Rodzaj wysyłki

Szymex_98

Postów: 29 Początkujący
1583174693

(Zaloguj się żeby zobaczyć zdjęcia)Panowie ja już nie wiem jak mam wysyłać.. zapłaciłem 18 zł za wysyłkę i 2.5 za kopertę bąbelkowa. Koperta okej, no ale za wysyłkę to mnie nieźle poczta policzyła. Koperta była taka że lekko luzu było dla pudełka ale na pewno mniejsza niż a4 podrzucam foto, dane zamazane oczywiście.

  •  
    Postów: 45 Gaduła
    1597127451

    czesc, a wiecie jakim kurierem najtaniej wyslac za pobraniem ?

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1597132257

    @cygan99

    Załóż sobie konto z linku wymień gry na globkurier. Tam wpisujesz parametry paczki i masz zestawienie cen.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 2 Nowicjusz
    1597147229

    Samo pudełko w kopercie bąbelkowej D14 to koszt wysyłki ok 9zł pocztą (format M)

    Jakiekolwiek dołożenie folii bąbelkowej/kartonu, gdy chcesz by gra dotarła w jak najlepszym stanie, powoduje przekroczenie rozmiaru (max wysokość 20mm) i wysyłka rośnie do około 18zł (format L)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 45 Gaduła
    1597151597

    @mastahluc brak poczty polskiej, brak opcji "za pobraniem"

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 67 Gaduła
    1601997288

    Dziś się dowiedziałem, że z powodu pandemii, listonosz może zostawić przesyłkę poleconą w skrzynce na listy, przynajmniej w przypadku poleconej ekonomicznej i oczywiście o ile się zmieści w otwór. Nie zdziwcie się jeśli na stronie śledzenia jest status "Doręczono", a listonosza nikt nie widział na oczy.


    Jednocześnie apeluję o wyraźne pisanie adresata na kopercie, bo w przypadku jeśli na przykład sąsiad rzadko sprawdza skrzynkę, to może być ciężko źle dostarczoną paczkę znaleźć.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 131 Wygadany
    1602003423

    @Sowix bodajze od marca juz takie zjawisko funkcjonuje

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 67 Gaduła
    1602005670

    @anecix ja się naciąłem dopiero teraz

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 44 Gaduła
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1602017958

    Wysyłajcie InPost'em i nie będziecie musieli się irytować. Jest taniej i o wiele wygodniej. Brakuje opcji przy wymianie odnośnie "wysyłki paczkomatem" , a myślę, że przydałaby się.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 174 Bywalec
    1602021024

    Jak wysyłasz jedną grę to rozmiar listu M, koperta D14 i koszt wysyłki poleconej priorytetowej to 8,70 zł plus koszt koperty. Jeśli list będzie większy niż wymiar koperty D14 lub grubszy niż 2 cm  to wówczas rozmiar będzie L a sama wysyłka  polecona priorytetowa to będzie 18,60 zł. Dlatego jeśli już zdecydujemy się na wysyłkę Pocztą Polską i będzie to więcej niż jedna gra to najlepiej zrobić to paczką posztową Paczka+, koszt 12,5 zł i odchodzi dodatkowo zakup koperty bąbelkowej bo wysłać można w pudełku po butach i to nawet nie jedną czy dwie gry.
    Otwór w skrzynce ma wymiary jak koperta D14 i grubość na 2 cm, dlatego jeśli listy są większe to ich listonosze do skrzynek nie wrzucają tylko awizują, tak samo jak paczkę. Z tą różnicą że od paczek jest inny listonosz, zmotoryzowany, a od listów inny na rowerze lub na piechotę i ten pewnie tych ponadgabarytowych listów z poczty nie zabiera, bo być może nie ma jak, tylko od razu awiza szykuje.


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 133 Wygadany
    1602053393

    @Korsarz

    Jak się kupi odpowiednią kopertę to mozna i dwie gry wysłać jak rozmiar M ;)

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Wielkanocny Konkurs na WymieńGry.pl: Wymieniaj się i ustrzel koszulkę!
27 marca 2024

Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego.. zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Gotowi na strzelanie?

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry