji

1 sierpnia 2022 Ciekawostki

Nigdy nie zastanawiałeś się, co warto kupić seniorowi, by prezent znalazł zastosowanie na długie lata? Jest kilka propozycji.

Castlevania: Lords of Shadow 2 - ostatnia gra AAA serii

28 lipca 2022 Recenzje gier

Księciu Ciemności! Świat Cię potrzebuje! Powstań i walcz z pomiotami szatana. Bowiem tyś jeden posiadasz moc zdolną powstrzymać Lucyfera przed zagładą Ziemi. Ruszaj, nie ma czasu do stracenia!

Sony przygotowało spore zmiany w PlayStation+

1 lipca 2022 Aktualności

PlayStation Plus w nowych wariantach abonamentu to długo wyczekiwana usługa. Gracze czekali na nią ze względu na rozbudowaną listę gier do wyboru. Jest to jedynie jedna ze zmian wprowadzonych przez Sony w PS+.

Do góry